Jump to content

Karlson-KHYBOE Cabineti


Okibokis

Preporučeni Komentari

desni klik na file - copy public link - i onda paste link ovde

 

za to , bilo bi pozeljno da je file (ako ih je vise , zipujes da bude jedan ) u Public folderu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nije dobro

 

buduci da ja imam Dropbox , moogu da ga otvorim u browseru , ali kad hocu da downloudujem sa "save link as " , onda mi skine kobajagi pdf od 35Kb

 

kako si ga sacuvao , tj. u koji folder si postavio file ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Najzad da isplivam iz ovih kompijuterskih zjb. sta ces sa matorim ljudima a nije traktor.Evo jedan savet ako neko bude radio karlsona za zurke i takve stvari obavezno se moraju poduplati sve stranice cak i prednji otvor tj lepiti sve duplo.Inace kada se potera sa velikom snagom imas utisak da ce se kutija raspasti znaci trazi veoma dobra ukrucenja jer pravi neverovatne bas pikove.Za kucnu varijantu sve standardno .Evo nekoliko slika moje ekipe kada smo pravili karlsona.

post-1362-0-94655500-1364885253_thumb.jp

post-1362-0-54054700-1364885271_thumb.jp

post-1362-0-82759400-1364885289_thumb.jp

post-1362-0-22031400-1364885306_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bravo majstori

2A3 pogledaj na netu opasku za "braces"

to je originalni dodatak Karlsona 

to su relativno mala krilca koja dolaze

na grlo horne gore kod cetvrtastog otvora,

vertikalno sa strane grla

ALI iznutra kabineta

google karlson braces

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imam ja taj pdf,i na njemu ne vidim krilca koja sam nasao na netu.Ne postoje na slici,kao ni njihove dimenzije.Mislim na unutrasnja krilca koja usmeravaju bas reflex.Obratite paznju na moje slike.Postoje varijante,unutrasnje komore,koja ide takodje zakrivljeno,pa ako ovo bude citao kolega 2a3,neka kaze da li je bitno za kvalitet zvuka da i ta komora bude kao na mojim slikama,ili je to samo jedna od varijanti,a nije presudna toliko za zvuk.Pitam da se ne ubijam dzabe oko komore jer je dosta pipavo.

post-1130-0-64362100-1365615731_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imam ja taj pdf,i na njemu ne vidim krilca koja sam nasao na netu.Ne postoje na slici,kao ni njihove dimenzije.Mislim na unutrasnja krilca koja usmeravaju bas reflex.Obratite paznju na moje slike.Postoje varijante,unutrasnje komore,koja ide takodje zakrivljeno,pa ako ovo bude citao kolega 2a3,neka kaze da li je bitno za kvalitet zvuka da i ta komora bude kao na mojim slikama,ili je to samo jedna od varijanti,a nije presudna toliko za zvuk.Pitam da se ne ubijam dzabe oko komore jer je dosta pipavo.

Verziju karlsona sto smo mi radili je bez krilaca ,pogledaj pdf sto sam ja okacio jer postoje dve vrste ili dva projekta izrade zvucnika jer to sto si ti nasao na netu je neka novija verzija koju mi nismo radili. Moje misljenje je da ipak to ispostujes jer sve pregrade imaju i ulogu ukrucivanja pa mozes dobiti kojekakva brecanja od siline pikova jer kutije stvarrno rade neocekivano ako ih budes terao velikom snagom a za to u stvari i jesu.Izgledaju jednostavno ali su veoma zahtevne prilikom gradnje pa je uvek bolje raditi sa vise pomagaca.Znaci strpljenje i uspeh nece izostati.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...