Jump to content

OB za Davora


Zen Mod

Preporučeni Komentari

s obzirom da je prinova (sin , Bog ga cuvo ! ) tu , mladi nam Davor izgleda nema na sta trositi visak energije :punk:, pa je krenuo idejom da proba Sonido SFR200-8 (posle Mau XI) i u OBeve ga planovi .......prvo odziv - , kalkulisano sa MJK MathCad sheetsrezultati cak i bolji nego Martinova referentna OB sa dve Alphe i Fostex FE167 ...

post-2-125734825272_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 134
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

a onda i plan ;dimenzije u inchima ..... mrzelo me da mnozim sa 25,4 :punk:Davor ce nastaviti dalje- kad sta i kako bude radioEDIT:korigovane vrednosti elemenata u skretnici za SFR200-8

post-2-125750450124_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo će da bidne Fuf! Mogu da zamislim... U stvari, ne mogu ni da zamislim! Do sada je najveće što sam slušao kao OB, jedan dvokalemni 12" bas... 16 komada od 6,5" verovatno da nisu za bacanje ali velik zvučnjak je velik zvučnjak... :punk:Zen, ajd simuliši malo i za mene, meni simuliranje nikada nije išlo od ruke. Mom ocu jeste, svaki put kad bih pokušao da nešto simuliram, a njegova ruka krene... :rofl: :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nisam bas tol'ki majstor da simulisem 8 kom u array-unemam sheets za to ....... a iskreno - mislim da bi se previse trebalo baviti MathCad-om i akustikom da bih prepravio neku od postojecih rutina za to .ako natrci - znaces

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

None of the MathCad models are currently set up for line arrays, sealed or open backed, so I do not believe I can help configure such a system. Line arrays could be done in MathCad, just like all of the other models, but I have no plans for working on a line array worksheet. Too many other things to do.Sorry, Martin

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lepo, samo ima da se zdravo nasikira dok se ne usviraju alfe. Toplo preporucujem jedno 3 dana krchkanja na signal generatoru :character13:

bar je to lako - uzme tvoje usvirane , a tebi da nove .....ti si poznat po tome sto probas DC offset na OB:buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nisam bas tol'ki majstor da simulisem 8 kom u array-u

nemam sheets za to ....... a iskreno - mislim da bi se previse trebalo baviti MathCad-om i akustikom da bih prepravio neku od postojecih rutina za to .

ako natrci - znaces

Ej, Zen, promašio si poentu: ... meni simuliranje nikada nije išlo od ruke. Mom ocu jeste, svaki put kad bih pokušao da nešto simuliram, a njegova ruka krene... :character13:

Daj nasmej se malo... :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Brate Jusufe , oće Bricoje da mu poneseš i drugi par Alfi na usviravanje .Postavljena slika

Bricoje Jusufe, reko sam Bricoje; ma nije Jataganac ... pa lepo sam ti reko da zapišeš, znaš da loše pamtiš u zadnje vreme ... mora da ti je masnoća od ovih svinjarija udarila u glavu.Postavljena slika

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lepo. OB :buehehe: Samo, pitam se, posto sam se ja nesto 'oladio od 8-inch-nih fullrage a...da li bi Sonido SFR 144-8 zvucao lepse od 200-8? U ovom slucaju, pretpostavljam da Davor ima SFR 200-8 kuci (pa oce da ga metne na dasku), inace bi verovatno bilo bolje kombinovati Alfe sa Sonido 144-8-com... (cemu koristiti 8-inchni fullrange kad nam od njega ne treba basa)Al sta-je-tu-je... :character13:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lepo. OB :hyper: Samo, pitam se, posto sam se ja nesto 'oladio od 8-inch-nih fullrage a...da li bi Sonido SFR 144-8 zvucao lepse od 200-8? U ovom slucaju, pretpostavljam da Davor ima SFR 200-8 kuci (pa oce da ga metne na dasku), inace bi verovatno bilo bolje kombinovati Alfe sa Sonido 144-8-com... (cemu koristiti 8-inchni fullrange kad nam od njega ne treba basa)Al sta-je-tu-je... :character13:

to i jeste bila opcija , dok smo razgovarali - pre obavljene simulacije - probati sa 8" koje vec ima , a ako se pokazu preglasni - ili ici na biamplifikaciju ili uzimati maleckea propo 8"-6" - pitanje basa ....... nemoj samo o basu razmisljati ......razmisljaj o snaznom muskom ili zenskom vokalu , snimljenom realno , bez mnogo postprodukcije ..... i skontaj koji zvucnik (principijelno) to moze izneti realnije .....ja sam davno skontao da - za mene - nema srednjetonca bez bar 7" ...... izuzetak je ono sto mora da se srafi za hornu ..... a onda tu tek ispadne ihaj inacha :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo sto je chika ZM reko apropo velicine zvucnika itekako pije vode ! Licno sam se uverio kad sam probao male monacore sp130x. Razlika je ogromna u korist iskri, a sad kad imam 2x po kanalu jos sam zadovoljniji. Dinamika je ta koja najvise trpi smanjivanjem drajvera iako imaging i samo "utapanje" u zvucnu sliku je bolje kod manjih drajvera. Treba probati i jedno i drugo pa oceniti. Meni licno je smetao taj nedostatak zivosti i brzine kod monacora iako je imao pomenute prednosti u odnosu na iskre.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...