Jump to content

Babelfish J2 - Woland Edition


Woland

Preporučeni Komentari

Uh, na to dva torusa, jedno 8 kila, kondovi i resto buranije, izađe blizu 30kg.Nabaviti jedne rukavice za hendlovanje ampa, makar one platnene gumirane. Seču ladnjaci ruke samo tako. Meni stoje jedne u blizini hife, par članova foruma je itekako cenilo kad sam ih ustupio za nosanje "šporhet" ampova... :wink2:

Drži se za prednju ploču kad se nosi, drvo je malo upušteno u odnosu na hladnjake. Meni je izgledalo malo rizično, ali brat (mašinac) me uverava da jedan M4 šraf nosi oko 100 kg. Ima ih 4.

:wink2:Stancovanje izvija lim sa suprotne strane od ulaza probijaca pa i to izgleda malo bzv. Sto se srafcica, to je ono pravo ali glupo je sto su lose brunirani.

Takvi su, boljih nema (ja ih nisam pronašao), ali jeftini su - tri zavrtanja pa novi :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Kutija je stigla sa eloksiranja. Eloksaža je urađena odlično. Zapravo sve, počevši od komunikacije, rokova, cene i kvaliteta urađenog sve je odlično. Ukoliko moderacija nema ništa protiv postaviću link na firmu koja je radila eloksažu i cenu.

Kutiju bi sada trebalo premazati mešavinom lanenog ulja (onog slikarskog - ne firnajza) i medicinskog benzina (pola/pola) i osušiti suvom krpom. To neću raditi dok se pojačalo ne završi. To treba uraditi posle eventualne sitoštampe ili graviranja.

Napravio sam grešku - prednju ploču nisam izbrusio pre eloksaže. Nisam se usudio, plašio sam se da je ne oštetim. Na njoj se vide ogrebotine, za koje sam naravno ja zaslužan. Verovatno ću je uraditi ponovo.

Evo slika:

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Naravno, pola šrafova sam pogubio :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala na komplimentima. Nego, šta mislite - da li da na prednjoj ploči graviram logotip i generalije ili da se štampa (sito)?Cena eloksiranja za ovu kutiju + još dve prednje ploče (8x47 i 15x47 cm) + teg za gramofon je bila 58€. Koga interesuje ko je radio eloksiranje neka pita putem pp.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jedna napomena - molim te da pojasnis to oko mazanja eloksaze - da li je to savet za lepsi izgled ili si to primio kao mus uputstvo za trajnost ?buduci da se fiksiranje eloksa vrsi ,recimo, hidratizacijom sloja - ili kuvanjem komada ili izlaganjem istog vodenoj pari , tako da dodatni premazi nisu potrebni .bar za moje znanjegraviranje je , recimo , elegantnije i daleko trajnije ..... od sito-stampe

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Majstora svakako treba hvaliti, i ja to evo činim na sva usta: http://antanis.synthasite.com/ Radio kao tehnolog u Nisalu, ne hvali se previše i ne obećava ono što ne može da ispuni. Ceo posao sa dostavom i vraćanjem je trajao 7 dana.

Uputstvo za premazivanje mešavinom lanenog ulja i benzina sam shvatio u kontekstu čišćenja eloksiranih površina i estetike. Probao sam sa unutrašnje strane - zaista lepše izgleda i sitne ogrebotine (pre eloksaže) su manje primetne.

Ja bih radije da graviram, ali sam u nedoumici kako će izgledati logo. Pretpostavljam da se gravirani deo nečim zaštiti da ne oksidira vremenom? Valjda će se Leonardo vratiti dok stignu Jfetovi. Drugi put ga prozivam :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.......Ja bih radije da graviram, ali sam u nedoumici kako će izgledati logo. Pretpostavljam da se gravirani deo nečim zaštiti da ne oksidira vremenom? Valjda će se Leonardo vratiti dok stignu Jfetovi. Drugi put ga prozivam :)

potrazi Papa's Koan , pa mozes direktno da vidisuostalom - i kad naidjes mozes da vidis uzivone treba zastita od oksida - nije to preterano velika povrsina ....... a verujem da ce i taj tvoj premaz jos bolje da stiti nego sto je zasticen moj nezasticen logo
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

'Ću dođem, ostavim kutiju. Uzmem prednju ploču. Registrujem logo na mene i obogatim se :) A, jel' ima logo i za Babela J2? Ja imam za Babela J. Dao mi Leonardo, pre nego što je pobeg'o u inostranstva da ga unovči :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vratio sam se, ali još ne mogu da se oporavim od kulturološkog šoka.Volim ovu Srbijetinu ali Austrija je mnogo lepa zemlja, moglo bi se fino životariti u njoj, a u Srbiju dolaziti na burek, radžu, kajmak i jagnjetinu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vratio sam se, ali još ne mogu da se oporavim od kulturološkog šoka.Volim ovu Srbijetinu ali Austrija je mnogo lepa zemlja, moglo bi se fino životariti u njoj, a u Srbiju dolaziti na burek, radžu, kajmak i jagnjetinu.

Uh...Austrija je meni isto br.1 zemlja u kojoj bih voleo da živim. Zamisli samo, živiš u tako lepoj zemlji, a za političare te zabole. Ma živeo bih bilo gde, samo jedno vreme da ne čujem i ne vidim spodobe od političara koje nas vode...Sorry za off
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vratio sam se, ali još ne mogu da se oporavim od kulturološkog šoka.Volim ovu Srbijetinu ali Austrija je mnogo lepa zemlja, moglo bi se fino životariti u njoj, a u Srbiju dolaziti na burek, radžu, kajmak i jagnjetinu.

Tačno na vreme, da sprečiš da nešto ne upropastim :) Javljam se na pp.P.S. Uređeni sistemi su precenjeni; zapitajte se zašto tamo (u tuđini, gde sunce tuđeg neba ne greje k'o ovo naše ;) ) nema rakije, bureka ni kajmaka (o kavurmi i čvarcima da ne pričamo)?!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Radio sam sa drvetom koje sam imao. Bilo mi je bitno da drvo bude tvrdo (imao sam ostatke jasena, znam da je star 30 godina), pošto će biti prilično toplo u okolini. Daska je bila mala, pa se nije moglo uklapati. Drvo nije lepljeno (zbog temperature) već šrafljeno torban šrafovima. Nije baš ni malo - 6x4x20cm. Najlepše bi bilo da je iz komada, ali bi tada moglo da se izvitoperi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Wo, slazem se sa Zflazarom za drvca, mozes ti to i bolje. Nadji neko parce oraha ili hrasta i zvekni mu tu. Sto se tice prednje ploce mozda bi ribica trebala malko veca da bude, ali to je moje misljenje jer ne znam kolika ce ribica na kraju da bude (to sam odluci, ovo sto sam ti ja rekao to je samo savet na sta da obratis paznju).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...