Jump to content

Novi TV


stein

Preporučeni Komentari

Trajnost?Do sada 6 godina stara plazma bez problema (kupljena rabljena), 3 godine star LCD bez problema i 2 mjeseca star LCD - glupo je reći za novu stvar da je bez problema.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pricas iz iskustva? Ili si citao? Ili gledao u tehnomarketu?Bilo koja nova plazma (a pogotovo Non HD modeli) ce odlicno reprodukovati SD signal. LCD nikako ali plazma odlicno...

Upravo tako..mada jednom kada se navučeš na HD sliku teško je vratiti se na SD..

U sobi od 3x3.15metara..

..moja je tek malko veća i veruj da mi je sada žao što nisam uzeo plazmu od 42 umesto 37 inča...prvih dan-dva ti izgleda ogromno ali se brzo navikneš..
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma sta ce ti TV u spavacoj sobi :angry27: SD=standard definition, sve ono sto nije HD :acute: Napravi sam TV. DIY rules. Inace, neko je rekao, ako je samo za filmove uzmi projektor, ima vec za 250-300 eura. Lampa traje min 3000 sati. Imas valda mesto platno da razvuces negde? To je bolje nego TV, mi na zidu gledamo crtace :respect:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pricas iz iskustva? Ili si citao? Ili gledao u tehnomarketu?Bilo koja nova plazma (a pogotovo Non HD modeli) ce odlicno reprodukovati SD signal. LCD nikako ali plazma odlicno...

Sta ćitao, jebavo.Prodješ kroz radnju i vidiš 50 TVa, na 5 slika ko živi ljudi da su iza stakla, a na ostalima neke neraspoznatljive mrlje ( Tenis ne mož da gledaš, loptice nema). E na onim extra je HD a na onim bednim ( 10 puta gorim od CRTa) je SD. A jel to misliš da je plazma bolja Non HD od FullHD? EDITNego juče u Merkatoru videh neke Panasonic 42 Full HD plazme za 65000 i LG 47 ili 52 ( uplašio sam se koliki je) za 75 000. Da pogledam oznake modela pa da vas priupitam koji da uzmem za roditelje.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sta ćitao, jebavo.Prodješ kroz radnju i vidiš 50 TVa, na 5 slika ko živi ljudi da su iza stakla, a na ostalima neke neraspoznatljive mrlje ( Tenis ne mož da gledaš, loptice nema). E na onim extra je HD a na onim bednim ( 10 puta gorim od CRTa) je SD. A jel to misliš da je plazma bolja Non HD od FullHD? EDITNego juče u Merkatoru videh neke Panasonic 42 Full HD plazme za 65000 i LG 47 ili 52 ( uplašio sam se koliki je) za 75 000. Da pogledam oznake modela pa da vas priupitam koji da uzmem za roditelje.

Za SD signal (kablovska, DVD,...) uglavnom (do pojave G30 serije Panasonica) su Non HD plazme bile bolje. A za one koji vecinu programa gledaju u SD naravno da je diskutabilno ima li smisla kupovati HD modele. Prema tome, stara X20 serija Panasonika je bila best buy. Odlican kvalitet SD signala...samo bez anti reflexnog premaza pa je i o tome potrebno voditi racuna...Kad se sve sabere, ako se moze naleteti na stari G20 model od Panasonica po nekoj snizenoj ceni topla preporuka...(naravno pod uslovom da je zapakovana!!!) PS ono za velicinu, zaista, prvih par dana TV izgleda ogromno a posle ne da se naviknes nego ti zao sto nisi kupio broj vecu :stink:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

PS ono za velicinu, zaista, prvih par dana TV izgleda ogromno a posle ne da se naviknes nego ti zao sto nisi kupio broj vecu :stink:

Rekoh, koliko mesta ima, toliko ima. Budete li ovako nastavili, neću ni kupiti veći TV nego ću ostaviti ovaj pa dok ne krepamo svi od starosti, jer vala, ovaj TV neće da crkne, pa neće... :rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Rekoh, koliko mesta ima, toliko ima. Budete li ovako nastavili, neću ni kupiti veći TV nego ću ostaviti ovaj pa dok ne krepamo svi od starosti, jer vala, ovaj TV neće da crkne, pa neće... :rofl:

onda može ključ na temu dok ne rikne tv :rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mogu slobodno da preporucim samsung lcd LE-37C530. Ja imam verziju od 46 coli i prezadovoljan sam kako izgleda slika sa racunara, a i analogni signal veoma dobro prikazuje. I da, ovo oko velicine je potpuno tacno-NE POSTOJI dovoljno velik TV :). Najsmesnije je kad se covek navinke na velik TV pa onda ode u goste kod nekog sa CRT-om od 52cm

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dok se ne uvede digitalna TV ne žuri sa kupovinom.

+1Ovde postoji kvaka 22.Svi koji su pazarili divne savremene TV-e sa DVB-T tjunerima u Srbiji mogu da se ubrišu. U našoj modernoj zemlji preskačemo jednu generaciju i idemo oma na DVB-T2 standard koji može da gura i Full HD i slično. TV-i koji ga podržavaju su baš retki pa neki risiver ne gine. Eto još jedan razlog za sačekati, bude dogodine valjda neki TV koji ima odgovarajući tjuner.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako se bojis crkavanja posle isteka garancije uradi sledecu stvar: ;) odi u prodavnicu da pogledas TV i trazi da ti ga povezu i pogledaj dal ti se svidja. ako ti se svidja, nemoj da ga kupis. dodji za nekoliko dana pa ga tada kupi. mozda mozes i da kupis neki koji stoji u izlogu i koji radi vec neko vreme. garancija ti vazi od datuma kupovine.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stein, ja imam Panasonic plasmu od 42 incha, G15 panel, HD ready, evo vec dve godine, i radi odlicno.Slika sa Total-a je ok, dosta gledljiva (bolja nego na LCD-u), sa DVD-a je odlicna, iako daje ouput od samo 576i.Skoro sam nabavio jednu zanimljivu spravicu, da mogu nesto i da snimim sa TV-a, ili da prebacim sa kamkordera - media player u koji se ubaci HDD, i radi sta zelis. Pusta sve moguce audio i video fajlove, + snima na isti. Neki IAMM. Cak mi se cini da je slika zivlja, dinamicnija, kada pogledam Total preko media playera.Nisam uzeo Full HD iz jednog prostog razloga. Nemam sta da gledam u Full formatu, mada, sada kad razmislim, mozda sam i trebao :yikes: :yikes: btw, pre dve godine sam obilazio sve moguce radnje koje su nudile TV, i u jednoj je bila Panasonic Plasma pored LCD-a, sa istog izvora. Meni je slika bila bolja na plasmi. Jes` da trosi 250W dok radi, i tezi 30kg, ali ja sam :yikes: :yikes: Tacno je to sto kazu, dijagonala treba da bude veca. Bilo mi je jako neobicno posle CRT-a od 21" da na istoj udaljenosti gledam 42. Cinilo mi se da pomeram glavu levo-desno dok citam titlove. Izmadju tv-a i kauca ima skoro cetir` metra, tako da je taman.Pomeris plakar, ili jos bolje, sklonis (polozis vodoravno :yikes: :yikes:) i ispod 37" nemoj stavljati nista manje, bice ti posle zao...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stein, ja imam Panasonic plasmu od 42 incha... ++++....Bilo mi je jako neobicno posle CRT-a od 21" da na istoj udaljenosti gledam 42. Cinilo mi se da pomeram glavu levo-desno dok citam titlove.

Upravo o ovome je govorio jedan moj poznanik,da velicinu tv-ekrana treba odabirati prema udaljenosti gledaoca od njega,a ne u odnosu na velicinu komsijinog ekrana pa plus bar 10cm. U manjim prostorima i na manjim rastojanjima nema smisla uzimati ekrancine jer ce vecina slike ostati u domenu perifernog vida(smuckaj pa prolij) a teniski mec i iscitavanje titlova i vijesti u donjem dijelu ekrana mogu pored glavobolje(uzrokovane samim sadrzajem filma ili vijesti) donijeti i bolove u vratu. Kako je neko vec uveo pojam "prosjecnog srpskog dnevnog boravka velicine 5x4" ,u takvom mnogo veci ekran od 82cm i nema bas neki smisao. Da raspolazem vasim prostorom dakle ne bi isao sa vise od 82cm nikako,a tv bi odabrao po prihvatljivoj slici sa signalom kakvim raspolazem i mogucnoscu rada sa sto vise vrsta/kvaliteta signala,pri garanciji od tih za sad maksimalnih 5 godina. Od tih zahtjeva necu odustajati kad budem sebi birao srecu tv-tipa. Sretno pri kupovini!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...