Jump to content
stein

Novi TV

Recommended Posts

Kupi polovan CRD dobr, brand.Ja imam BLAUPUNKT. 20ak i više godina i slika ko staklo. Crko prošle nedelje pa mi je kolega forumaš opravio ( hvala Zoki). Opet radi ko nov.Ima takvih dobrih PHILIPSa Grundiga da se nadju povoljno. Dok se ne uvede digitalna TV ne žuri sa kupovinom.

CRT imam... Ono što me nagnalo da razmišljam u tom pravcu je nekih stotinjak filmova koji skupljaju prašinu a nema ih smisla gledati na malom TV-u. Veliki CRT znači veliku dubinu, e, tek za to nemam mesta...

Ovi novi flat TVi daju lepou sliku samo na HD kanalima, na običnim je jad i beda. Zato savetujem da sačekaš. A za filmove, hm, pa jesi razmišljao o video beamu?

CRT od 100 Hz ima odličnu sliku i ako ti ne smeta polovan, te veći gabariti kutije (dubina) opet ćeš imati TV i ako rikne nećeš oplakati 450€ nego kudikamo manje.(nekako mi se ćini da je to najviše u pitanju, zar ne? Moraš li baciti novac bacit ćeš ga na nešto što smatraš važnijim od sprave za zaglupljivanje.) Ako ipak uzmeš neku od novih pljoski onda razmisli o barem 82 cm ekranu. Meni nekako na novim televizorima svi ekrani manji od 82 izgledaju kao monitori na računalu. Dok sam još imao 55cm CRT ekran starci su si kupili 82 LCD i nije mi izgledala veća slika nego na mom iako je mjera (koliko-toliko) točna. EDIT: Dok sam ja nakuckao i izmjenjao tekst već je objavljeno nekoliko postova, pa eto da ne brišem ništa, ali da ne misliš kako ne čitam!

Edited by zerowaf

..................A za filmove, hm, pa jesi razmišljao o video beamu?

Nemoj tavan je pretvorio u studio, bez da ide u podrum da razvlači beam

Ovi novi flat TVi daju lepou sliku samo na HD kanalima, na običnim je jad i beda. Zato savetujem da sačekaš. A za filmove, hm, pa jesi razmišljao o video beamu?

Pricas iz iskustva? Ili si citao? Ili gledao u tehnomarketu?Bilo koja nova plazma (a pogotovo Non HD modeli) ce odlicno reprodukovati SD signal. LCD nikako ali plazma odlicno...

u čemu je kvaka

U sobi od 3x3.15metara. Tamo su nam ormari sa svom garderobom, stolić sa laptopom i francuski krevet. Preko dana i ne gledamo TV, a ja bih uveče rado da pogledam neki film. Kad to pokušam na nekom od TV kanala, il' sam film gledao zilion puta, ili je neka :bad: produkcija, il' me na trećini filma sa blokom od 28 minuta reklama nateraju da zaboravim da sam uopšte gledao film i zaspem... Tek ujutru shvatim da nisam pogledao film nego me satrle reklame... Veći TV sa katodnom cevi ne stane u dubinu (polica je taman toliko duboka koliko i ormari a TV viri guzicom par cm iza kraja police) Dakle, mesto je krajnje ograničeno...

Ništa, biće da mi furate novi šit trip. Uopšte mi nije u igri kakav je HD kvalitet (ni ne znam šta je SD, bajdevej) nego kakve su realne šanse da mi TV rikne odmah ili jako brzo nakon isteka garancije? Za HD ću ja lako. Novi TV-i imaju LAN i mogu da povlačim sa PC-a koji se ionako nikada ne gasi a cela kuća je "umrežena"...