Jump to content

Amp sa 2SK2013/2SJ313 - galerija


ManicP

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 188
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

hvala,sjajan rad, još jednom!Ako ikada budem odlučio da se tranzistorišem u DIY opciji, biće ovakav, overkill pristup.Uživaj u uradku, nadam se da će biti prilike da se pripojavim jednom da oslušnem štasititonapravio, jeli...

No problem. A mož i uradak da se pripojavi kad dođem u zavičaj mi Zr :) Ajd, uzdravlje...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

......profi...

Mani Bane "profi", to i nije neki kompliment - profesionalci su samo ljudi koji rade iskljucivo za lovu, nekad/neki rade dobro, neki/nekad lose, sta god bilo glavna je lova.Amateri, sama rec kaze, su oni koji rade iskljucivo iz ljubavi - e sad, kad se konta sta je bolji motiv za dobre rezultate, ja uvek glasam za ljubav... :good2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mani Bane "profi", to i nije neki kompliment - profesionalci su samo ljudi koji rade iskljucivo za lovu, nekad/neki rade dobro, neki/nekad lose, sta god bilo glavna je lova.Amateri, sama rec kaze, su oni koji rade iskljucivo iz ljubavi - e sad, kad se konta sta je bolji motiv za dobre rezultate, ja uvek glasam za ljubav... :good2:

I bre Sipi, pa ako je neko iz ljubavi u ovome onda bar znas da tu nemam premca..moja ljubav se granici sa budalastinom, cedjene suve drenovine i roptimalne radne tacke za Ge pojacala, a sve u ime ljubavi. :wink2: U svakom slucaju, dozvolite da se ispravim....Pedjo je uradio iz jubavi kao profi....jos jedared bravo :oke:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 5 months later...

Update, verzija 1.1Elem, platio danak lošijem rasporedu u kutiji i lošijem trafou. Kada je prethodna iteracija ampa bila povezana na Gagicine hiper ultra sensitiv zvučnike bilo je bruma za izvoz. Nisam imao problem na mojim lenjim zvučnicima al je ostao crv...Sve u svemu, izvađeno kompletno napajanje iz ampa i prepakovano.Trafo je otišao na prednju stranu uspravno, dobio limenu kutiju bez gornje i donje strane. Provodnici do gejtova mosfeta u cap multiplierima smanjeni na minimum, za razliku od prve verzije gde su bili 10ak cm, što je bilo čačkanje mečke... Ožičenje vezivano vezicama, u snopove da se eliminišu petlje mase koliko je moguće. Zbog novog rasporeda u kutiji, prekidač otišao na prednju stranu. Rupu na poklopcu zakrpio stikerom Sunđer Bob, dok ne napravim pločku ili novi poklopac...Sve u svemu amp nije apsolutno tih, čuje se malo kad priključim slušalice od 126dB/V na izlaz... Glede ekologije, u tom režimu mu je koeficijent iskorišćenja 0,01875% na maksimalnoj snazi slušalica :wink2:Malo slika:post-53-0-87338600-1328971813_thumb.jpg post-53-0-59900000-1328971818_thumb.jpg post-53-0-44491200-1328971907_thumb.jpg post-53-0-73457300-1328971909_thumb.jpg post-53-0-54037800-1328971948_thumb.jpg post-53-0-00100800-1328971951_thumb.jpgEdit: Jubilarni post br. 900 :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 months later...

Posto je Sipijeva tema o ovom ampu zakljucana postavicu ovde pitanje jer ne zelim sad da otvaram novu temu, a cenim da ce mnogima znaciti odgovor na moje sledece pitanje.

Ima li potrebe za zastitom za zvucnike u ovom ampu, 50% sam siguran da cu staviti zastitu, ali onih drugih 50% me kopka jer nisam siguran ima li potrebe?

Malo sam sarao po Zokijevoj temi Aleph 5 i video sam kod njega mnogo pismeno resenje i za zastitu i za soft start na jednoj plocici. I ako bih stavljao zastitu verovatno bih i ja tako nesto ili bas tako gurnuo u amp. Evo je tema

#248

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...Ima li potrebe za zastitom za zvucnike u ovom ampu...

Naravno, potrebne su dve zastite:1. od losih DIYera (kilava izrada i koriscenje kilavih komponenata)2. od losih korisnika (pravljenje kratkog spoja na izlazu, ukljucivanje 220V na ulaz pojacala, gadjanje ampa vatrenim oruzjem, polivanje ampa vodom i sl.)Mada, sve to resava i 3A osigurac u primaru trafoa...U stvari, ko hoce da slusa zvucnicke kablove, prvi uslov za to je sprovodjenje izlaznog signala preko kontakata releja, pogotovu kad im se da malo vremena da oksidiraju...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naravno, potrebne su dve zastite:....Mada, sve to resava i 3A osigurac u primaru trafoa...U stvari, ko hoce da slusa zvucnicke kablove, prvi uslov za to je sprovodjenje izlaznog signala preko kontakata releja, pogotovu kad im se da malo vremena da oksidiraju...

U bre Sipi, ala umes da budes surovo duhovit. Salim se, lepo sam se nasmejao i ako znam da su ovo realne stvari.Ali, da se mi vratimo na realnos ali ne na onakvu kakvu si ti naveo nego na nasu realnost. A to je da nikom od nas nije sve jedno kada bi mu zvucnik bio u opasnosti od crkavanja. Dakle, postoji dosta razloga za stavljanje zastite, ali mene zanima da li ima potrebe na bas ovakvom ampu stavljati zastitu. Hocu da kazem, da li je amp mozda kojim slucajem sklon javljanju problema koji inace zahtevaju stavljanje zastite?Sve ovo pitam iz jednog prostog razloga, a to je sto ne poznajem dovoljno ovu nauku da bih mogao sam da donosim odluke. Eto, ako bih se ja pitao ja sam za zastitu i tu je kraj. Jednostavno, cena zvucnika nije naivna ako hocemo dobro. Sa druge strane, jedini razlog koji bi me odbijao od postavljanja zastite je degradacija zvuka usled starenja (oksidacija, propadanje usled varnicenja...) kontakata u relejima. Sto se ovoga tice, meni je padalo na pamet da uzmem inustrijski relej kao sto je Zoki uradio i da mu promenim provodnike i skinem pinove i u njegovu unutrasnjost da uprskam onaj sprej sto se prska u razvodne kape na benzinskim motorima za suzbijanje vlage i sprecavanje oksidiranja kontakata. Nije losa ideja, jel da?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

....Ali, da se mi vratimo na realnos ali ne na onakvu kakvu si ti naveo nego na nasu realnost. ...

Ne znam koja je to "vasa" realnost, opisao sam ti jedinu koju moje skromno iskustvo i znanje poznaje.Na kraju, ovo je DIY - uradi sam, dakle onako kako mislis da je bolje i da ti vise odgovara. Ako zelis zvucne rezultate da zrtvujes osecanju lazne sigurnosti, to je sasvim legitiman izbor...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sto se mene tice , moze i osigurac na izlazu

A ekser..... Salim se naravno. Zen, predpostavljam da si ti za zastitu?

Ne znam koja je to "vasa" realnost, opisao sam ti jedinu koju moje skromno iskustvo i znanje poznaje.Na kraju, ovo je DIY - uradi sam, dakle onako kako mislis da je bolje i da ti vise odgovara. Ako zelis zvucne rezultate da zrtvujes osecanju lazne sigurnosti, to je sasvim legitiman izbor...

I bre Sipi, de nadje te budale sto su izveli sve to.....Dakle ti cenis je to lazna sigurnost a ne stvarno mehanizam koji bi mogao da odradi posao kada treba. Sad sam skroz zbunjen.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A ekser..... Salim se naravno. Zen, predpostavljam da si ti za zastitu?......

da nista drugo ne sluzi , no da tebi obezbedi mir u glavi , funkcija obavljenaja bih sam sebi pojeo levi testis da mi amp - koji uvek mogu da napravim/popravim - poprzi zvucnik .......... za koji bi zglavna popravka bila misaona imenicaja stavih F1A na sam zvucnik , sa dobrim kontaktimaneka se on razmisljava umesto mene
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dakle osigurac Fast 1A, ako sam dobro protumacio. E jbg sad, sad iz krajnosti u krajnost. Od releja podjosmo, preko nicega na putu signala amp zvucnik osim kabla i konektora, do na kraju osiguraca.Zen, od prilike i jatako razmisljam. Ja nemam neku klasu od zvucnika. Ali to sto imam, to je moja sreca dok ne budem mogao da imam bolje. I sta god da budem imao kao zvucnik, bilo bi jebeno za popravku, dok amp nije problem skarabudziti, treba samo para i vremena. A za zvucnike, samo pare sto je gadno. Ako cemo o kontaktima, pa i kontakti na konektorima oksidiraju i patiniraju pa opet slusamo muziku. Postoji i varijanta sa podmazivanjem kontakata grafitnom mascu ili onom mascu sto ima bakar u sebi. Tanak sloj, mala kolicinica dovoljno da spreci oksidaciju na kontaktima releja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...