Jump to content

Sakura RS-A1


Beli

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 117
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

niste jos ni rucicu napravili , a vi vec o liftu?:cheers:

Projekat mora da se uradi kompletno. Lift je jedna od univerzalnih stavki. Može i bez njega ali jako ga je lepo imati... Često i korisno.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jeste - nije da nije ..... iskreno - posle 158 godina rada u radiju - mene je mealo svejedno za liftove ..... u ruku mi usao i EMT930 i 1200 ........ kad malo bolje razmislim - lift se koristio samo za podizanje rucke - i to samo ponekad - kad imas vremena ......u svakom slucaju - ljudi izmislise lift sa razlogom .... ali mi nekako razrada lifta za RS-A1 deluje kao proces krunisan polovicnim resenjem .. ne kazem nista za WTA - al' ona je u drugom threadu .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sutra ću na poslu da proverim. Imamo tri dimenzije Al cevi, koje bi mogle da možda posluže za prsten koji omogućava zvučnici lateralne pomake. Mislim da je jedna 22x2, potom 18x2 i 14x2, ali definitivno moram da proverim. Osim toga, imam gomilu Al vinkle 30x60 3mm debljine, dosta od toga već narezano na manje segmente koji bi idealno legli za pomični headshell...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sta raditi za lezaj pomocnog nosaca zvucnice :cheers:

Jednostavno: Uđe se kod čika satara, lepo se kaže dobar dan, i u par rečenica se objasni da treba nešto kao što je osovinica sa dva šiljka i dva mala vijka koji imaju upuštene rupice za šiljak. Onda, ako je čika satar redovan, izvadi kutijicu sa delovima za popravke i pokaže ovako nešto i pita da li će odgovarati. Posle se samo reši cena, pa sad, ili će biti deset deka kafe, flaša vina ili čokolada za unuče, stvar procene... U najgorem, može da se ponudi da se plati sa uslugom ugradnje što bi možda izašlo na deset deka čokolade i deset deka kafe...

post-13-125830233068_thumb.jpg

Mene je koštalo da kupim ćerkici čokoladu pošto ga je šarmirala svojim nezaustavljivim trtljanjem kako je ona tatina glavna pomagačica :coffee:

PS. Obavezno, ako je čika satar starija osoba, reći da treba za samogradnju gramofona, za crne ploče... Sentimentalna karta u ovakvim igrama, nepresušno je oruđe u borbi za delove

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jednostavno: Uđe se kod čika satara, lepo se kaže dobar dan, i u par rečenica se objasni da treba nešto kao što je osovinica sa dva šiljka i dva mala vijka koji imaju upuštene rupice za šiljak. Onda, ako je čika satar redovan, izvadi kutijicu sa delovima za popravke i pokaže ovako nešto i pita da li će odgovarati. Posle se samo reši cena, pa sad, ili će biti deset deka kafe, flaša vina ili čokolada za unuče, stvar procene... U najgorem, može da se ponudi da se plati sa uslugom ugradnje što bi možda izašlo na deset deka čokolade i deset deka kafe...

post-13-125830233068_thumb.jpg

Mene je koštalo da kupim ćerkici čokoladu pošto ga je šarmirala svojim nezaustavljivim trtljanjem kako je ona tatina glavna pomagačica :coffee:

PS. Obavezno, ako je čika satar starija osoba, reći da treba za samogradnju gramofona, za crne ploče... Sentimentalna karta u ovakvim igrama, nepresušno je oruđe u borbi za delove

Nisam skontao da izgleda ovako, ovo ce sadeljem na tavanu :cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Neće Slatkia ama baš ništa da fali. Pošto ja svakako planiram da odradim WTA u nekoj od desethiljada mogućih kombinacija, a veoma verovatno mi od nedelje stiže Thorens, onda mogu da se odreknem nešto materijala. Jedna od stvari koja mi nije potrebna je ležaj, poslaću ti dva šarafčića i šiljak. Međutim, imam neke skrivene karte koje jednostavno neću ovde javno, pa te molim da ako si zainteresovan, da me kontaktiraš na PP...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ако Торенс дође са оригиналном ТП ручком, боље не дирати је.стоН_Колд

Ne znam kakav komad ručice dolazi. Mislim da ću dobiti original, ali ne bih smeo da se zakunem. Tokom pregovora smo 99% vremena proveli u razgovoru o bazi. Pošto sam ograničio budžet na skromnu cifru, pokušao sam da "ućarim" time što bih kupio kvalitetnu bazu a ručicu sam svakako nameravao izvesti u sopstvenoj režiji. U poslednjem momentu je uz stvarno mizernu razliku u ceni ponuđena i ručica za koju nisam imao nikakvih preferencijala, imajući u vidu već navedeno. Koliko sam razumeo čoveka, reč je o ručici koja je i fabrički bila deo gramofona. U svakom slučaju, dobro izvedena uljem dampirana ručica je uvek apgrejd postojećeg sistema, posebno ako uzmemo u obzir da nije reč o nekoj vanklasnoj izvedbi. Da je originalna ručica toliko dobra, niko ne bi na ovom modelu menjao samo ručicu. Pretraga na googletu u više od 2/3 slučajeva rezultuje kombinacijama Thorens TD166 sa nekom ručicom koja je praktično skuplja nego ceo gramofon. Verovatno postoji razlog, a moja pretpostavka je da sama baza zavređuje više i bolje od fabrički ugrađene ručice.Pošto sam i zainteresovan, i voljan i u mogućnosti da tehnički realizujem ovakav DIY poduhvat za skromne pare (cena materijala, a vreme je diy) a isti rezultat bih veoma verovatno morao platiti desetostruko ili dvadesetostruko, ili čak stostruko, onda se ne bojim da se upustim u samogradnju.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 Pretraga na googletu u više od 2/3 slučajeva rezultuje kombinacijama Thorens TD166 sa nekom ručicom koja je praktično skuplja nego ceo gramofon. Verovatno postoji razlog, a moja pretpostavka je da sama baza zavređuje više i bolje od fabrički ugrađene ručice.

Ма то је ОК и није џабе што по гуглу тако пише. ТП 16 ручица и није најбоља али је за почетак и више него добра.Пишем ово јер сам у прошлих 2 месеца имао прилике да преправљам 6 грамофона и један од њих је био 166, али са Грејс Г-727 ручицом.стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uvek ostaje priča koja otprilike završava vraćanjem originala ako se ne znam kako i zašto, slučajno razočaram u diy uradak. Do sada mi se to još nije desilo, ali uvek ima prvi put. Zato svoju ručicu radim od potpuno novog materijala, da ne bih osakatio original... Na kraju, diy i nije smišljen zato da kvarimo nego poboljšavamo ako za to postoji prostor i način.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...