Jump to content

OB za Davora


Zen Mod

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 134
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Davore, da li si možda razmišljao da rezove makneš na po oktavu ispod i iznad 300-3000Hz? Tamo valjda najmanje smeta.

 

Rez izmedju alphi i sonida  nije kritican (mislim da bi moglo da se reze i nize) ali ovim rezom oko 300Hz zelim da dobijem malo vise body-ja od alphi nego sto bi dobio od samog sonida da je rez nizi.

Rez na 3000Hz je  u najosetljivijem delu spektra i tu stvarno treba pogoditi sa skretnicom da bi se dobilo ono pravo.Principijelno sonido jeste jako dobar driver ali isto tako ga treba goristiti tako gde je najbolji a to je sredina.RAAL ribon (zbog svoje konstrukcije) moze da pokriva podrucije od 3000Hz pa navise i realno razmisljajuci tu ce mnogo  bolje zvucati RAAL sa svojom Mms od 0.007g nego sonido sa Mms od 10g (ma koliko brz,dobar i kvalitetan sonido bio) fizika je tu jasna.Sad ostavljam mogucnost da se reze i malo vislje-videcemo...Tu i trubica kod Sonida postaje visak i pravi vise stete nego koristi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Rez izmedju alphi i sonida  nije kritican (mislim da bi moglo da se reze i nize) ali ovim rezom oko 300Hz zelim da dobijem malo vise body-ja od alphi nego sto bi dobio od samog sonida da je rez nizi.

Rez na 3000Hz je  u najosetljivijem delu spektra i tu stvarno treba pogoditi sa skretnicom da bi se dobilo ono pravo.Principijelno sonido jeste jako dobar driver ali isto tako ga treba goristiti tako gde je najbolji a to je sredina.RAAL ribon (zbog svoje konstrukcije) moze da pokriva podrucije od 3000Hz pa navise i realno razmisljajuci tu ce mnogo  bolje zvucati RAAL sa svojom Mms od 0.007g nego sonido sa Mms od 10g (ma koliko brz,dobar i kvalitetan sonido bio) fizika je tu jasna.Sad ostavljam mogucnost da se reze i malo vislje-videcemo...Tu i trubica kod Sonida postaje visak i pravi vise stete nego koristi.

Bilo bi dobro kada bi pravio SFR i SWR drajvere bez trubice. Recimo SWR 250a, a da ostavi phase plug.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...