Jump to content

Radjanje F5 clone


Shoba

Preporučeni Komentari

F5 jos malo pa gotov trebalo bi danas da stignu torusi 2x300 i cekaju se izlazni TR. Cela kutija ce biti crna stim sto jos uvek razmisljam da li donja stana treba da bude od mermera ili tamno crvenog u visokom sjaju drveta. to cu resiti usput, mozda neki vas predlog?Parce metala koje spaja hladnjake je od duraluminijuma njega sam koristio posto nema magnetna svojstva tako da blizina trafoa nece uticati, svaki TR ce imati svoj hladnjak a i kutija izgleda zanimljivije.P.S koristio sam tel za slikanje sledeci put cu foto aparat.

post-941-0-16818600-1324382578_thumb.jpg

post-941-0-23439200-1324382588_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 72
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Bas lepo cuti da neko zavrsava F5. Vec duze vreme njuskam za ulaznim tranzistorima. Vec sam cini mi se digao ruke jel i ako ih nadjem verovatno ce kostati ohohoo, tako da je moje pitanje dal moze da se stavi bilo sta iz domace ponude da samo proradi pojacalo. Ne mogu da poverujem da uz malo prepravke tu ne moze da stane bilo sta?! Naravno sa originalnim trandzama na tom delu se bode ideja koju je imao Papa kad je projektovao.Uskoro cu i ja da obesim kutijicu cisto zbog ideje.P.S. Kutija ti je MOCNA

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...Ne mogu da poverujem da uz malo prepravke tu ne moze da stane bilo sta?! ...

Evo ti mala prepravka. Svira odlicno. 1mF je 1000uF. C1 i C2 su 10V. Zin je smanjen (10k) zbog DC offset-a odn. ocekivane razlike u strujama baza Q1 i Q2, pa bi trebalo imati neki preamp/buffer.post-20-0-49259200-1324465100_thumb.gif
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

SIPI, HVALA!Vec duze vreme primecujem da uskaces i resavas stvar. Sada mogu da zavrsim projekat. :wink2:To cu probati da gonim sa 6N6p. (20ma, 120v), valjda ce dati dobre rezultate. bez rada i muke nema nauke.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...

To cu probati da gonim sa 6N6p. (20ma, 120v), valjda ce dati dobre rezultate. bez rada i muke nema nauke.

Moze sa 6n6p ali u tom slucaju stavi R10 da bude 100k. I ako bude neki DC offset na ulazu ampa (red velicine 10mV), nije vazno jer na izlazu cevnog preampa svakako imas sprezni kondenzator. Naravno, kad budes podesavao mirnu struju i DC offset na izlazu pojacala, ulaz ampa treba da bude kratko spojen na masu dok traje podesavanje.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

onda se vracamo na tablu za Crtanje DA LI IMA NEKO NA PRODAJU NEKI SIMPATICAN PREAMP UPOMOCCCC :)) sastavicu amp a necu moci da ga slusam.

Bezobrazno nudim ovo:http://www.diyaudio.rs/topic/4737-prodajem-sedra-three-preamplifier/ili to mozda nije dovoljno dobro za F5.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Posto je F5 strujno pojacalo kakve karakteristike bi trebao da ima preamp?

Nesto si nacuo, ponesto nagadjas, otud nesuvislo pitanje :DNista zato, radi se o sledecem: nacin na koji je u ovom ampu primenjena povratna sprega se cesto i netacno naziva "strujna povratna sprega". Takvo nesto naravno, ne postojni. Izraz je potekao iz marketinskih kuhinja proizvodjaca OpAmp-ova (CFB - current feedback). Sustina je u maloj impedansi cvora na koji se dovodi povratna sprega - Source-ovi ulaznih JFETova a ne Gate-ovi kao sto je uobicajeno. To donosi odredjene specificnosti ali je naziv CFB pogresan.Naravno, sve to zajedno nema nikakve veze sa izborom pretpojacala. U osnovi, njega biras na osnovu potrebnog pojacanja, ulazne impedanse ampa i vrste izvora signala.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...