Jump to content

Postovanje svima! Da li ovaj gramofon vredi ove novce???


Sasha V.

Preporučeni Komentari

Ima oko gramofona dosta petljancija - konkretno ne znam za sta je ova procedura dobra, al' mora da je nesto zabavno u pitanju... :buehehe:post-20-0-61766900-1348668529_thumb.jpg

kolega takozvano vlažno čišćenje :whistle2:fenomenalna stvar koju treba upražnjavati što češće :wink2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...

Za ostale ne znam, ali TD115 je pola plastika, pola neki liveni gus (neka legura slična aluminijumu ali ima onaj gadan sivi mat površinski odbojni bljak izgled) kombinovan sa štancanim limom što neumitno vodi do zaključka da se prilično vodilo pažnje da u proizvodnji bude ekonomično. Imam jedan koji je kod mene o tom modelu stvorio mišljenje da nije ništa posebno. Gledano iz ugla mehanike, polujadno, sa aspekta motora i elektronike takođe. Dekovi koje sam nekada davno imao, imali su kvalitetnije i robusnije motore. Međutim, kao najslabiji deo gramofona definitivno se ističe integrisana ručka koja je nešto najlošije osmišljeno ikada (TP30). Iskreno rečeno, nije ništa bolje od Riz-ovih Turandota, koji su imali genetski usađenu problematiku sa kontrolom broja obrtaja dok kod ovog Thorensa možda elektronika nije toliko problematična koliko je ručica loše osmišljena. Sve u svemu, ne vredi za njega dati više od 50€... Pod uslovom da na ručici nije stradao spoj koji se nalazi negde na pola ručice pa je tako totalno nekompatibilan sa bilo čime drugim osim sa samim sobom. Kanta. BTW, ako nekome trebaju delovi, imam jedan u delovima, cena: dođi i nosi. http://www.inthouse.ru/vintage/LP/TD-115/TD-115.html

 

 

 

 

                            bump

 

 

                      :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E, ovo što sam napisao ne poričem. Ništa se po tom pitanju nije promenilo jer ni onda nisam napisao ništa što bi bilo rekla-kazala... TD-115 u tip-top stanju možda jeste dobar gramofon sa soničnog aspekta ali i dalje sam pri stavu da se veoma mnogo računa vodilo o tome da se u proizvodnji uštedi koliko može. Thorens je stekao svoju reputaciju proizvodnjom dobrih i kvalitetnih gramofona. TD-115 nije nikako njihov reprezentativni model. Ručica je zbog problema oko popravke rastavljena i pregledom detalja, ustanovio sam da je i ona odrađena u istom maniru kao i ostatak gramofona. Veoma štedljivo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 6 months later...

imam prilike da kupim, maltene da dobijem za dž, gramofon sony ps212. kako se kotira po kvalitetu?

sprava je u funkcionalnom stanju, znači svira, ali nikad ništa nije rađeno na njemu. još ima petopolac, a poklopac je bio toliko izgreban da ga je sadašnji vlasnik kao nešto matirao, ali je ispao još ružniji.

da li se isplati taj gramofon sređivati i kakve rezultate mogu očekivati? i ko bi to mogao da mi uradi? da li nešto mogu sam?

trebao bih večeras da ga uslikam pa ću postaviti slike.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

imam prilike da kupim, maltene da dobijem za dž, gramofon sony ps212. kako se kotira po kvalitetu?

sprava je u funkcionalnom stanju, znači svira, ali nikad ništa nije rađeno na njemu. još ima petopolac, a poklopac je bio toliko izgreban da ga je sadašnji vlasnik kao nešto matirao, ali je ispao još ružniji.

da li se isplati taj gramofon sređivati i kakve rezultate mogu očekivati? i ko bi to mogao da mi uradi? da li nešto mogu sam?

trebao bih večeras da ga uslikam pa ću postaviti slike.

 

Uglavnom svi kažu da ako upadne u pedesetak evra cene, vredi...

 

Šasija je takva kakva je i nema mnogo prostora za unapređivanje bez radikalnih zahvata... Ličnih iskustava nemam sa njim pa samo ponavljam šta drugi misle (a mislit i ... pa, nije isto)

 

old%20vintage%20sony%20ps%20212%20turnta

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gramofondzije,sta mislite o ovom primerku:

 

http://www.kupujemprodajem.com/Thorens-TD-126-MKIII-Electronic-17285248-oglas.htm?filter_id=561244

 

Cena oko 500Eur u kompletu sa Kuzminom rucicom i Grado black zvucnicom.

 

Moze slobodno i neki predlog u toj klasi (oko 500Eur)

 

isti al sa sme ručkom (i s koturaljkama) otišo ispod 400 jura pa jal vredi il ne pitanje je sad?!

 

http://www.ebay.de/itm/THORENS-TD-126-MKIII-SME-3009-Series-III-Arm-Studio-Plattenspieler-Turntab-/251657792132?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2047675.l2557&nma=true&si=YOOtUS6HK%252BLd6lJF96qmSMtgGP0%253D&orig_cvip=true&rt=nc

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

 

i slon je jeftiniji u Africi,no u BG-u... B) ta cena sa ebay-a je bratska ,ali kakve veze ima to sa ovim sa KP-a?..to sa ebay-a je bila standardna,proverena kombinacija,dok ovo sa KP-a je neka cudna kombinacija koja se retko vidja:ta Kuzma rucka je bila na ceni,pitanje u kakvom je stanju,zvucnica iz paketa je relativno slaba,i verovatno neadekvatna za Stogi rucku sto se tice komplijanse,i pitanje je u kakvom stanju je i ta 126-ca,uzimajuci u obzir kakve se sve krsine znaju prodavati od toga tjunirane od raznoraznig megagurua...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

imam prilike da kupim, maltene da dobijem za dž, gramofon sony ps212. . . .

Ne isplati se.

Gramofondzije,sta mislite o ovom primerku:

. . .

Cena oko 500Eur u kompletu sa Kuzminom rucicom i Grado black zvucnicom.

 

Bez nekoga ko se razume u Thorens-e moj savet je da se ne upustas u ovu avanturu.

Ja sam svojevremeno od rodjaka dobio TD 126 MK III special, mint stanje, I vlasnik, ali je bio lose balansiran, tj. postavljen na policu pod nagibom, te se vremenom ostetio ireverzibilno tanjir, kao i sam lezaj. Nikada nisam bio u mogucnosti da mu namestim na onom pitch strobo-u brzinu. Morao je da ide "dalje". Dobro otvori oci pri kupovini.

 . . . .dok ovo sa KP-a je neka cudna kombinacija koja se retko vidja:ta Kuzma rucka je bila na ceni,pitanje . . .

Ne da je cudna, nego jednistvena. Licno mi se ne svidja ova "simbioza".

Medjutim, ovde na KP i "sire" su se kretale cene za TD 126 MK III od 350eura+ cak i bez rucice.

Pitanje je koliko bi cena zaista bila kada bi se otislo do prodavca i polozio cash na sto ?

Naravno - posle detaljnog pregleda. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala Pajo i Doktore na korisnim savetima...

Idemo dalje.

Sta biste mogli da mi preporucite u toj klasi cene (oko 500 eur?)

To bi mi bio prvi gramofon (poveo bi nekog iskusnijeg u slucaju kupovine) i sta bi mi

bilo bolje-da se jos strpim i skupim jos novca za nesto ozbiljnije ili je ovaj budzet ok?

Sistem je sledeci:

Lap top i m2tech izvor

metrum octave DAC

Solaja TVC preamp

Babelfish amp

Tannoy Arden zvucnici

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala . . . .

Sta biste mogli da mi preporucite u toj klasi cene (oko 500 eur?)

. . .

Drago mi je da ti je bio koristan moj prethodni post. :)

 

Nekoliko pitanja/dilema :

- 500 eura za ceo gramofonski setup ( gram. baza, gram. rucica, zvucnica ) ili  .... ?

- DD ili belt ?

- novo, polovno ili diy ?

 

Eto, ovako za pocetak .....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...