Jump to content

Novi TV


stein

Preporučeni Komentari

Evo, već nekoliko nedelja se lomatam u sebi da li uopšte kupovati novi TV ili ne. Za oko mi zapeo jedan iz nove generacije "Smart" televizora od Samsunga, model UE32D5500, cena je kakva-takva, veći TV svakako ne mogu nikako da fizički smestim (čak i ovako ću morati da ispraznim ormare i pomeram do ukrasnih lajsni pored zida) i već unapred sam osuđen da za određeno vreme bacim pare na funkcije koje još verujem, duže vreme neću moći da iskoristim, ali sve to nije bitno. Ono što me iritira je činjenica da je previše pritužbi na crkavanje nakon isteka garantnog roka, ne konkretno za ovaj model ili proizvođača, nego za ove nove televizore, uopšteno. Nekako mi je "normalno" da se računar svake dve do tri godine obnavlja većim hardovima, ili se menja matična ili neki đavo, a u glavi uvek kao reper imam ovaj prokleti 19" CRT TV koji evo, 24 godine radi i nema nameru da crkne. Osim toga, nekako uvek imam neki "dobar izgovor" kada osvežavam računar, a za TV koji je eto, samo za gledanje, nikako da sebi opravdam ulaganje... Film mi je puko pre nekog vremena kada sam krenuo da gledam "Fracture" sa Anthony Hopkinsom, pustim dvd, kad ono, slika na srednjoj trećini ekrana. Ništa brate ne vidim od filma. Rekoh sebi, vreme je za novi TV. Svi kažu, uzmi 37", a ja smerio maksimalni prostor i ništa veće od 32" ne stane, i pomirim se sa svim tim, međutim, taj da ga nazovem, strah od toga da će mi za dve ili tri godine biti suđeno da uloženih 450€ jednostavno bacim kroz prozor, jednostavno ne da mira... I sad se žderem, jer bih i hteo, i ne bih, i već sam sebi dojadio u dilemi oko toga... Koliko je zapravo realna šansa da mi TV crkne odmah ili veoma brzo nakon isteka garancije? Da li ja samo pokušavam da iz podsvesti dam sebi dodatni razlog da ne kupujem novi TV ili je veća šansa da crkne nego da poživi koju godinicu i nakon isteka garancije?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo, već nekoliko nedelja se lomatam u sebi da li uopšte kupovati novi TV ili ne. Za oko mi zapeo jedan iz nove generacije "Smart" televizora od Samsunga, model UE32D5500, cena je kakva-takva, veći TV svakako ne mogu nikako da fizički smestim (čak i ovako ću morati da ispraznim ormare i pomeram do ukrasnih lajsni pored zida) i već unapred sam osuđen da za određeno vreme bacim pare na funkcije koje još verujem, duže vreme neću moći da iskoristim, ali sve to nije bitno. Ono što me iritira je činjenica da je previše pritužbi na crkavanje nakon isteka garantnog roka, ne konkretno za ovaj model ili proizvođača, nego za ove nove televizore, uopšteno. Nekako mi je "normalno" da se računar svake dve do tri godine obnavlja većim hardovima, ili se menja matična ili neki đavo, a u glavi uvek kao reper imam ovaj prokleti 19" CRT TV koji evo, 24 godine radi i nema nameru da crkne. Osim toga, nekako uvek imam neki "dobar izgovor" kada osvežavam računar, a za TV koji je eto, samo za gledanje, nikako da sebi opravdam ulaganje... Film mi je puko pre nekog vremena kada sam krenuo da gledam "Fracture" sa Anthony Hopkinsom, pustim dvd, kad ono, slika na srednjoj trećini ekrana. Ništa brate ne vidim od filma. Rekoh sebi, vreme je za novi TV. Svi kažu, uzmi 37", a ja smerio maksimalni prostor i ništa veće od 32" ne stane, i pomirim se sa svim tim, međutim, taj da ga nazovem, strah od toga da će mi za dve ili tri godine biti suđeno da uloženih 450€ jednostavno bacim kroz prozor, jednostavno ne da mira... I sad se žderem, jer bih i hteo, i ne bih, i već sam sebi dojadio u dilemi oko toga... Koliko je zapravo realna šansa da mi TV crkne odmah ili veoma brzo nakon isteka garancije? Da li ja samo pokušavam da iz podsvesti dam sebi dodatni razlog da ne kupujem novi TV ili je veća šansa da crkne nego da poživi koju godinicu i nakon isteka garancije?

Ja sam se isto kolebao...

Uzeo sam Panasonic 42G20 i extra je...5 godina garancija, 100.000 sati garancija na panel. Puno mi je pomogla recenzija na portalu hdtelevizija.com

Par saveta: uzmi plazmu; nemoj manju od 42 (nisam pazio, ako nemas mesta onda sve zabotavi jel malih plazmi ni nema...) i ne bacaj pare na 3d sranja...probaj naci negde 'staru' G20 seriju, mozda su na popustu...a u kvalitet da se uverish kad dodjes na rakiju :-)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kupi polovan CRD dobr, brand.

Ja imam BLAUPUNKT. 20ak i više godina i slika ko staklo.

Postavljena slika

Crko prošle nedelje pa mi je kolega forumaš opravio ( hvala Zoki). Opet radi ko nov.

Ima takvih dobrih PHILIPSa Grundiga da se nadju povoljno. Dok se ne uvede digitalna TV ne žuri sa kupovinom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam se isto kolebao... Uzeo sam Panasonic 42G20 i extra je...5 godina garancija, 100.000 sati garancija na panel. Puno mi je pomogla recenzija na portalu hdtelevizija.com Par saveta: uzmi plazmu; nemoj manju od 42 (nisam pazio, ako nemas mesta onda sve zabotavi jel malih plazmi ni nema...) i ne bacaj pare na 3d sranja...probaj naci negde 'staru' G20 seriju, mozda su na popustu...a u kvalitet da se uverish kad dodjes na rakiju :-)

Rekoh već, 32" je limit. U sobi 3x3.15m nema više no toliko mesta. A rakiju zaboravi, znaš da sam na lekovima... :notthinking:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kupi naravno, kada bude na 2/3 garancije prodaj ga pa opet kupi novi model...itd.Očito ti je merak da kupiš novi TV ili si pao pod uticaj reklamnih letakaAko hoćeš sigurnu investiciju kupi zlato. Najmanje se kvari a može i da poskupi, i to dosta. :wink2:ps. učlani se u biblioteku, čitaj knjige i slušaj laganu muziku. :respect:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kupi polovan CRD dobr, brand.Ja imam BLAUPUNKT. 20ak i više godina i slika ko staklo. Crko prošle nedelje pa mi je kolega forumaš opravio ( hvala Zoki). Opet radi ko nov.Ima takvih dobrih PHILIPSa Grundiga da se nadju povoljno. Dok se ne uvede digitalna TV ne žuri sa kupovinom.

CRT imam... Ono što me nagnalo da razmišljam u tom pravcu je nekih stotinjak filmova koji skupljaju prašinu a nema ih smisla gledati na malom TV-u. Veliki CRT znači veliku dubinu, e, tek za to nemam mesta...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

CRT od 100 Hz ima odličnu sliku i ako ti ne smeta polovan, te veći gabariti kutije (dubina) opet ćeš imati TV i ako rikne nećeš oplakati 450€ nego kudikamo manje.(nekako mi se ćini da je to najviše u pitanju, zar ne? Moraš li baciti novac bacit ćeš ga na nešto što smatraš važnijim od sprave za zaglupljivanje.) Ako ipak uzmeš neku od novih pljoski onda razmisli o barem 82 cm ekranu. Meni nekako na novim televizorima svi ekrani manji od 82 izgledaju kao monitori na računalu. Dok sam još imao 55cm CRT ekran starci su si kupili 82 LCD i nije mi izgledala veća slika nego na mom iako je mjera (koliko-toliko) točna. EDIT: Dok sam ja nakuckao i izmjenjao tekst već je objavljeno nekoliko postova, pa eto da ne brišem ništa, ali da ne misliš kako ne čitam!

Izmenjeno od zerowaf
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovi novi flat TVi daju lepou sliku samo na HD kanalima, na običnim je jad i beda. Zato savetujem da sačekaš. A za filmove, hm, pa jesi razmišljao o video beamu?

Pricas iz iskustva? Ili si citao? Ili gledao u tehnomarketu?Bilo koja nova plazma (a pogotovo Non HD modeli) ce odlicno reprodukovati SD signal. LCD nikako ali plazma odlicno...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

u čemu je kvaka

U sobi od 3x3.15metara. Tamo su nam ormari sa svom garderobom, stolić sa laptopom i francuski krevet. Preko dana i ne gledamo TV, a ja bih uveče rado da pogledam neki film. Kad to pokušam na nekom od TV kanala, il' sam film gledao zilion puta, ili je neka :bad: produkcija, il' me na trećini filma sa blokom od 28 minuta reklama nateraju da zaboravim da sam uopšte gledao film i zaspem... Tek ujutru shvatim da nisam pogledao film nego me satrle reklame... Veći TV sa katodnom cevi ne stane u dubinu (polica je taman toliko duboka koliko i ormari a TV viri guzicom par cm iza kraja police) Dakle, mesto je krajnje ograničeno...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ništa, biće da mi furate novi šit trip. Uopšte mi nije u igri kakav je HD kvalitet (ni ne znam šta je SD, bajdevej) nego kakve su realne šanse da mi TV rikne odmah ili jako brzo nakon isteka garancije? Za HD ću ja lako. Novi TV-i imaju LAN i mogu da povlačim sa PC-a koji se ionako nikada ne gasi a cela kuća je "umrežena"...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ukopaj ga u zid! :buehehe:..................................................... Onda će ti taman koliki si ekran zamislio biti super jer je riječ o "nearfield" (neš ti audiofila, ha?) gledanju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...