Jump to content

Radjanje F5 clone


Shoba

Preporučeni Komentari

  • 2 nedelje kasnije...
  • Odgovora 72
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Polako privodimo pojacalo prvim probama medjutim imam jedno pitanje kako se vezuju motor run kondezatori Da li na svaku granu napajanja po jedan u mom slucaju 4 i da li je on kao elektrolit ili kao blok pa da ima veze kako se zice povezuju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Pojacalo je sastavljeno i probano vise sati, bias nije diran nego samo probe radi prikacen na isto tako ne skutijan NS10.Zvuk je jako brz, precizan svilenkast cini mi se da fali malo basa, pre ovoga imao sam Hiragu i u poredjenju sa F5 ima kremastiji u dublji zvuk.Mozda je razlog tome ne ustelovan bias i ne usviranost istog. Koliko vidim ovi hladnjaci nece biti dovoljni( Kolika bi trebala da bude radna temperatuta TR)

post-941-0-63534800-1329079168_thumb.jpg

post-941-0-92584000-1329079214_thumb.jpg

post-941-0-99824100-1329079292_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na velikom DIYA je član ovog voruma sensei ZM napisao odgovor na slično pitanje, meni bilo zgodno pa usnimijo na hard kao podsetnik:

START UP!toss that and start with using your own head ; numbers are not relevant as meaning of proceduredial both pots to 0 ohms ( check with ohmmeter )place one voltmeter across PSU caps ( best between + and - of PSU) to observe max voltage of PSUplace one voltmeter at output - to observe offsetplace one voltmeter across one source resistors of output mosfets ; it doesn't matter which one .for test - slowly dial up Variac ( presuming that you have one , as man with many skills) up to full mains voltage , observing voltage at PSU ....... thinking about max cap voltage ( 25V as in FW ? ) , because with 0 Iq PSU is unloaded and voltage is maxedif nothing is smelling - leave Variac at full mains ;what's important - Iq must be very low , offset is irrelevant in this moment .now turn one pot one turn ( assuming that you have multiturns )then turn other pot one turnobserve Iq and offsetproceed one then second pot , again just one turnobserve Iq and offsetagain one turn + one turnnow you are probably in range when you can see which pot is pulling offset in right direction - to 0 .proceed iteratively with pots , while you set - say - 75% of desired Iq and zero offsetnow - put lid on box and let it cook for a while - until yo get thermal equilibrium on heatsinksit's best to use wire/clips to leave those voltmeters in place ;open the lid , up bias to - say - 90% of desired one ,while maintaining offsetput lid on , let it cookcheck ;if all is OK - move voltmeters for Iq and offset to other channel and repeat procedureuse it few days at 90% of desired bias , then check and set to 100%remember - temp. equilibrium with lid on is importantsimple , isn't it ?in any case - simpler than re-doing cylinder head ....

Sem ovoga, poslušati savet sensei Sipija.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Probaj ovaj preamp.Posle eksperimentisanja sa jedno 15-tak opampova ni ja nisam mogao da verujem da ce ovaj NJM 2068 ovako zapevati(bar na mom Crescendu i BOSE-u)Kolo nije nista specijalno po karakteristikama ali me interesovalo zasto ga Japanci toliko forsiraju u svojim uredjajima.Sastavis ga za pola sata pa probaj.Eletroliti su NIPPON CHEMI-CON SME. :oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Evo ti mala prepravka. Svira odlicno. 1mF je 1000uF. C1 i C2 su 10V. Zin je smanjen (10k) zbog DC offset-a odn. ocekivane razlike u strujama baza Q1 i Q2, pa bi trebalo imati neki preamp/buffer.post-20-0-49259200-1324465100_thumb.gif

Pošto treba da ubacim 2sk2013/2sj313 u postojeći F5, sa sve novim pločicama sa svim novim delovima, a sa stare pločice sa IRFP9240/240 ću skinuti samo ulazne tranzistore, učinilo mi se kao zgodna prilika da probam ovu šemu na staroj pločici, pre nego je zavrljačim u fijoku, ne volim da ostavljam sakate stvari.Jedan kanal sam prekrojio, ali još nisam probao, zato što su mi po hfe BC557 svi od 500-550 a BC547 od 600-650 kolko je već verovati unimeru, druga je serija šta li, da li da probam da ih matchujem po vbe, šta je bitnije kod ovog pojačala i koliko maksimalne smeju biti razlike. :Dizzy:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...