Jump to content

Babelfish J2 - Woland Edition


Woland

Preporučeni Komentari

Najbolje da je prednja ploča od Muranskog stakla, a natpisi i logo da su urađeni fuzijom, veštom rukom majstora iz prastare Venecije.U nedostatku iste evo kako bi prenja ploča zapravo izgledala.Nakon crne eloksaže ( nije moj posao ) treba gravirati ( moj posao )ono što Woland želi. Woland reče - Hoću natpis i logo ribicu.Tako bi natpis i logo bili svetli u odnosu na crnu površinu ploče.post-11-0-29372300-1341744685_thumb.jpgRibicu sam već nekolikoooo puta radio na drugim, viđenim i ne viđenim Babelima, pa je ostala kao zaštitni znak.Bilo je i natpisa nekoliko, u raznim fontovima.Ljudi žele različit izgled, verovatno iz razloga personalizacije, što je sasvim u redu dokle god je u dometu tehničkih mogućnosti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Najbolje da je prednja ploča od Muranskog stakla, a natpisi i logo da su urađeni fuzijom, veštom rukom majstora iz prastare Venecije.U nedostatku iste evo kako bi prenja ploča zapravo izgledala.Nakon crne eloksaže ( nije moj posao ) treba gravirati ( moj posao )ono što Woland želi. Woland reče - Hoću natpis i logo ribicu.Tako bi natpis i logo bili svetli u odnosu na crnu površinu ploče.post-11-0-29372300-1341744685_thumb.jpgRibicu sam već nekolikoooo puta radio na drugim, viđenim i ne viđenim Babelima, pa je ostala kao zaštitni znak.Bilo je i natpisa nekoliko, u raznim fontovima.Ljudi žele različit izgled, verovatno iz razloga personalizacije, što je sasvim u redu dokle god je u dometu tehničkih mogućnosti.

Leo, ne sumnjam u tvoje iskustvo sa CNCom i graviranjem, samo se bojim da ce slova u natpisu biti mnogo blizu pa se mozda nece bas lako raspoznavati, i cini mi se da je ribica mozda malo mala pa ne dolazi do izrazaja. Opet ogranicavam se da sve ovo zakljucujem na osnovu slike na 22" monitoru. Nacrtao sam se dosta takvih stvari u ACadu pa sam malo i stekao osecaj za ACad vs. realna situacija. Mada ovako sa slike nije bas jednostavno.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Leo, ne sumnjam u tvoje iskustvo sa CNCom i graviranjem, samo se bojim da ce slova u natpisu biti mnogo blizu pa se mozda nece bas lako raspoznavati, i cini mi se da je ribica mozda malo mala pa ne dolazi do izrazaja. Opet ogranicavam se da sve ovo zakljucujem na osnovu slike na 22" monitoru. Nacrtao sam se dosta takvih stvari u ACadu pa sam malo i stekao osecaj za ACad vs. realna situacija. Mada ovako sa slike nije bas jednostavno.

Beli hvala za sugestije koje se tiču estetike ove prednje ploče, mislim da je Woland to očekivao od ove zajednice.Što se tiče graviranja i iskustva, ima ga dosta ali nikad dovoljno da zadovolji sve ideje i potrebe baš svakog samograditelja.Iz tog razloga inicijativu oko izgleda pr. ploče i natpisa, fontova itd. prepustim onome ko će u tu ploču gledati sledećih xx godina.Tek ponekad sugerišem i to u slučaju kada je ideja baš "truba".U svakom slučaju se potrudim da traženo sprovedem u delo a da zanatsko-estetski momenat bude zadovoljen, tekst čitak i razgovetan, slike jasne a gravura čista.Do sada je to bio dobar recept za uspešan rad.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Najbolje da je prednja ploča od Muranskog stakla, a natpisi i logo da su urađeni fuzijom, veštom rukom majstora iz prastare Venecije.U nedostatku iste evo kako bi prenja ploča zapravo izgledala.Nakon crne eloksaže ( nije moj posao ) treba gravirati ( moj posao )ono što Woland želi. Woland reče - Hoću natpis i logo ribicu.Tako bi natpis i logo bili svetli u odnosu na crnu površinu ploče.post-11-0-29372300-1341744685_thumb.jpgRibicu sam već nekolikoooo puta radio na drugim, viđenim i ne viđenim Babelima, pa je ostala kao zaštitni znak.Bilo je i natpisa nekoliko, u raznim fontovima.Ljudi žele različit izgled, verovatno iz razloga personalizacije, što je sasvim u redu dokle god je u dometu tehničkih mogućnosti.

Kak' je lepi :) Povećaćemo mi sve to za 10-15% ima pravo Ninja The White (možda nekog sa foruma obasja nebeska svetlost, javi mu se, ili mu se desi proviđenje, pa produkuje ultimativno rešenje - nikad' se ne zna :) ). A i ono oko podele posla će' vidimo, koštaće me poštarina k'o mašinska obrada :)Kutija je od jutros kod Zena, kaže da na tavanu ima svačega, a možda i lepših parčadi drveta, da me ne prozivate više. Rekao je on meni još štošta, a planirali smo još koješta, ali to neću da Vam kažem.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Beli hvala za sugestije koje se tiču estetike ove prednje ploče, mislim da je Woland to očekivao od ove zajednice.

Što se tiče graviranja i iskustva, ima ga dosta ali nikad dovoljno da zadovolji sve ideje i potrebe baš svakog samograditelja.

Iz tog razloga inicijativu oko izgleda pr. ploče i natpisa, fontova itd. prepustim onome ko će u tu ploču gledati sledećih xx godina.

Tek ponekad sugerišem i to u slučaju kada je ideja baš "truba".

U svakom slučaju se potrudim da traženo sprovedem u delo a da zanatsko-estetski momenat bude zadovoljen, tekst čitak i razgovetan, slike jasne a gravura čista.

Do sada je to bio dobar recept za uspešan rad.

Leo, ne moraš mene da ispoštuješ, nisam iz Munze :) Radi kako misliš da treba rukovodeći se samo mojom idejom.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ljudi, odstampajte tu stranicu CRNO belu varijantu na A3 (u pravoj velicini) i pozeljno bi bilo na foto papiru. Mada moze i obican papir. Jeste da ce da pojede toner ali vredi. Onda makaze pa na dimenzije prednje ploce i ispred sebe jedno pola sata i eto resenja. Ne valja ni kada je gravura mnogo tanka, pojede je crna pozadina.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Ćamim ćekajući Jfetove, al' ipak radim nešto. Nešto malo menjam prednju ploču (malo više), pravim prednje ploče i za druge stvari (o kojima ću kasnije...), sečem, glođem, uskoro ću i da brusim...

Za sada - poslušao dragocen Mikoristov savet (u stvari, nije me savetovao već za... najstrašnije :) ) i napravio nogice od punog aluminijuma:

Postavljena slika

Postavljena slika

Ovo malo, komada 4, su nogice. Ovo sa strana, o tome ćemo kasnije. Ono malo baš i nije malo, ima 35 mm u prečniku i visine je 25 mm. Podrazumeva se nabavka deblje gume (3 mm) za upušten donji deo nogice. Fotke su tak'e kak'e su.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ćamim ćekajući Jfetove, al' ipak radim nešto. Nešto malo menjam prednju ploču (malo više), pravim prednje ploče i za druge stvari (o kojima ću kasnije...), sečem, glođem, uskoro ću i da brusim...Za sada - poslušao dragocen Mikoristov savet (u stvari, nije me savetovao već za... najstrašnije :) ) i napravio nogice od punog aluminijuma:Ovo malo, komada 4, su nogice. Ovo sa strana, o tome ćemo kasnije. Ono malo baš i nije malo, ima 35 mm u prečniku i visine je 25 mm. Podrazumeva se nabavka deblje gume (3 mm) za upušten donji deo nogice. Fotke su tak'e kak'e su.

ama preradi te noge u fancy kape za potove :msn-rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ništa ne gledaš: ono sa leve i desne strane su upravo fancy dugmad za pot-ove :) Zapravo - manje je za selektor a veće za pot. Dugme za pot je prečnika 60 mm :crazy: Ima ' se ubedačiš kad gi vidiš završene :laugh1tooht:

ma kakvi da se izbedacim, nema razloga! bice mi drago da posedujem tak`o neko dugmo :sarcastic:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...