Jump to content

Novi TV


stein

Preporučeni Komentari

Krckao klikere i krckao dok nisam iskrckao, rekao bih.

Sutra odem da vidim Maxell MSXB-250 u lokalnoj prodavnici po ceni od 7.777 dinara. Cooteeja za pod TV sa sve tzv. subwooferom. Ima i skuplji model sa oznakom 252 koji ima više HDMI ulaza (za gaming konzole i štatijaznam) ali pošto su nominalne specifikacije za broj i snagu zvučnika isti, cenim da je razlika u ceni (10.999 tj 3222 dinara više) samo razlika u opcijama konekcija tj proširenja. Meni ne treba ništa do puko kutijče sa zvučnicima i da ima svoje pojačalce sa jednim stereo line in konektorom.

Napolju (u nemačkama) je cena tu negde oko 70€ što cenu u lokalu čini još privlačnijom. Račun'o ja, kako god okrenem, dok slepim neke male zvučnike, kutiju da liči na nešto i nađem neki iole pristojan amp iz nekog polupanog 2.1 sistema, sve rastavim, preurredim, neću ništa bolje proći finansijski. Pitanje je i da li bi bolje sviralo a u sobi 3x3 više mi mislim i ne treba.

Malo će možda biti nezgodacije jer ovo čudeslo nije klot ravno nego malo "dizajnerski" oblikovano po krajevima a novi TV više nema samo centralno postolje no dve zakrivljene nogice bliže krajeva pa možda budem morao da malo improvizujem, ali baš me briga... Odem sutra da ga čujem pa ako to iole pristojno bubnja... :D

 

http://uk.maxell.eu/en/products/maxell-mxsb-250-soundbar-tv-speaker-maxell-soundbar-tv-speaker-mxsb-250-570.aspx

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eto mi ga... Radi sasvim pristojno, doduše, to me koštalo raščerupavanja kod sistema da svučem Arcam rDAC iz slušaonice. Novi f*cking TV nema čak ni izlaz za slušalice. Ima optički izlaz. Da ne znam da je tako, rekao bih neverovatno. Još namerno ne uzmem 252 koji ima i 4 hdmi priključka i optički ulaz jer rekoh, jedan par RCA i jedan 3.5mm banana line in su više nego dovoljan izbor da do soundbara dovučem audio signal. I bilo bi da prokletinja od TV-a ima neki line out audio izlaz. Pokušaj da sa SCART-hobotnica (scart-> 6 x rca) dobijem nešto nisu urodili plodom. Proba uspešno obavljena. Sada definitivno bivam doveden u situaciju da TV montiram na zidni nosač i kupim onaj jeftini (cca 10€) DAC sa KP... Taj taman ima optički ulaz i RCA izlaz... Napaja se sa USB-a a za to ću da iskoristim jedan od sijaset punjača za telefon :)

 

Elem, kombinacija... Ako se na soundbaru izabere "no bass boost" onda sve zvuči veoma prijatno i pitko. Bass boost na oba položaja u igru uvodi nepoželjne artefakte koji se nikada ne mogu izbeći sa malim BR kutijama a još manjim (cca 4.5") nazovi basom pozicioniranim na dnu (firing down)... Regulacija glasnoće je dovoljno fina a neko je u Maxellu imato toliko pameti da obezbedi da priloženi mali daljinac ima sposobnost da "uči" od daljinskog kojim se menjaju kanali i menja nivo glasnoće. Pošto kanale menjam daljinskim za eksterni DBV-T2 a glasnoću daljinskim od TV-a, ovo izbacuje dva daljinska iz regularne upotrebe :)

E, sad samo sutra da ugrabim vremena da odem i kupim jedan zidni nosač i namontiram... Još će od svega i da bude nešto...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako TV nije postavljlen na Maxellu nego na zidu onda moze i soundbar manjih dimenzija sa bezicnim SWooferom

 

TV i da hoću ne mogu da stavim povrh Maxella... Stari TV imao jednu lepu i masivnu nogu na sredini, ovo novo ganjce ima dve razmaknute pa sve nisko i to toliko nisko da kada se TV postavi ispred, daljinski ne može da dobaci do senzora na soundbaru. trt. Elem, Maxell je all-in-one, dakle i levi i desni i sub, sve u jednom kompaktnom kućištu. Elem, izrada tj finiš prvorazredni a bogami ima ga i u težini... Sad kad TV ode na zid, moraću i kabel ili mali USB hub da nakačim jer neće biti nikakve teoreije da sa zadnje strane bockam stikove za gledanje filmova... Koji sam ja el-talento da samom sebi zakomplikujem život...  :mrgreen:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa sto ne uze neki  TV sa kasvetnim postoljem?

Ja sam birao, birao i na kraju odustao od Sljamsunga bas zbog postolja jer  mi te nogice sa strane ne odgovaraju pa sam uzeo  LG sa prosirenim postoljem na  sredini.Taman da legne na Maxella.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako Tv vec mora na zid, onda pukni malo vise kinte i uzmi fleksibilni nosac. Tv ce biti malo vise odmaknut id zida ali zato ga mozes pomerati levo-desno gore-dole i jos je mnogo lakse da baratas da kojekakvim prikljuccima, fleskama...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa sto ne uze neki  TV sa kasvetnim postoljem?

Ja sam birao, birao i na kraju odustao od Sljamsunga bas zbog postolja jer  mi te nogice sa strane ne odgovaraju pa sam uzeo  LG sa prosirenim postoljem na  sredini.Taman da legne na Maxella.

 

Nagled'o sam se LG-a i da budem iskren, to što mi se uklapalo u cenu do 300€ i 32" full HD, naprosto nema. Hteli smo jeftino, eto nam ga. Slika sa zemaljske na našim kanalima je na Samsungu podnošljiva (program ne baš uvek) ali je slika na LG užas (doduše sa USB je skroz ok). Toliko mi bode oči da ja to naprosto ne mogu da gledam, pa sve da samo filmove sa oskarima i kojekakvim zlatnim zverovima pokazuju. I tako... Sony je dobar, ali za 300€ mogu samo da stojim u prodavnici i tamo ga gledam... Nema veze. Odavde svakako idem u krpe, danas nema gledanja TV-a, sutra se rano ustaje a ceo dan imam program da je sve baš natempirano...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Stein. Koliko vidim, Sony ti viri malo van budzeta...ne znam koja je razlika u ceni u odnosu na Samsung? Za 32-ku, mislim da bi vredelo dati 50-tak Eur vise i uzeti Sony. Imam u kuhinji stariji (2011-2012) Sony 32-ku, i bolji je i od razbijenog mi i bacenog Samsunga i sadasnjeg 42" LG-a. Subjektivno receno, slika je kod Sony-ja jednstavno nekako prirodnija i manje zamara oci, dok Samsung bljesti, a ako mu smanjis kontrast/osvetljenje onda je tek bezveze...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sad je već svejedno. U subotu sve rasturam i postavljam zidni nosač. Samsung ima da radi dok ne krepa a posle, ko zna šta će tehnološki razvoj doneti. Možda samo kupim one gnjuračke naočare i zabodem telefon pa to budem gledao umesto TV-a... A možda me žena izbaci iz kuće pa se krenem baviti astronomijom (gledanje u zvezde kroz rupu na šatoru u zadnjem delu dvorišta)...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

FOY8BOOGU1UZB5L.MEDIUM.jpg

 

Imam jedan takav USB hub negde ali se bojim da kad okačim TV da neće biti dovoljno da tamo bodem HDD sa filmovima, ne znam zašto, uz ove nove diskove daju striktno neke kratke kabliće... Ali videće se... Sutra još jedan ludi dan na poslu pa kad to prođe, možda u subotu svanem normalan...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Men žena uzela 104 , pa sad s unukom moram gledat mašu i medu ? :)

 

Mi smo prošli tu fazu :)

Ćerku više i ne zanima TV, tek ponekad je zainteresovana da pogleda neki film... Kad je ispred ekrana, to obično buda Skype + Minecraft ili Feral Heart (online igre)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Stein: Imas li koju fotku tog Dac-a? Trebace i meni jedan. Na drugom TV-u (LG-non smart, radi preko Philips tableta) imam isti problem. Samo opticki audio izlaz. Imam neki externi usb dac koji sam dobio od prijatelja, dobro radi preko Usb-a sa sa ubuntu studio linuxom, ali ne mogu da ga nateram da radi preko optickog ulaza. A to mi treba recimo ako gledam film preko fleske i hocu da ga cujem preko fi-fi ja :)

Al zato stariji Sony ima sve moguce prikljucke, ali je u kuhinji. Evo par fotki Sony vs. LG...post-40-14602747852003_thumb.jpgpost-40-1460274790731_thumb.jpgpost-40-14602748216655_thumb.jpgpost-40-14602748284187_thumb.jpgpost-40-14602748366122_thumb.jpgpost-40-14602748403446_thumb.jpgpost-40-14602748714952_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imas li koju fotku tog Dac-a? Trebace i meni jedan.

 

Nisam ga slikao, ali kupio sam ga tu: https://www.kupujemprodajem.com/Digitalno-analogni-audio-konverter-DAC-31333713-oglas.htm

 

Nazvao, pitao da li ovako ili onako, kaže čovek da, to je to, poslao mu poruku na KP sa podacima i sutradan mi stigao PostExpresom, platio, nosio kući. To je to. Inače, sadržaj konkretne ponude je na poslednjoj slici u oglasu. Dakle, kutijica sa lepetronikom, jedan toslink (optički) kabel, jedan USB kabel za napajanje DAC-a. Pošto kod mene ima samo jedan USB na TV-u, stavio sam USB hub i sve radi kako treba, juče gledao film sa stika a kroz USB hub išlo napajanje na DAC. Gasim TV, gasi se DAC. Prezadovoljan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...