Jump to content

Prodajem cevno pojacalo ELEKTROAKUSTIKA 25W


dunavko

Preporučeni Komentari

Prodajem cevni pojacavac ELEKTROAKUSTIKA 25W N.SAD,VINTAGE,neispitan,izgleda da nista nije skidano sem par izlaznih cevi EL34 i jednog dugmeta.Ostale cevi su tu:EZ80 2kom,EF89 2 kom i ECC83-1 komad.Pojacalo ima tri ulaza:radio,mikrofon i gramofon.Izlaz je 100-voltni.cena 5000 dinara krajnja.Bilo bi interesantno da neko ko ima informacije poblize opise tu firmu iz N.Sada.Da li su oni bili ogranak Elektroakustike iz Hrvatske ili su samostalni,kad su osnovani- zatvoreni i slicno.

post-468-0-35622500-1305893414_thumb.jpg

post-468-0-37657500-1305893424_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 14
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Zaista lep i redak primerak Oldtajmer Lampas Pojacala ! Po mom misljenju vredi svaku banku , jer uz malo truda , hamerslag farbe i doterivanja elektronike iznutra moze to biti vizuelno i zvucno zaista atraktivan uredjaj ! Posebno mi se svidja taj stari `shmek` stila te metalne kutije sa tim veoma prakticnim zakosenim rucicama odozdo .Srecno sa prodajom :good2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Po mom misljenju vredi svaku banku , jer uz malo truda , hamerslag farbe i doterivanja elektronike iznutra moze to biti vizuelno i zvucno zaista atraktivan uredjaj ! Srecno sa prodajom :good2:

Наравно кад би Марфи некад спавао, и да је још један такав исти, поезија!И од мене срећно са продајом.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je mono i nekad se koristilo po seoskim domovima kulture,posto je 100v izlaz za duge linije do zvucnika.Zvucnici su bili po banderama,limene levkaste kutije i prenosio se radio Beograd,prvi program.To je bio pravi AGITPROP,taka su bila vremena.a i tih 60 godina malo je j ko imao radio a tek televizor....Ove dve EZ80 su verovatno u paralelu,nisam gledao..Interesantna je proizvodnja - ELEKTROAKUSTIKA N.SAD.Trafoi u pojacalu su radjeni od rucno secenog lima (samo I limovi).Hvale vredno preduzece u to vreme.Ko zna kako je ta firma zavrsila i bilo bi interesantno razmisliti na temu sta bi bilo danas od tog preduzeca da je to od samog pocetka bilo privatno.A tako je poceo i Marshal,Fender itd...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...

to je takozvana pozitivna projekcija cena,oni ti deru kozu a govore ti kako je to lepo.moze i za 50 a i za 60 eura,vazno je da se nesto dogadja,a moze i razmena za lampe,ko oce da kupi on ce da kupi a ko nece nek se ne namece,ima ta narodna pesma..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 5 years later...

da osvezim.5000 dinara. Slucajno sam procitao negde ,vec sam i zaboravio gde,da je bilo neko preduzece u Vojvodini -60 godina i izmedju ostalog su poceli da prave antene za televizore,u stilu uradi sam- mladi zadrugar i da su dosli slovenci,pogledali sta ovi rade i napravili u Sloveniji fabricicu za te antene,poznata neka firma,zaboravio sam naziv firme.mozda je mit , ko bi ga znao...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 7 months later...
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...