Jump to content

Šta koristite za ožičenje ?


chakija

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 77
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

za ozicenje line signala koristim RG170 od Alphawire-a... ako nemam tog onda pokusam naci neki posteni kablic od Klotz-a... recimo "La Grange" ili MC5000... Ako hocu ici na skuplju varijantu onda si uzmem srebrnu zicu od Mudorfa...za zvucnicki - PF zica ako je put kratak... na duze puteve - trazim neku zvucnicku zicu u rinfuzi (no uvijek nastojim put imati sto kraci)...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nemoj tako, ima ljudi koji vole da majstorisu a ne umeju bog-zna-kako i ne ide im bas da nauce nesto vise iz elektrotehnike/elektronike. Kablovi su njihova sansa da nesto budze/tweak-uju/upgrade-uju, da razmenjuju saznanja i otkrica, pa ako, sta fali ? :punish:

Pa ja sam jedan od tih! :crying:Ali kad se pojavi neko ko hoce naucno objasnjenje zasto kablovi uticu ili hoce da "dokaze" (obicno neki "mesija":punish:) da su to gluposti onda... :frusty:Uh! evo je opet! Bezim jaaaa... :punish:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nasao sam kod brata u stack-u 2 vrste CAT 5E kabela. Jedan je bakarne a drugi srebrnkaste boje,a na oba pise 24awg. Koji da iskoristim ?

Onaj sa teflonskom izolacijom.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad smo već kod interkonektova, imal' ko negde na tavanu il ' po budžaci onaj stari antenski kabel, čija je izolacija saćaste strukture ? Imam srebrne žice pa bih da :crying: neki interkonekat. Evo sličke post-7-125448645863_thumb.jpg :

bas si naivan ..... :frusty:kad nadjes - ostavi i meni malo ......
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad smo već kod interkonektova, imal' ko negde na tavanu il ' po budžaci onaj stari antenski kabel, čija je izolacija saćaste strukture ? Imam srebrne žice pa bih da :crying: neki interkonekat. Evo sličke post-7-125448645863_thumb.jpg :

:frusty:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iskasapljeni SATA kabel stavljen mesto 22awg mikrovonskog. Interkonekcija je isti ovaj kabel zalemljen na china chincheve sa jedne i na pot sa druge strane. Promene ima, cini mi se nabolje, visoki koje je NAUK u izvesnoj meri popio su opet tu, bass dobar, dubok, utegnut... Malo vise dreke u srednjima ali ne smeta uvetu. Ne znam ocu li se zahebavati sa CAT5 ali cu sigurno ostaviti vako da svira jedno vreme.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...