Jump to content

Panasonic TV TX-P42G3E - utisci, korišćenje, saveti ...


Leonardo

Preporučeni Komentari

Do pre neki dan o plazma TVu nisam ni razmišljao, a onda se sve odigralo u dva tri dana i sticajem sretnih oklonostidođem u priliku da odaberem i kupim jedan ovakav TV.U dokolici čitajući iskustva i preporuke kolega sa ovog i drugih foruma stekao sam uvid šta može biti dobar izbor ( tip, model, veličina ).Odlučio sam se za Panasonic P42G30E, Viera,http://www.hdtvtest.co.uk/news/panasonic-tx-p42g30b-p42g30-201104091079.htmZa sada mogu reći da su prvi utisci veoma dobri, veličina ekrana je odgovarajuća a gleda se sa 2,5 - 3m udaljenosti, kvalitet slike dobar a nadam se da će biti i bolji nakon 200+ sati rada, ostale mogućnosti ( ima ih dosta ) će se vremenom probati i koristiti a o tome će biti pisanja kasnije.Oduševljen sam činjenicom da USB Flash sa filmom bocnem u TV i bioskop je u kući :), bilo bi još lepše da znam na koji način ponuditi titlkoji će biti prihvaćen(savetujte).Konekciju na net nisam proba a vidim da će tek to biti zabavniji deo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 10
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Imaš nekoliko mogućnosti- pogledaj ima li nekih podešavanja npr. automatsko pokretanje prevoda, veličina, skript latin1, latin2.. cirilic..., pozicija titla, boja, pozadina- kad staviš na usb film stavi da se isto zovu npr abc.mkv i abc.sub (ovo abc je ključni deo), neki imaju mogućnost abc.en.sub ili abc.1.sub abc.2.sub...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imaš nekoliko mogućnosti- pogledaj ima li nekih podešavanja npr. automatsko pokretanje prevoda, veličina, skript latin1, latin2.. cirilic..., pozicija titla, boja, pozadina- kad staviš na usb film stavi da se isto zovu npr abc.mkv i abc.sub (ovo abc je ključni deo), neki imaju mogućnost abc.en.sub ili abc.1.sub abc.2.sub...

Sutra probam ove različite modalitete označavanja titlova.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sutra probam ove različite modalitete označavanja titlova.

Kako god, kod mog Samsunga (UE32D5500) važi jedno pravilo: subtitl i film (bez obzira na ekstenziju/kontejner/format) moraju imati identično ime a razlikovati se samo po ekstenziji i biti unutar istog foldera (ili root, svejedno) Verzije (En/SrL/itd) ne vide se.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pronađoh ovde priličan izvor dobrih informacija, naravno i objašnjenje ne/prikazivanja titla pri reprodukciji filma sa fleša.http://hdtelevizija....p42g30e-107-cm/

G20 i nova G30 serija plazmi , je najbolji tv za novce ispod 3k eura .Ostali ne mogu da im prsmrde po kvalitetu slike. Ja uzivam u 46G20 vec skoro 2 godine i sem pioneera nisam video bolji tv.Uzivaj nam dugo ako ni zbog cega onda zbog garancije od 5 god. ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Do pre neki dan o plazma TVu nisam ni razmišljao, a onda se sve odigralo u dva tri dana i sticajem sretnih oklonostidođem u priliku da odaberem i kupim jedan ovakav TV.U dokolici čitajući iskustva i preporuke kolega sa ovog i drugih foruma stekao sam uvid šta može biti dobar izbor ( tip, model, veličina ).Odlučio sam se za Panasonic P42G30E, Viera,http://www.hdtvtest....01104091079.htmZa sada mogu reći da su prvi utisci veoma dobri, veličina ekrana je odgovarajuća a gleda se sa 2,5 - 3m udaljenosti, kvalitet slike dobar a nadam se da će biti i bolji nakon 200+ sati rada, ostale mogućnosti ( ima ih dosta ) će se vremenom probati i koristiti a o tome će biti pisanja kasnije.Oduševljen sam činjenicom da USB Flash sa filmom bocnem u TV i bioskop je u kući :), bilo bi još lepše da znam na koji način ponuditi titlkoji će biti prihvaćen(savetujte).Konekciju na net nisam proba a vidim da će tek to biti zabavniji deo...

to je dobra televizija izabrao sam je ujaku mada on nije "strucnjak" za podesavanje i gledanje preko memory stick-a ,dok sam ja izabrao samsung c-650 100 hz i stvarno je slika fantazija gledajuci ripovane snimke bluray -rip . vezu sa internetom jos nisam uspio da ostvarim jer sam bezicno spojen na net provao sam vise wirelles stickova ali ni jedan ne podrzava samsung izgleda da ga kod nas necu ni naci sto je pomalo bez veze :(
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

to je dobra televizija izabrao sam je ujaku mada on nije "strucnjak" za podesavanje i gledanje preko memory stick-a ,dok sam ja izabrao samsung c-650 100 hz i stvarno je slika fantazija gledajuci ripovane snimke bluray -rip . vezu sa internetom jos nisam uspio da ostvarim jer sam bezicno spojen na net provao sam vise wirelles stickova ali ni jedan ne podrzava samsung izgleda da ga kod nas necu ni naci sto je pomalo bez veze :(

jos da napomenem da sam gledao recenziju za moj model na http://hdtelevizija.com/forum/viewforum.php?f=4 i postavke za (film) mod imaju smisla kad je u pitanju full hd snimak
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...