Jump to content

VU meter and peak level indicator / meter


Beli_Ninja

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 91
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

GainClone LM3886 jedan cip po kanalu. Ma nesto se natezem sa majstorom za kutiju, kilavi mi mnogo.

Po kojoj šemi? Ja imam jednu iz elektora i jednu APEX-ovu,po kojoj ti radiš?To će biti jedna uredna kutija bez mnogo petljanja sa žicama i brda pločica,to je velika prednost integralaca.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da je sema bas iz datasheeta, nisam odavno uporedjivao.Bas sam sa Macolom komentarisao i on mi je rekao da je bolje da ovi cipovi budu duplirani, ali ako vec radim sa single cipom onda je ova sema OK.Napajanje +/- 35V (napon ne mrda ni kada napanjim dobro), u napajanju 4 x 10000uF F&T, trafo TRAFCO 300VA 2 X 25V.Napon jeste poveci, ali zvucnici su mi 8Ohm pa nemam frku. Kada smo ga testirali, klipovanje se pojavilo na nekih 80-ak W na 4Ohm teretu.

post-193-0-30334900-1349931927_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 5 months later...

da ne otvaram cijelu novu temu,upašću malo ovde:

 

Ovo je pojacavac koji je konstruisao macolakg.http://www.elitesecurity.org/t452396-0#313064844250,Tvoj uredjaj je prvi sklopljen do kraja, pa me zanimaju tvoji utisci i poredjenja sa ostalim modelima u AB klasi (apex i boraomega) koje si vec sastavio.pozdrav,

 

 

Imao sam zadovoljstvo da upoznam Macolu. Vrstan elektronicar. Veoma cenjen u industrijskoj elektronici (ovo sam cuo od mnogih ljudi za koje je radio). Vidim da je uskorije vreme aktivan u audio elektronici (a znam da mu je to ljubav i hobi odavno).

 

 

proradilo čudo!

 

 

nije dokaz dobrog zvuka ali jeste rada. ne bi nikoga nagovarao da nešto uradi ili ne uradi ali ovo vrijedi probati-naročito od strane vas koji za ovo imate dijelove u fiokama. početni utisak i više nego povoljan!

 

ako je neko zainteresovan neka se javi privatnom porukom a ako vas je više da otvorim novu temu pa postavim tamo,meni je svejedno. pozdrav svima,i Beli Ninja,izvini na upadu u temu!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 years later...

Može li se napraviti kakav stroj koji će da pokazuje izlaznu snagu? Ali ne klasika, imaš vu metar i decibel skalu pa napišeš vate, nego ako imaš 8-omski zvučnik, recimo max snaga je 50W, ali na 4 oma je 100W, pa bi vatmetar trebalo biti skaliran recimo do 100, ali ako je 8-omski zvučnik on će se kretati do 50W max. Jeli nešto ovakvo uopšte moguće?

 

Despacio-VU-meters.png

 

Ili je to standardno tako, pa pitam gluposti? :dontknow:

 

(ovaj McIntosh ima tamo na kraju 2.4kW, pa 4.8, kontam to je na 4/2/1 om, pa kazaljka piči tamo kada je niskoomsko opterećenje?)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, znam da je napon isti, nego ima li nečega što meri i struju, množi, pa daje vate...

 

Možda nešto ovako?

 

1-Kw-Power-Meter.gif

http://www.diyelectronicsprojects.com/2012/07/1-kw-power-watt-meter.html

 

Al treba mi nešto normalno za kućne upotrebe, ne ovi kilovatmetri....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

najjednostavniji vatmetar koji sam video i naravno imam koji komad je simpsonov panelmetar sa 4 priključka.

na dva se dovodi ac napon i to ide na kretni kalem a na druga dva se dovdi struja i to ide na fild koil kalem, umesto magneta.

pitanje je samo kakav bi bio odziv na frekvencije malo veće od 60Hz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pitanje je u stvari šta želite da merite. Ogromna većina VU metara meri izlazni ili ulazni napon. Za pravu snagu, taj metar bi morao da poredi napon i struju, u tom slučaju bi bio pravi Watt metar. To je sigurno izvodljivo, ali je pitanje na kakvom uređaju se nalaze takvi metri.

 

Da skratim, meni se čini da ukoliko ne želite da imate Light Show od LEDova po celom prednjem panelu, čoveku je realno potrebno da ima samo tri LEDa. Prvi, recimo zeleni, koji ga obaveštava samo o tome da na ulazu kanala postoji nekakava signal, da o drugim rečima radi. Zatim vam treba jedna recino žuta ili oranž LEDica da vam kaže da se približavate nominalnoj snazi shvaćenoj kao izlazni napon, i najzad jedna crvena LEDica koja vas upozorava da se nalazite blizu tačke klipinga, tj. da ste u overdrive režimu. Pošto će ove tačke varirati od uređaja do uređaja, jasno je da moraju da budu lako proračunljive kako biste ih priveli punoj funkciji u ma šta da ih ugradite. Sve to se može rešiti sa jednim quad komparatorom i malo pasivnih delova, ali i sa lokalnom stabilizacijom napona kako bidte održali pouzdanosti na velikim snagama.

 

KO hoće LED Ligjt Show, neka pogledam display koji nudi kao kit firma Vellman. Ako nekoda zanima verzija sa tri LED-a, u plus četvrtim koji je ujedno Power On signal, ja sam to razvio za sebe kao dodatni pličicu, koja se moše ugraditi u već potojeće uređaje, uz problem nalaženja mesta za displej. Ja taj problem nemama, jer celo kolo odmah ugradim izunutra kao integralni deo elektronike, pa ima slobogu lociranje maltene gde god hoću. Vreme reakcije na promenu stanja je manje od 7 milisekundi, daleko brže od većine klasičnih jeftinih VU metara, samo su profesionalni peak matri još brži, ali i skuplji, počinju od €150 po komadu. Ako nekoga zanima, mogu da prekopam log da nađem potreban palet fajlova, tako da sami možete da ga napravite kod bilo koga ko radi pločice uz pomoć računara.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...

Na onom sajmu http://www.diyaudio.rs/topic/7758-hi-fi-expo-sofia-2015/videh pojacalo sa magicnim ocima kao   VU metrima.

post-39-0-46618200-1448828227.jpg

Prisvidjalo mi se pa bi da nadgradim moje lampašče nečim  sličnim Jel  pravio neko ovo? Ima proverenu shemu?

 

Hebo te kako ovaj iscrtava sat na osciloskopu?

magic_eye.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa moraces da nabavis EM84 ili nesto slicno. Meni su lepse EM80 koje imaju lepezu.

pa ce nabavim. Mada je jeftinije gotovo od pravljenog

http://www.ebay.de/itm/Magic-Eye-Tube-6E2-EM84-VU-Meter-Audio-Level-Indicator-for-amp-signal-indication-/291605568117?hash=item43e50bda75:g:SgoAAOSwEetV~~fV

Nego  schema. Ima li proverena?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...