Jump to content

Threshold NS10 clone, konačno skutijan i privezane žice :)


BokiTokiVoki

Preporučeni Komentari

Pokrenuo sam istu ovu temu na hi-files forumu. E sad, mnogi su je već videli, ali pretpostavljam da ima i onih koji tamo ne svraćaju...

Ovo je link za pomenutu temu: http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/22397-threshold-ns10-clone-konacno-skutijan-i-ozicen/

Pretpostavljam da je nabolje da po sistemu copy/paste i ovde text i slike okačim, da ne ostane samo na ovom linku ??

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 66
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

zavisno od razloga za pokretanje temeako ti je stalo da oni tamo vide , onda ne moras pokretati ovdeako ti je stalo da mi ovde vidimo ( a mozda i neki pocetnik nekad ) , onda treba da pokrenes ovdeda ne pominjem (pretpostavljam da je jos uvek tako ) da oni koji nisu ulogovani i ne mogu da vide sadrzaj attachmenta ......dok - kod nas mogu .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dakle, i to se ipak nekako na kraju desilo. Postavljena slika 3 godine nakon popunjavanja svih pločica, nabavke trafoa, pota, i isprobavanja rada uređaja (na suvo, bez selektora).

Nekako se uvek tu zapne. Jer, izgledao kao da je sve pri kraju, a u stvari ima još dosta posla, a i izdataka da se sve dotera kako treba.

Kutiju je odradio Leonardo (Leo majstore Postavljena slika ), a kako drugačije ? Postavljena slika he, he,...

Isprobavanje podsklopova (releji, kolo za kašnjenje,...) povezivanje, ožičavanje, pomogao drugar Dalibor. Postavljena slika

Malo po malo, okačit' ću po neku slikicu:

- Kao što će se videti, releji su na Pertinaxu, kao i kolo za kašnjenje sa trafoom. Činilo mi se jednostavnije nego da samo za to radim štampe. Jedino ne izgleda tako dobro.

Postavljena slika

Postavljena slika

Sa donje strane, to izgleda ovako Postavljena slika

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zatim pločica sa kolom za kašnjenje i trafoom, koji napaja to kolo, releje i diodu (ko izdrži do kraja, videt će i plavi LED koji svetli na prednjoj ploči preampa Postavljena slika ).

Postavljena slika

A sada slika ove skalamerije sa donje strane. Pošto sam ovo ja genijalno spajao po nekim shemama iz 5 segmenata, na Pertinaxu, point-to-point, onda izgleda ovako. Postavljena slika

Postavljena slika

Tu je i komad plastike između trafoa i unutrašnje AL montažne ploče, da slučajno u nekoj Marfi ujdurmi ne bi došlo do sexanja - trafo--->ploča--->naši prsti na volume potu Postavljena slika.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prazna kutija, pripremljena za montažu, tu je samo glavni trafo.

Postavljena slika

Cela skalamerija koja se sastoji od glavnih pločica, 2 napajačke, to su ove sa hladnjacima, opisane pločice releji i kolo za kašnjenje, plavi Alps i preklopnik za selekciju ulaza.

Postavljena slika

I sve zajedno: skalamerija + kutija:

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slike sa završnice, nakon montiranja i obavljenog ožičenja.

Glavne pločice su u samom ćošku uređaja, blizu pota, daleko od svega ostalog, naročito trafoa, i montirane su "na sprat". Vidi se levo i tačka centralne mase.

Postavljena slika

I iz drugog ugla.

Postavljena slika

I iz trećeg ugla.

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

zavisno od razloga za pokretanje temeako ti je stalo da oni tamo vide , onda ne moras pokretati ovdeako ti je stalo da mi ovde vidimo ( a mozda i neki pocetnik nekad ) , onda treba da pokrenes ovdeda ne pominjem (pretpostavljam da je jos uvek tako ) da oni koji nisu ulogovani i ne mogu da vide sadrzaj attachmenta ......dok - kod nas mogu .

Ovo sa motivima baš i ne razumem. Soba je galerija projekata, hteo sam da se pohvalim... :)Attachmenata nema. Samo direkt link za slike na photobucket.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

А како укључујеш? Не видим прекидач.

Pretrčao si slike...Cccc.... Ima sa zadnje strane, to srebrno, pored IEC-a, iznad piše "Power".Push prekidač, robustan, kao za lansiranje torpeda na ruskoj podmornici. šta ću, volem. Kada se pritisne, čuje se: klong-kata-klong.Provereno je dobar za otklanjanje stresa, kada se blanko samostalno koristi. Klikćeš ga po ceo dan, i super ti. :buehehe: Stvarno. Moram da kupim još jedan.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Паз' стварно :dash1: , мада колико си га правио што не уради штампе за релеје и помоћно напајање?Овако је ОК :oke:

Pa, kao nije kritično zbogradi signala jer je za pomoćne sklopove, a mislio sam da će mi ovako biti lakše. Ne radim ni u jednom programu za štampu, pa bi morao neko drugi da iscrta...i tako... Nisam izverziran u mnogo čemu, kao drugi koji se ovim stalno bave.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

selector pcb je mogao ici vertikalno odmah iza RCA prikljucakapot idmah iza nje , naravno sa produznom osovinomactive pcbs - vertikalno levo i desno od pota (ili horizontalno , ako bi tako bile vise od prostora u kutiji)trafo u levi prednji cosak , gde bi - na zadnjoj ploci - bio i prekidac i ulaz mreze , kao i vod do trafoa pruzen uz levi zidtako bi svi bitni vodovi viisestruko kraci

Ovo sa motivima baš i ne razumem. .......

razumeces ..... kad skupis vise iskustva :rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...