Jump to content

BB DAC - AK4396


bata bane

Preporučeni Komentari

Moj, sa SE baferima, je bio na FAK 2, onaj u rinfuzi na daščici.

Radio je dobar deo dana, gapless sa DJ Nikovim transportom ;)

 

Ovaj sa OP je na prvo slušanje vatromet u odnosu na pomenuti al men lično malo naporan na duže staze.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 168
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

vrlo zivopisan opis, sad mi je jasno...

 

Praštaj, al numem da kitim ko po specijalizovanim časopisima. Nit mi jasno šta hoće da reknu svim tim...

 

Može se obezbedi nekoliko iteracija tog DAC-a sa različitim analognim delom za FAK pa ko hoće nek poredi. Ja napravio šta je meni u mom sistemu najprijatnije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja sam se bogami nazezao sa datim dacom, izvadio sam mu sva creva...vise puta... na krju sam lemio na supstrat jer sam mu noge otkinuo... akupuio sam i specijanu lupu da ih izveo tako delikatnu operaciju.

 

Elem,

 

menjao sam sva napajanja stavljao shutove sa zasebnim trafoom , sekao vodove itd, itd

 

na kraju je radio lepse Manic-ev sa generickim delovima nego moj sega-mega.... :wavecry:

 

Sto ne znaci da je modifikacija losa, vec da sam ja to lose izveo, i da vrlo verovatno nisam ispostovao sve principe vodjenja masa, zica, itd....iako sam se trudio...nije da nisam  :whistle2:

:wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja sam se bogami nazezao sa datim dacom, izvadio sam mu sva creva...vise puta... na krju sam lemio na supstrat jer sam mu noge otkinuo... akupuio sam i specijanu lupu da ih izveo tako delikatnu operaciju.

 

Elem,

 

menjao sam sva napajanja stavljao shutove sa zasebnim trafoom , sekao vodove itd, itd

 

na kraju je radio lepse Manic-ev sa generickim delovima nego moj sega-mega.... :wavecry:

 

Sto ne znaci da je modifikacija losa, vec da sam ja to lose izveo, i da vrlo verovatno nisam ispostovao sve principe vodjenja masa, zica, itd....iako sam se trudio...nije da nisam  :whistle2:

:wink2:

 

Jes, AK4396 je neosetljiv na napajanja. Nema čujne razlike sa serijskim regulatorom i šant napajanjima.

 

BB i ja uporedili skoro stock pločicu (decoupling kondovi oko DAC-a nisu elektroliti već solid polimer) sa njegovom namunjenom full shunt. Analogni deo iza DAC-a nije namontiran i stavljeni identični kondovi (polikarbonat 4u7). Vezano na LDR (sa baferom na ulazu), isti SPDIF signal uveden u oba DAC-a i samo prebacivani ulazi na LDR. Samo onaj ko je prebacivao ulaze znao je šta sviri.

 

Kad se krene u igranku sa analognim delom iza DAC-a nebo je granica...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kupio polemio, imam regulatore za PSU i usb - i2s (waveio), jos mi nedostaju transformatori.

Nadam se da cu sledece nedelje nabaviti i to pa probati, bar na stolu

Na plocici je OPAMP ali ima ostavljen izlaz da se proba direktno tj sa kondom kako Manic predlaze.

 

U svakom slucaju postavicu temu i poziv da se cuje ili pozajmi na probu ...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja imam jedan takav, ubacen u kutiju, zadovoljan sam....dosta dobro svira i bez opampa direktno preko kondova :whistle2:  btw eno ga na kp prodajem, a imam visak trafo za njega ako nekog interesuje :wink2:

post-390-0-39972600-1429297798_thumb.jpg

post-390-0-29145900-1429297812_thumb.jpg

post-390-0-74267300-1429297822_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...Na plocici je OPAMP ali ima ostavljen izlaz da se proba direktno tj sa kondom kako Manic predlaze...

 

Jah, proveri samo u datasheetu koliko opterećenje može ganja DAC (AK4396 može da vozi direktno 1KOhm preko kondenzatora).

Uporedio direkt preko konda i sa SE baferom. Razlike nisu vredne priče pa je ostao bafer da ne razmišljam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...