Jump to content

12B4A preamp


Nesic

Preporučeni Komentari

Još jedan preamp.... nikad kraja. Šemu za ovaj preamp sam dobio od Mukija (član na ovom forumu) sa rečima da ovo moram napraviti i zaokružim priču

Direkt na projekat.

Evo rupe za cevke:

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 185
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

taj rele je pretpostavljam antiklik ?njega bolje stavi sa izlaza na masu - da radi cisti mute , tako da ne prekidas put signala ;usput - umesto R2 bi dobro dosao mali CCS za 3-5mA

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napajanje je izvedeno sa 6x5GT, nakon nje 220R, pa c od 22u, pa induktivnost 20H, pa bleeder za nekih 10mA, pa C od 200u, pa RC račvanje ka oba kanala (1k1 pa ide 20 i nešto uF MKP)... 60 i kusur mA ide od ispravljacice. struja kroz 12b4a je 25mA.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

to sam zaboravio da ti kazem u PP - s obzirom da imas potrosnju od 25+25+10mA , to je zdravo blizu 70mA , koliko je max i za 6X5-GT .mozda bi trebalo da izostavis bleeder .... ili da porazmislis o jos jednoj ispravljacici ..... ili da je jednostavno menjas kad zatreba :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve će primedbe biti uvažene da se poboljša iovako strahovit preamp, ali u njegovoj drugoj inkarnaciji. Ovaj primerak će raditi ovako kakvo je trenutno stanje, ništa ne menjam. Dakle, drugi primerak ide sa svim sugestijama, da iscrpimo još malo muzike iz ovog čuda. Trenutno se nema ni snage ni volje ni para da se išta menja, ide u kutiju ovako kako je.Slede još par slika...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

hej Bobane... lijepo da si postao projekt....ovaj preamp koji Boban radi je copy-paste (vecinski) moga Caliente preamp-a... Boban je promijenio izgled svih plocica, odradio drugi delay, malo drugacije napajanje ali na istom principu C-L-C-RC filtracije i dodao motorizirani pot i upravljanje njime...ccs koji je upotrebljen je C4S kojeg se moze naci po net-u... provjerena stvar koja je bila stavljena privremeno cisto da se proba i na kraju ostala do daljnjega jer radi dovoljno dobro ... naravno da ga se moze modificirati kako je Zen predlozio no mislim da ce upliv na zvuk biti minimalan... ova cijev podnosi bilo skoro kakav ccs a da radi dobro - bitno je samo da je ccs u anodi... svojevremeno dok sam se cackao sa ovim preampom sam probao nekoliko vrsta ccs-ova u katodi i nesto u anodi - ccs u anodi radi neuporedivo bolje - negativna strana je sto ccs u anodi mora moci podnijeti veci napon preko sebe tako da ne moze ici bas bilo kakav (kao sto biste mogli upotrijebiti u katodi)... jos jedna stvar koja je bitna je da je ccs fizicki sto manji - sto je veci, veca je mogucnost da prooscilira...zbog ccs-a u anodi i zbog potepenog dizanja anodnog napona (zbog ispravljacice i filtracije) apsolutna je potreba imati izlazni mute relej... koliko znam - na pcb-u relej i prekida put signala tako da ga spaja na masu preampa dok se preamp ne ukljuci - tako da se ne dogodi da pojacalo ostane u zraku kada je preamp na mute.... (shemu sam ja crtao tako da ne garantiram da je sve tocno tako kako je na plocici odradjeno - to je bila leteca shema za Bobana) :buehehe:eto..plan je jednog dana ovaj ccs zamijeniti sa vlastitim ccs-om.. no o tom po tom - vremena nikad dosta pa cemo vidjeti - za sada ovaj obavlja svoju zadacu vise nego dovoljno dobro :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

to sam zaboravio da ti kazem u PP - s obzirom da imas potrosnju od 25+25+10mA , to je zdravo blizu 70mA , koliko je max i za 6X5-GT .mozda bi trebalo da izostavis bleeder .... ili da porazmislis o jos jednoj ispravljacici ..... ili da je jednostavno menjas kad zatreba :buehehe:

U originalnoj verziji je EZ12... Boban nije mogao naci podnozje za ovu ipravljacicu tako da je isao na oktalnu ... 6X5 provjereno moze podnijeti na duge staze i vise od 70mA (to pise u datasheet-u) tako da nema problema za njen vijek trajanja..... :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kao sto je pricano nekolicinu puta na big diya - umesto tog CCS-a ( inace - Morgan Jones je prvi to poceo da zagovara , kasnije ga razvili Sy i Geek sa big DIYa , ttako da cu veceras postovati njihov pdf o tim CCS-ovima ) je bolje samo gyrator ... ali bolje verovatno samo u uslovima gde treba veci output swing ..... jer gyrator ima manji pad napona nego CCS .u tom slucaju biasovanje cevi striktno preuzima katodni otpor , koji u ovom slucaju ne vrsi tu funkciju, nego se njime samo podesava napon A-K

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a jel' se već stig'o spariti sa Zokijevim A5, il' čekate da se najpre malo usvira ?

nismo još, treba sve ubaciti prvo u kutiju, sve je još uvek na stolu... ovaj zvuk te totalno poremeti, prodrma te celog, sve što si do sada čuo nema nikakvog smisla... ko da je iluzija u pitanju... da da
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

evo sve na stolu...

Postavljena slika

grejanje je ipak ostalo naponski regulator, probaćemo u drugoj verziji CCS. Tu je i plocica koja je zadužena za upravljanje relejima, HV PSU, choke, pločica za line deo (delovi dole, cev gore)... utp kabl kao interkonekt ukupne duzine oko 3m i nesmeta preampu da bljuje vatru ka power ampu. užas.

sledeće je ubacivanje svega ovoga u kutiju...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Inspiracija u pravo vreme... Lep projekat!Gde se mogu nabaviti 6X5GT i 12b4a ?

Ebay - ako nigdje drugdje... 6X5 je lako naci i u RS... ali 12b4a postaje malo problematicna .... bitno je reci da postoje dvije verzije te cijevi 12b4 i 12b4a - treba vam ona druga....
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...