Jump to content

Rega RP1 ili Pro-Ject Debut Carbon Ortofon 2M Red?


crni.

Preporučeni Komentari

za polovnjake sam pitao i vec imam neku sliku...sad su mi nepoznanica novi gramofoniod ne tako velike ponude kod nas nametnula su mi se ova dva modela, pre svega cenom, jer za gramofon nikad necu dati vise para, to je plafonznam da za te pare mogu kupiti polovnu "zver", ali ajde da to ne bude tema, zelim samo znati sta bi bio vas izbor od ova dva gramofona.rp1 kosta 330e, a sa bias 2 mm zvucnicom i nekim dodacima je 390edebut carbon sa 2m red zvucnicom kosta 375edakle, veoma slicne cene, ali kome bi vi dali prednost?mozda druga kombinacija glava-igla, ali da ne predje ove cene?koji je pouzdaniji, koji ima bolji zvuk, koji je dugotrajniji?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 17
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Imao glanc nov Project Debut III. Srećan sam što sam izgubio samo 50€ na njemu. Ovi koje pominješ su manje-više entry modeli. Project je dobar kod modela više klase. Ali za te pare ima i boljih. Novih naravno.

a cime nisi bio zadovoljan?zvukom?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zvukom (i slikom :) ) naravno, izradom, kvalitetom i činjenicom da mu je tanjir manji od LP-a.

dobro, mozda se to promenilo sa ovom novom carbon verzijom, mozda su ispravili greskemeni se to jos uvek cini bolji izbor od nekih duala i sonyja po kojima su 70ih povracali pijani hipici na zurkama u predgradjima minhena i klagenfurta :laugh1:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dobro, mozda se to promenilo sa ovom novom carbon verzijom, mozda su ispravili greskemeni se to jos uvek cini bolji izbor od nekih duala i sonyja po kojima su 70ih povracali pijani hipici na zurkama u predgradjima minhena i klagenfurta :laugh1:

Samo ti se čini, možda od tog povraćanja bolje zavuče a možda iskopaš i neki zaostli :rasta: pa će tek onda bit da valjaViđeh na jednoj regi i projct-u (ne zapamtih) od 300 evrića tanjir od iverice furniran sa kant rakom i kroz njega ukucana osovina tanjira ne deblja od eksera petice, bem ti boga što će se tu izdešavat ako ga vlaga dofatinemere to zvučat da valja vjeruj mi :angry27:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dobro, mozda se to promenilo sa ovom novom carbon verzijom, mozda su ispravili greske

meni se to jos uvek cini bolji izbor od nekih duala i sonyja po kojima su 70ih povracali pijani hipici na zurkama u predgradjima minhena i klagenfurta :laugh1:

Ako Ti se tako čini, onda je Project pravi izbor. Još je i EISA nagradu dobio. Vid' ga kak' je lep:

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 years later...

Ja ti rekoh...

Rega RP3/RB250, second hand.

Glava nova, a koja zavisi od količine novca i toga kakav zvuk preferiraš.

 

Strpi se, skupi još malo para i kupi solidan gramofon.

Ovo ti kažem zato što sam bezveze bacio 50-ak eura kupovinom entry gramofona.

Vrlo brzo sam poželeo nešto bolje i uleteo je Linn Axis/Linn Basik, kupljeno u UK, dovezao Toma.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja kao pokretač teme mogu da ti kažem da sam odustao od ta dva gramofona beš iz razloga ovde navedenih. mislim da entry gramofoni nisu dobra opcija. idealan bi mi bio ta rega rp3, ali ga nema na oglasima. za ostale polovnjake baš nemam živaca, jedino ako naleti neki od poznatog prodavca.

lično mislim da je najbolja kupovina nešto od igora tt recycled pa kad skupim dovoljno love pravac kod njega. ima jedan na kp ali mu je boja katastrofa, bar za moj ukus i moj enterijer

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...