Jump to content

Shucin sistem - pola DIY pola fabrika


shuca77

Preporučeni Komentari

Evo posle malo odugovlacenja i dugo-godisnjeg sklapanja sistema da predstavim i ja moj sistem ovde na DIY forumu, u koji je ulozen trud, ljubav, paznja, nega, posvecenost, rezultat su culi neki uvazeni clanovi foruma pa mogu svoje utiske i prokomentarisati. Iz mog ugla i pravca kojim sam se rukovodio a to je na prvom mestu Neutralnost, linearnost, transparentnost, jasni i krupno pozicionirani instrumenti i vokali u 3d sa dovoljno vazduha izmedju razmene instrumenata i vokalaOsnovu sistema cine preredjeni Accuphace-i Amp P-3OOV ( 2x280w ) I pre C2OOL u ZERO NON FEED BACK u DIY izvedbi koju je beskompromisno uradio Inzinjer iz CES-aZvucne kutije Dynaudio contoure 3.3 jubilejCD player Classe CDP.5 sa upgrade-ovanim clock-om i ubaceim spdif input-om da moze da radi i kao dacGramofon Sansui 222 mk2 sa upgrade-ovanim plintom , tezak 20 ak kg, glava Ortofon mc Rondo RedGramofon Technics 1210 mk2Power plant regenerator PC Audio - PremierKablaza ; struja i inter conect Ensemble, coax..kabal BeldenPC muzicki i video server-pasivacDeck - Technics RSM - 88 refresh-ovan, promenjeni svi kondezatoriNaknadno uradjeno akusticko obradjivanje sobe za slusanje povrsine 70-80m2 sa Azmafonom, zid iza kutija i dva kriticna coska, sve po proracunu

post-719-0-23932800-1319667758_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Fin sistem ;)

post editovan na zahtev clana

Dane - ako nisi u mogucnosti da editujes svoj post po isteku predvidjenog vremena , mozes da kvotujes isti i korigujes/objasnis sta si mislio .

iskreno - mrzi me da svako malo editujem tvoje postove , na zahtev .

ZM

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jesi Kojo :oke: druze.

Lepo je to bilo sviralo :) Ne sećam se baš sistema tada ali se dobro sećam Dynaudia i pogotovu prostorije koja je idealna za slušanje ;) Vidim da je sada došao i "normalan" TV ;)Još jednom hvala za onaj zaboravljeni novčanik.Ja sam se brzo ratosiljao onih Cervin Vegi, kao što si i predvideo, i bacio se na proučavanje i izradu zvučnika, pa sad slušam svojih ruku delo :)Na žalost Sony ES je posle 2-3 meseca počeo da "pucketa", odnosno samo jedno vrlo kratko pucketanje jednom u pola sata, u proseku. Sem toga svira super. Kad to dođe na red i kad naučim nešto o pojačalima videću šta mu je.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lepo je to bilo sviralo :) Ne sećam se baš sistema tada ali se dobro sećam Dynaudia i pogotovu prostorije koja je idealna za slušanje ;) Vidim da je sada došao i "normalan" TV ;)Još jednom hvala za onaj zaboravljeni novčanik.Ja sam se brzo ratosiljao onih Cervin Vegi, kao što si i predvideo, i bacio se na proučavanje i izradu zvučnika, pa sad slušam svojih ruku delo :)Na žalost Sony ES je posle 2-3 meseca počeo da "pucketa", odnosno samo jedno vrlo kratko pucketanje jednom u pola sata, u proseku. Sem toga svira super. Kad to dođe na red i kad naučim nešto o pojačalima videću šta mu je.

Haa .... mislis da je bilo para u njemu da bi ti ga vratio :unbelieveble:. Dobro je da si na vreme shvatio sta sam ti pricao u vezi Curvin Vega, :drink:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Granit je radioaktivan ... :)Elem, ja bi u toj kombinaciji izbacio Classe a mozda i gresim, ukusi su svakako razliciti, imao sam prilike cuti kombinaciju... sa SFaber najjacim onim bookshelfima i AR power/pre lampinjonima i Classe CDom, zvucalo je fantasticno al na nekom zasebnom DACu ,zaboravih koji , je ubilo kolko je dobro.... Menis e Classe svidja za laidback slusanje...gut system

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kaki su ono šiljci odgore na zvučnjacima?

E, ako je ono što mislim sad će se razviti rasprava o prevarama u audiu!Mislim da su to "utezi" koji svojim razmještanjem po kutiji trebaju mijenjati zvuk, odnosno mijenjati rezonanciju kutije. Naravno, Shuca će me ispraviti ako sam malo zabrijao. :)Mislim da Tannoy na svojoj preskupoj seriji ima nešto slično.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E, ako je ono što mislim sad će se razviti rasprava o prevarama u audiu!Mislim da su to "utezi" koji svojim razmještanjem po kutiji trebaju mijenjati zvuk, odnosno mijenjati rezonanciju kutije. Naravno, Shuca će me ispraviti ako sam malo zabrijao. :)Mislim da Tannoy na svojoj preskupoj seriji ima nešto slično.

U pravi si golega u vezi shiljaka mada bi oni trebolo da budu od metala bilo je do skoro u ONE hi-fi-ju da se kupe cifra 120-150e. Inace moji su drveni.Iskreno uopste ne verujem da to moze uticati na zvuk i navodno rasprshavanje visokih i sredjih tonova ja sam to stavio za ukras i plashenje mog nevaljalog papagaja Djoleta da ne slece na zvucnik, iskreno me zanima sta i drugi misle o tome, mozda sam ja gluv -ali za to nedam 150e pa makar bili od zlataClasse za 500e koliko sam ga ja platio za sad odlicno odradjuje posao ali tek posto sam uradio clock koji mu je bio slaba tacka, izgleda da su na tome bas pristedeli-izuzetno cvrst na basu, taman, suv , sa dovoljno detalja, mada ce uskoro da radi samo kao transport-stize neki opasan kinez dac Leming-3 u kit verziji sa omiljenim mi CS4398
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U pravi si golega u vezi shiljaka mada bi oni trebolo da budu od metala bilo je do skoro u ONE hi-fi-ju da se kupe cifra 120-150e. Inace moji su drveni.Iskreno uopste ne verujem da to moze uticati na zvuk i navodno rasprshavanje visokih i sredjih tonova ja sam to stavio za ukras i plashenje mog nevaljalog papagaja Djoleta da ne slece na zvucnik, iskreno me zanima sta i drugi misle o tome, mozda sam ja gluv -ali za to nedam 150e pa makar bili od zlataClasse za 500e koliko sam ga ja platio za sad odlicno odradjuje posao ali tek posto sam uradio clock koji mu je bio slaba tacka, izgleda da su na tome bas pristedeli-izuzetno cvrst na basu, taman, suv , sa dovoljno detalja, mada ce uskoro da radi samo kao transport-stize neki opasan kinez dac Leming-3 u kit verziji sa omiljenim mi CS4398

A piramide, mislim da ZZZ ima neka iskustva sa njima?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...