Jump to content

Šta čini neki Zvučnik High End uređajem?


Mikorist

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 115
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

U cemu je razlika, sem u naslovu? Kao i bilo koja druga tema, prvih 5 postova se mozda i odnose na temu ostalo je sljam koji ne sluzi nicemu. Ali ako se tako vama svidja i ako nemate gde da ubijate vreme ja nemam nista protiv ;).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U cemu je razlika, sem u naslovu? Kao i bilo koja druga tema, prvih 5 postova se mozda i odnose na temu ostalo je sljam koji ne sluzi nicemu. Ali ako se tako vama svidja i ako nemate gde da ubijate vreme ja nemam nista protiv ;).

sav sam se najezio od ozbiljnosti... :crkavanje:

aprorpo teme - horne, jambolija i opanci ...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nego da se malo uozbiljim...Sto se tice zvucnika...hm...sto rece drugar,," ako ne znas sta ti se svidja, bar da znas sta ti se ne svidja..." E , tu pocinje...Znaci, kod vecine klsicnih (losih) multiway zvucnika, smeta mi to sto zvuk gubi nesto...moze da meri ravno ko po lenjiru,...ali zvuci..prazno. Nesto fali. Ima basa, visokih, ali nema muzike. Onda sam kod fullragnera otkrio to "nesto" sto daje muziku. Gle, svria...ali svako cudo 3 dana..cetvrtog dana, nesto mi bas slab, a nesto se i mnogo dere...pa malo trik tamo, pa vamo...i tako (u zacarani) ukrug...Nesto sto mi je za sada najblize onome sto mi se svidja je kombinacija takoreci malog i velikog fullrange-a. ili tzv FAST koncept. Veliki fullrange svira bass do nekh 300-500 Hz, a od tamo 'vata mali fullrange. I sve to obavezno skretnicom prvog reda...bez notch filtera, koji osim sto peglaju, da citiram ZM-a "ubiju zilu u muzikci..."

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

........Kao i bilo koja druga tema, prvih 5 postova se mozda i odnose na temu ostalo je sljam koji ne sluzi nicemu. Ali ako se tako vama svidja i ako nemate gde da ubijate vreme ja nemam nista protiv ;).

sad Zare da je šljam nije ali očigledno služi nečemu ;)

sav sam se najezio od ozbiljnosti... :crkavanje:

aprorpo teme - horne, jambolija i opanci ...

vidimo

mojoj zeni i zvucnik na telefonu budi emocije - odnosno i on joj je high-end :msn-rofl:

ili ultra fi end

Zare zaigramo se mi malo, ne zameri :)

jest' da je teKnički Vorum, al' mora da se zezom pobegne od svakodnevnih briga.

nismo roboti

:BeerMugCheers:

zamisli da je sve samo gola teknika, prejebali bi sve slične forume pa bi vlasnici poluđeli :msn-rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U cemu je razlika, sem u naslovu? Kao i bilo koja druga tema, prvih 5 postova se mozda i odnose na temu ostalo je sljam koji ne sluzi nicemu. Ali ako se tako vama svidja i ako nemate gde da ubijate vreme ja nemam nista protiv ;).

:bad_boys_20: Zemo, opušteno bre...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nem ti ja pojma o tim zvučnicima... ...ja za merenje kvaliteta zvučnika od instrumenata koristim malo žensko ogledalce.Metod merenja:Slušam muziku i posle otprilike sat vremena slušanja proveravam dve stvari:1. da li cupkam nogom.2. ogledalcetom proverim širinu osmeha.Što se mene (lično i personalno) tiče nema dalje od ovog u pogledu "faktora sreće", i to na maratonsko višesatno slušanje: http://www.diyaudio.rs/topic/3083-ev-12trxb-ml-tl/#entry80177

Potpuno se slažem.Ako te malo zateže koža oko ušiju, onda možeš da preskočiš ogledalce, to je zbog širine osmeha.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pozdrav ljudi! Nešto sam va s se zaželio! :)

Pitanje iz naslova nameće tehnički odgovor, ali iskustvo uči da je odgovor skoro filozofski, zar ne?

Možda je Zen najbliže rekao da se u svim topologijama može naći dobrih i loših zvučnika. Evo nekoliko zvučnika koji su me oduševili u zadnjih nekoliko godina. Neke sam imao prilike opetovano slušati, a neke sam mogao slušati samo jednom. Točnih set upva se ne sjećam, ali svi su u datim trenucima kod mene izazvali oduševljenje slušanom muzikom!

Koliko su topološki različiti procijenite sami:

Meridian M1

Postavljena slika

Uploaded with ImageShack.us

Klipsch La Scala

Postavljena slika

Uploaded with ImageShack.us

ProAc Response D38

Postavljena slika

Uploaded with ImageShack.us

Veliki Horn by Ivanek (nisam siguran je li to njegova slika, ali sigurno dovoljno slići)

Postavljena slika

Uploaded with ImageShack.us

Avantgarde Duo

Postavljena slika

Uploaded with ImageShack.us

Svaki od njih mi je tokom slušanja pružio jedan poseban doživljaj glazbe i zato ih se usudim zvati H-endom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zarkov i dalje rules :wild: ali ne da mi svira u kući raketla kojom se odvojio od Zemlje :rofl: EDIT: Što je najgore od svega, iza te mrežice se nalaze Scan Speak zvučnici i to vrhunski ako smem da dodam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...