Jump to content

Nepoznati Zvucnik


BANAT

Preporučeni Komentari

Prihvatam preporuku da ove zvučnike vredi servisirati. Posle odvajanja membrane vidi se koliko je to ozbiljna i pomalo čudna šasija. Ozbiljna, jer je na strugu obrađeno ležište za vešanje i centrator a pomalo čudna jer nikad nisam video da korpa zvučnika potpuno integriše magnetni sistem u svoj oblik. 

 

Šteta što ne znamo ko je autor ovakvog zvučnika.

post-1268-0-03316700-1356518364_thumb.jp

post-1268-0-35140500-1356518381_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prihvatam preporuku da ove zvučnike vredi servisirati. Posle odvajanja membrane vidi se koliko je to ozbiljna i pomalo čudna šasija. Ozbiljna, jer je na strugu obrađeno ležište za vešanje i centrator a pomalo čudna jer nikad nisam video da korpa zvučnika potpuno integriše magnetni sistem u svoj oblik. 

 

Šteta što ne znamo ko je autor ovakvog zvučnika.

 

Delim tvoje misljenje da ih vredi popravljati ! 

 

Sad kad ih gledam tako rasturene cini mi se cak da je onaj  spoljni obruc mozda bio i Originalno ugradjen . 

BTW pogledaj na sajtu Pro Electronik Nis u odeljku Zvucnici  - Elementi za Montazu -  da li ti odgovaraju po dimenzijama neki novi donji centratori ili pak neko novo kalemsko telo motora   . 

BTW , i dalje mislim da su to stari Goodmansi iz VOX ili Selmer zv.kutija . 

 

Pozdrav ! 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Pozdrav

 

imam samo jedan ovakav drajver, ispravan je ali nema nikakvu oznaku a obzirom da izgleda moćno( stavio sam kutiju od CDa ispod njega zbog utiska o veličini) pokušao bih da kupim ist, pa ako prerpoznajete o čemu je reč bio bih zahvalan da mi to saopštite.

Tasapost-1268-0-69929300-1360090169_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...
  • 1 month later...
  • 5 months later...

 Danas nadjen , ali .....

 

 je Bez ikakve oznake na njemu ! , ispravan je 100 % i potice iz starog Svapskog Radio aparata , DCR je 3,2 Ohma , precnik grla je 13,8 mm .  

 

   Ima li neko ideju sta je ovo ?  

post-556-0-25027600-1379191727_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

BANAT,

Ono sto meni pada na pamet kada si rekao da je imao drugu hornu,a i vidi se na slici 2. da je odlomljena jedna  - da nije iz nekog Leslie-ja ?

Leslie - aktivna kutija za orgulje ( Hammond, Farfisa , etc. )

Eh, sad'. ako je iz nekog nemackog uredjaja, ja sam imao svojevremeno nemacki leslie Allsound firma ( slika br. 3 ) ...... ?

Unapred se izvinjavam ako gresim ( ti cak rece da je iz radio aparata ).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  Dok Druze 

 

 Ovaj maleni zvucnik  sigurno potice iz  Svapskog Radio aparata  marke Minerva , tacan model aparata znacu ubrzo jer treba da pokupim jos jednog istog ovakvog sve sa ispravnim hornama . 

Pokusacu na osnovu tipa radio aparata da potrazim po NET-u koji je ovo tip i marka zvucnika bio tada ugradjivan u njima . 

 

   Pozdrav ! 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Video sam uzivo jedan lesli, ali nisam cuo u akciji to legendarno cudo, bas mi je krivo

jel ima mozda nekih snimaka gde se jasnije moze cuti lesli u akciji?

.

Banat

mislim da je taj driver poreklom Isophon

ne nagadjam ima tu isophon sivu boju, i izolaciju na zicama zuta i crvena

po tvojim fotografijama to je ta boja i nijansa koju je stavljao isophon

a kod drugih proizvodjaca to nisam primetio

dakle isophon ili TFK ali je isophon radio za TFK.

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...