Pređi na vezu

Slika
- - - - -

Off iz Šema za pretvarač 12/220V sa punjačem akumulatora

• Molimo Vas registrujte se ili prijavite da biste odgovorili
23 odgovor(a) na ovu temu

#1 stoN_Cold

stoN_Cold

ex - ex

• Banovan
  • 10413 Poruke
  • Pol:Muško
  •   
    Serbia

Odgovor 25 October 2011 - 20:57

Имаш већ готове да купиш.

#2 Vule John

Vule John

Radiša

• Banovan
  • 792 Poruke
  •   
    Serbia

Odgovor 25 October 2011 - 22:05

Имаш већ готове да купиш.

Daj neki linak... u stvari meni treba nešto tipa UPS da mi vrti pumpu za centralno par desetina minuta dok vatra u pećki ne izgori, u slučaju nestanka struje naravno..

#3 stoN_Cold

stoN_Cold

ex - ex

• Banovan
  • 10413 Poruke
  •   
    Serbia

Odgovor 25 October 2011 - 22:08

Daj neki linak... u stvari meni treba nešto tipa UPS da mi vrti pumpu za centralno par desetina minuta dok vatra u pećki ne izgori, u slučaju nestanka struje naravno..

Ма знам зашта ти треба, другару сам то сокоћало купио на Бубањ потоку. Значи субота ујутро и ........ :oke: Ново наравно.

#4 branko

branko

Edi Sneško

• Član
  • 5725 Poruke
  • Interesovanja:I hate my interests
  •   
    Yugoslavia

Odgovor 25 October 2011 - 22:10

Bili su Ei Niš UPSi za lutrijske terminale. Običan auto akumulator i pretvarač/punjač . Kad ima struje, puni se i radi na struju. Kad nestane struje, pretvara 12V u 220V AC i napaja potrošače dok ima akumulisane energije.Ima ih ponekad na buvljaku za bagatelu.
Častan beg bolji je od nečasnog poraza

#5 stoN_Cold

stoN_Cold

ex - ex

• Banovan
  • 10413 Poruke
  •   
    Serbia

Odgovor 25 October 2011 - 22:13

Мислим да сам нов платио четри хиљаде динара.

#6 Vule John

Vule John

Radiša

• Banovan
  • 792 Poruke
  •   
    Serbia

Odgovor 25 October 2011 - 22:35

Grejanje je izvedeno iz kaljeve peći koja je u stanu, valjalo bi mi da imam nešto kompaktno kao UPS, ne bih akumulator u kući... dovoljno je da napaja pola sata-sat dok se vatra ne utuli da ne bi prokuvalo..

#7 branko

branko

Edi Sneško

• Član
  • 5725 Poruke
  • Interesovanja:I hate my interests
  •   
    Yugoslavia

Odgovor 25 October 2011 - 22:37

Pa kompaktno je to. Ko 4 kutije cipela otprilike. Akumulator i elektronika sve u jednoj kutiji. Ko oni kaloriferi, malo manje.Bez ozbiljnog akumulatora kao što je za auto, nema vrtenja pumpe desetak minuta.
Častan beg bolji je od nečasnog poraza

#8 Vule John

Vule John

Radiša

• Banovan
  • 792 Poruke
  •   
    Serbia

Odgovor 25 October 2011 - 22:52

Bez ozbiljnog akumulatora kao što je za auto, nema vrtenja pumpe desetak minuta.

Pumpa troši 50-60W... koliko UPS-evi vrte komp?

#9 stein

stein

Burner & Ringischpielmeister

• Moderator
  • 13492 Poruke
  • Interesovanja:Finding time to waste... :)
  •   
    Niue

Odgovor 26 October 2011 - 05:53

Pumpa troši 50-60W... koliko UPS-evi vrte komp?

Batali UPS. Ja sam probao, 5-8 minuta i gotovo - počne da crkava - SMPS napajanja u kompovima uglavnom rade i sa naponima ispod 230V (do nekih 175). Kupio sam prošlog oktobra pretvarač za nekih 100€ (u dinarima) u Elementi. Dakako, treba da se nakači i akumulator ali je savršeno optimizovano rešenje. Kod nas je bio problem sa trafo stanicom pa je struja tokom dana znala da nestane na po dva-tri sata i to po nekoliko puta (dok posle tri nedelje mučenja konačno ne popraviše trafo stanicu) Sada sa 38Ah akumulatorom može pumpa da vrti satima. Veoma zgodno kada odeš od kuće popodne na dva-tri sata, nakrljaš peć da te dočeka dovoljno žeravice za nastavak loženja, a čim zamakneš iza ćoška, ode struja... Pretvarač radi svoj posao odlično. U prvom trenu mi se učinilo malo skupim i kabastim, rešenje sa ružnom plavom kutijom i akumulatorom u dnevnoj sobi, međutim, posle tri u nizu razvaljena siguronosna ventila (otvara na 3 Bara) shvatiš da je mnogo ružnije kada moraš malo-malo da se petljaš sa vodovodarskim kleštima i menjaš siguronosne ventile... Moja pumpa troši 60 u low i 75W u high-speed režimu. Na pretvaraču piše da je 200W dok na kutiji ima i opcija za model od 500W. Model je MC-200 ali nema nikakve naznake ko je zapravo proizvođač. Mala nalepnica navodi Kinu kao zemlju porekla, ali su natpisi svi na Srpskom. Deklarisane vrednosti:potrošač 60W, Akumulator 55Ah/9h, 75Ah/12h, 97Ah/18hpotrošač 100W, Ak. 55/6h, 75/9h, 97/11hpotrošač 150W, Ak. 55/4h, 75/6h, 97/8hEto, ako je od pomoći. Mogu da nazovem i pitam da lih još imaju u ponudi i da li imaju model od 500W i po kojoj ceni. Inače, uređaj je strujini invertor/pretvarač/punjač s tim, da kod inicijalnog priključenja akumulator ne sme biti prazan!

Uputstvo za upotrebu ne služi za to da naučimo kako se nešto koristi nego da vidimo gde smo se zajebali

#10 Vix

Vix

Bafflasti

• Član
  • 1191 Poruke
  •   
    Serbia

Odgovor 26 October 2011 - 08:15

Ima par caka kod UPS-ova na koje treba paziti:1. Kod ukljucenja nekih potrosaca (induktivnih) pocetna struja je mnogo veca od nominalne, pa UPS mora imati mnogo vecu rezervu nego sto ce davati u normalnom rezimu. Zato ti za pumpu od 75 w treba UPS/pretvarac od 500w rezerve.2. Akumulator: Onaj za kola u svari nije namenjen za dugotrajno praznjenje. Njega nikada ne treba prazniti preko 50% kapaciteta,a neki kazu ne vise od 20%. Zato se za tu svrhu koriste "deep-discharge" ili kako ih neki zovu "marine" akumulatori (koji se koriste na brodovima) a koji se mogu prazniti na preko 80% kapaciteta bez vecih posledica. Njihova mana je sto su skuplji, ponekad cak i do dva puta vise od "obicnih"...

#11 Woland

Woland

Meni forum KUĆA!

• Član
  • 1672 Poruke
  •   
    Serbia

Odgovor 26 October 2011 - 08:54

Grejanje je izvedeno iz kaljeve peći koja je u stanu, valjalo bi mi da imam nešto kompaktno kao UPS, ne bih akumulator u kući... dovoljno je da napaja pola sata-sat dok se vatra ne utuli da ne bi prokuvalo..

Meni su prepravljali UPS - menjali transformator i stavili izvod za akumulator. Nisam stručan da opišem izmene, ali sa eksternim akumulatorom moja pumpa za grejanje radi 5 sati. Dakle - vatra ne mora da se gasi.
U belom plaštu s postavom boje krvi, šepavim konjaničkim korakom, u rano jutro dana četrnaestog prolećnog meseca nisana, pod stubove peristila između dva krila palate Iroda Velikoga izašao je prokurator Judeje Pontije Pilat.

#12 stoN_Cold

stoN_Cold

ex - ex

• Banovan
  • 10413 Poruke
  •   
    Serbia

Odgovor 26 October 2011 - 09:45

ali sa eksternim akumulatorom moja pumpa za grejanje radi 5 sati. Dakle - vatra ne mora da se gasi.

Вероватно аутомобилским.

#13 Zvu

Zvu

I'm gonna be Iron, like a Lion in Zion...

• Član
  • 5927 Poruke
  • Interesovanja:Getting out of the Matrix...
  •   
    Serbia

Odgovor 26 October 2011 - 10:24

Dakle, vi ste doktori :buehehe: Čovek je samo tražio šemu (ako neko ima), a vi mu valjate gotov proizvod :buehehe:

#14 stoN_Cold

stoN_Cold

ex - ex

• Banovan
  • 10413 Poruke
  •   
    Serbia

Odgovor 26 October 2011 - 10:38

Ја нудим готов уређај Вулету, он сигурно неће правити. Мада и Ебе боље да не почиње са прављењем.Е ако баш хоће онда пријатељ Гугл па тако у круг :oke:

#15 Zvu

Zvu

• Član
  • 5927 Poruke
  •   
    Serbia

Odgovor 26 October 2011 - 10:43

........ и Ебе боље да не почиње са прављењем.Е ако баш хоће онда пријатељ Гугл па тако у круг :oke:

On je pitao ovde, a ne na google-u tako da je valjda očekivao da neko hoće da mu da odgovor koji nije "idi na google",

Ја нудим готов уређај Вулету, он сигурно неће правити....

Prodaja gotovih uređaja se vrši preko oglasa pa možete u posebnoj temi u oglasima nastaviti svoju priču o prodaji.

#16 stoN_Cold

stoN_Cold

ex - ex

• Banovan
  • 10413 Poruke
  •   
    Serbia

Odgovor 26 October 2011 - 10:46

Ја ништа не продајем. Мада бих могао да се решим непотребних ствари. Хвала Зву!

#17 Zvu

Zvu

• Član
  • 5927 Poruke
  •   
    Serbia

Odgovor 26 October 2011 - 10:48

Ma nema na čemu, kad je teško tu sam! :D

#18 ebe

ebe

Početnik

• Član
  • 409 Poruke
  •   
    Serbia

Odgovor 26 October 2011 - 10:49

Čovek je samo tražio šemu (ako neko ima), a vi mu valjate gotov proizvod :buehehe:

Zvu, preduhitrio si me sa odgovorom. Pitao sam ja google, al nisam nasao semu za uredjaj kakav meni treba. Ima invertora, ima i punjaca, al odgovarajucu kombinaciju nisam nasao. A nisam ni dovoljno strucan da bezbolno kombinujem razne seme. Bar ne jos. Kupovina gotovog uredjaja je uvek opcija, al je sladje kad se napravi.

"Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in one pretty and well preserved piece, but to slide across the finish line broadside, thoroughly used up, worn out, leaking oil, and shouting GERONIMO!!!"

#19 Zvu

Zvu

• Član
  • 5927 Poruke
  •   
    Serbia

Odgovor 26 October 2011 - 10:54

Šta da ti kažem ? Da znam neŠto o tome, odmah bih ti rekao.Samo, bojim se da se u elektroniku razumem kao uvekradonamspominjana Marica.Naći će se valjda već neko ko može da ti pomogne na pravi način :good2:

#20 stein

stein

Burner & Ringischpielmeister

• Moderator
  • 13492 Poruke
  • Interesovanja:Finding time to waste... :)
  •   
    Niue

Odgovor 26 October 2011 - 12:44

Kupovina gotovog uredjaja je uvek opcija, al je sladje kad se napravi.

Meni se osladilo da ga kupim kad sam sračunao da je kutija oko 30€, još najmanje toliko za trafo, pa onda priključci, prekidači, elektronika... Ispalo bi me više u materijalu... Za isto vreme sam radije sklapao Bastarda :)

Uputstvo za upotrebu ne služi za to da naučimo kako se nešto koristi nego da vidimo gde smo se zajebali

0 Korisnik (a) čita ovu temu

0 članova, 0 gostiju, 0 anonimnih korisnika