Jump to content

Babelfish J2 - Woland Edition


Woland

Preporučeni Komentari

Paz' ovamo: ovo će da bude najbolje pojačalo koje ljudska ruka može da napravi. Ako i ne bude, moraćete da kažete da jeste, da bih konačno prestao da Vas smaram privatnim porukama :)Smarao sam Vas, uff spisak je dugačak. Jedne pitao dal' valja ovo ili ono. Druge gde da nađem. Treće kako se ono radi. Četvrte sviral' to i posle dve godine. Pete...Svi koji misle da sam ih najviše smorio, treba da znaju da sam Zena smarao uživo. Nekoliko puta. I telefonom. Jedva je čekao da zamaknem. I jedva čeka da eloksiram tu famoznu kutiju da bi me konačno skinuo sa one stvari :) Zaludu (što bi rek'o Revox - i njega sam smarao), ne zna šta planiram u budućnosti.Kutija je dimenzija 45 (47 front) x 19,5 x 40 cm. Za sada je teška 17 kg.Hladnjaci - Kuja (on me otreso kod Andrics-a koji je isek'o hladnjak na pola) 32 i kusur cm x 19,5 2 komPoklopac, dno, zadnja i prednja strana - Rajan 3mm AlMg3, sečenje radionica u mojoj firmi, bušenje otvora ja, laser za otvore za hlađenje - šurak mog prijatelja inkognito posle radnog vremena:)Prednja ploča - dobio 10mm AlMg3Drvena ispuna - jasen 30 godina star - SV Audio (ništa ne košta, ajd' kući :) )Konektori - Toma (odavno stoji i čeka) Neutric i CMCPrekidač, osigurač i šasijski IEC - najslabija karika. Nema bolje. Kina.Trafo - ESM elektronikaKondenzatori - rekli Elkos, ne piše ništa Zen kaže OK. Veliki.Sve ostalo onako kako on 'oće i misli da treba će da turi Zen. Ako ne pobegne u međuvremenu...Kutija napravljena uz pomoć prijatelja. Istakao se Banderaš (svaka mu čast što može da popije: jedno urezivanje za M4 jedno pivo:) )Kutija još uvek sirova, rastavio sam je radi eloksiranja. A 'oću i da ugraviram ribicu posle. dakle prva faza:Za sada toliko.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

gde ste nasli srafove za poklopac?

Bez persiranja molim. U Novom Sadu - Šrafko. Loše brunirani, predugački, pa sam morao malo da ih skratim. Posle nekoliko montiranja brunirung se skinup. Posle eloksiranja moraću nove da stavim.

ja volim ovakve stope + mermerna ploca 2cm - gorela mi je cela povrsina stola ispod Babela u ovo doba godine... :buehehe:

Imam neki stari Akai dek kojeg pomalo čerupam, čini mi se da ima slične nogice, ali niske su - prekidač je odozdo, malo je mesta za prste. Mermer (granit ili nešto tako) će ići na policu. Jednog dana, ali ne pre nego što ova sadašnja počne da gori :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

laser za otvore za hlađenje - šurak mog prijatelja inkognito posle radnog vremena:)

Woland, da li ti je laser topio al kada si ga sekao na laseru? Ja u firmi imam mogucnost da mi odrade otvore na laseru ali sam video kako to i zgleda (pogotovo kada su manji otvori) i odustao sam od lasera. Nije to bas bas lose, ali sa suprotne strane od strane ulaza lasera Al dodje zatopljen, kao kada se sece gasnim plamenom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

laser za otvore za hlađenje - šurak mog prijatelja inkognito posle radnog vremena:)

Woland, da li ti je laser topio al kada si ga sekao na laseru? Ja u firmi imam mogucnost da mi odrade otvore na laseru ali sam video kako to i zgleda (pogotovo kada su manji otvori) i odustao sam od lasera. Nije to bas bas lose, ali sa suprotne strane od strane ulaza lasera Al dodje zatopljen, kao kada se sece gasnim plamenom.

mislim da je Stein upucen u vrstu Al koja moze da se sece laserom
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

laser za otvore za hlađenje - šurak mog prijatelja inkognito posle radnog vremena:)

Woland, da li ti je laser topio al kada si ga sekao na laseru? Ja u firmi imam mogucnost da mi odrade otvore na laseru ali sam video kako to i zgleda (pogotovo kada su manji otvori) i odustao sam od lasera. Nije to bas bas lose, ali sa suprotne strane od strane ulaza lasera Al dodje zatopljen, kao kada se sece gasnim plamenom.

Nisam bio prisutan kada se to radilo, ali aluminijum se topio. Ne preterano, skinulo se šmirglom sa unutrašnje strane, tako da se neće videti. Eloksaža bi trebalo to da pokrije. Ali, dobro si primetio - treba da se računa sa topljenjem materijala sa suprotne strane.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mislim da je Stein upucen u vrstu Al koja moze da se sece laserom

E to je informacija, jos kada bi imalo to u Rajanu da se kupi jer u suprotnom dzabe krecim.

Nisam bio prisutan kada se to radilo, ali aluminijum se topio. Ne preterano, skinulo se šmirglom sa unutrašnje strane, tako da se neće videti. Eloksaža bi trebalo to da pokrije. Ali, dobro si primetio - treba da se računa sa topljenjem materijala sa suprotne strane.

Iskusto nadmasuje nauku. Salim se, probali mi u firmi nesto i to mi se nije svidelo. Bilo bi dobro da napises kojih su dimenzija skrge da bi znali i ostali ako planiraju da ih seku laserom.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iskusto nadmasuje nauku. Salim se, probali mi u firmi nesto i to mi se nije svidelo. Bilo bi dobro da napises kojih su dimenzija skrge da bi znali i ostali ako planiraju da ih seku laserom.

Gornja i donja ploča su debljine 3 mm, otvori su široki 3 mm dugački 60 mm, a razmak između proreza je 6 mm. Laser je bio iznuđeno rešenje, zato što je Al predebeo. To je moglo da se štancuje ali do maksimalne debline lima do 2mm. Štancovanje je naravno značajno jeftinije.Debljina od 1,5 - 2mm je više nego dovoljna za kutiju. Ne treba preterivati. Ja jesam.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...Za sada je teška 17 kg...

Uh, na to dva torusa, jedno 8 kila, kondovi i resto buranije, izađe blizu 30kg.Nabaviti jedne rukavice za hendlovanje ampa, makar one platnene gumirane. Seču ladnjaci ruke samo tako. Meni stoje jedne u blizini hife, par članova foruma je itekako cenilo kad sam ih ustupio za nosanje "šporhet" ampova... :wink2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gornja i donja ploča su debljine 3 mm, otvori su široki 3 mm dugački 60 mm, a razmak između proreza je 6 mm. Laser je bio iznuđeno rešenje, zato što je Al predebeo. To je moglo da se štancuje ali do maksimalne debline lima do 2mm. Štancovanje je naravno značajno jeftinije.Debljina od 1,5 - 2mm je više nego dovoljna za kutiju. Ne treba preterivati. Ja jesam.

:wink2:Stancovanje izvija lim sa suprotne strane od ulaza probijaca pa i to izgleda malo bzv. Sto se srafcica, to je ono pravo ali glupo je sto su lose brunirani.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...