Pređi na vezu

Slika
- - - - -

Interesantan kineski DAC baziran na ak4396

• Molimo Vas registrujte se ili prijavite da biste odgovorili
147 odgovor(a) na ovu temu

#41 SHAVIJA

SHAVIJA

Photographer from Oz

• Član
  • 196 Poruke
  • Pol:Muško
  •   
    Australia

Odgovor 21 May 2011 - 10:25

Ja sam ovaj DAC AK4396 + R-core trafo 30V porucio pre 10 dana za 60 dolara sa shippingom... nije uopste losa cifra...
http://cgi.ebay.de/Assembled-DAC-2496-AK4396-CS8416-DAC-Board-24BIT-192K-/110686449376?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item19c56d2ee0

Sa ovim DAC om sam se prvi put upoznao kad ga je Sipi doneo kod mene(modifikovani AK4393) ...i to je bio totalni preokret zvucne slike u odnosu na ovaj moj SSDAC (lampucera bez lampi ) ... jako mi se svidelo pa sam stoga porucio ovo sto ce biti baza za neko modifikovanje a mislim da cu biti happy sa njim i ovakav kakav je.

Ima tema na bigDIY http://www.diyaudio....3-5532-a-8.html

Hehe, konacno nesto i ja prvi da porucim i dobijem na forumu ... ( za razliku od 2sk i 2sj trandzi... :P )

Postavljena slika

Pisem utiske kad stigne.
“Education develops the intellect; and the intellect distinguishes man from other creatures. It is education that enables man to harness nature and utilize her resources for the well-being and improvement of his life. The key for the betterment and completeness of modern living is education. But, ' Man cannot live by bread alone '. Man, after all, is also composed of intellect and soul. Therefore, education in general, and higher education in particular, must aim to provide, beyond the physical, food for the intellect and soul. That education which ignores man's intrinsic nature, and neglects his intellect and reasoning power can not be considered true education.”

#42 stoN_Cold

stoN_Cold

ex - ex

• Banovan
  • 10413 Poruke
  •   
    Serbia

Odgovor 21 May 2011 - 10:35

Hehe, konacno nesto i ja prvi da porucim i dobijem na forumu

Ниси, Стифа је први :buehehe:

#43 SHAVIJA

SHAVIJA

Photographer from Oz

• Član
  • 196 Poruke
  •   
    Australia

Odgovor 21 May 2011 - 10:54

Damn Стифа ... I hate that fucker ! :rofl:
“Education develops the intellect; and the intellect distinguishes man from other creatures. It is education that enables man to harness nature and utilize her resources for the well-being and improvement of his life. The key for the betterment and completeness of modern living is education. But, ' Man cannot live by bread alone '. Man, after all, is also composed of intellect and soul. Therefore, education in general, and higher education in particular, must aim to provide, beyond the physical, food for the intellect and soul. That education which ignores man's intrinsic nature, and neglects his intellect and reasoning power can not be considered true education.”

#44 RSB965

RSB965

Početnik

• Član
  • 10 Poruke

Odgovor 21 May 2011 - 11:11

Imam i ja AK4396 dve godine vec...u nesto drugom izdanju... emu0404usb :)
Postavljena slika

#45 zbotic

zbotic

Dio

• Član
  • 971 Poruke
  •   
    Croatia

Odgovor 21 May 2011 - 13:46

E pa sad kad se već javljamo, ja imam 4 komada AK4395 u Rotelovm RSP1098 multipraktiku (8 digitalnih i 8 analognih ulaza). Uz to još i gomilu drugih interesantnih rješenja.:Viannen_loungelizard:
ex dioklecijan

#46 SHAVIJA

SHAVIJA

Photographer from Oz

• Član
  • 196 Poruke
  •   
    Australia

Odgovor 21 May 2011 - 14:19

Taj 4395 je navodno interesantno spravche, kazu ljudi da ima potencijala...ako se pravilno nabudzi...radi na 5v :)

#47 stein

stein

Burner & Ringischpielmeister

• Moderator
  • 13512 Poruke
  • Interesovanja:Finding time to waste... :)
  •   
    Niue

Odgovor 21 May 2011 - 14:33

Ja nemam. Ništa od navedenog. Ni ne znam koji je čip u DAC-u... Neki AD što radi 24/192... AD1853 (prema nekim informacijama sa nekog francuskog foruma)

Uputstvo za upotrebu ne služi za to da naučimo kako se nešto koristi nego da vidimo gde smo se zajebali

#48 stoN_Cold

stoN_Cold

ex - ex

• Banovan
  • 10413 Poruke
  •   
    Serbia

Odgovor 21 May 2011 - 15:16

Ja nemam. Ništa od navedenog.

Знамо :buehehe:

#49 stoN_Cold

stoN_Cold

ex - ex

• Banovan
  • 10413 Poruke
  •   
    Serbia

Odgovor 21 May 2011 - 19:32

Ево бар мало слика овог кинеског прцољка:

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

#50 zbotic

zbotic

Dio

• Član
  • 971 Poruke
  •   
    Croatia

Odgovor 21 May 2011 - 20:40

Umjesto ovog napajanja Jungov superregulator za 15 VDC i neki jednostavni shunt za 5 VDC i pjevaj....:sporty095_2:
ex dioklecijan

#51 stoN_Cold

stoN_Cold

ex - ex

• Banovan
  • 10413 Poruke
  •   
    Serbia

Odgovor 21 May 2011 - 20:48

Umjesto ovog napajanja Jungov superregulator za 15 VDC i neki jednostavni shunt za 5 VDC i pjevaj....:sporty095_2:

Ма где још и то да правим, никад нећу завршити.

#52 prophet

prophet

Meni forum KUĆA!

• Član
  • 1568 Poruke
  •   
    Serbia

Odgovor 21 May 2011 - 21:36

Kod mene od nedavno svira AD1852 i to iznenađujuće dobro, iako nemam nikakvih saznanja o njemu za razliku od drugih AD, BB, AK čipova:http://www.analog.com/en/digital-to-analog-converters/audio-da-converters/ad1852/products/product.html_hdsp_9632_balanced.jpg

#53 shuca77

shuca77

Početnik

• Član
  • 234 Poruke
  • Interesovanja:HI-FI AUDIO
  •   
    Serbia

Odgovor 23 May 2011 - 01:57

Auuu kolege ala se utrkujete oko DAC-ova , a meni gori pod nogama i hocu nesto da kupim a da ne pogresim. Mislim da bi se najpre odlucio za neki sa veoma diskretnim izlaznim stepenom(bez povratnih sprega i bez opa) i po mogucstvu sa cs4398 ili wolfson 8741 . Jel ima neko ideju i gde bi to eventualno moglo da se kupi..Da li ste culi mozda za firmu Links (nisam siguran da li se ovako pise) model je aurora 8, u pitanju je studijska verzija DAC-a, cuo sam da jezivo dobro svira, samo nemam ideju kako da dodjem do njega. :drinks: :cheers:

#54 ManicP

ManicP

električar banderaš

• Član
  • 2165 Poruke
  • Interesovanja:igranje strujom
  •   
    Isle of Man

Odgovor 23 May 2011 - 07:12

Pretpostavljam da je u pitaju Lynx Aurora 8.Mozda jezivo dobro svira al je cena adekvatna i vrti se oko 1800e. Inače nisam čuo dotičnu đuntu, za te novce...  :0002trtum3:
Nemoj silom, uzmi veći čekić.

#55 prophet

prophet

Meni forum KUĆA!

• Član
  • 1568 Poruke
  •   
    Serbia

Odgovor 23 May 2011 - 09:48

Auuu kolege ala se utrkujete oko DAC-ova , a meni gori pod nogama i hocu nesto da kupim a da ne pogresim. Mislim da bi se najpre odlucio za neki sa veoma diskretnim izlaznim stepenom(bez povratnih sprega i bez opa) i po mogucstvu sa cs4398 ili wolfson 8741 . Jel ima neko ideju i gde bi to eventualno moglo da se kupi..Da li ste culi mozda za firmu Links (nisam siguran da li se ovako pise) model je aurora 8, u pitanju je studijska verzija DAC-a, cuo sam da jezivo dobro svira, samo nemam ideju kako da dodjem do njega. :drinks: :cheers:

Mislim da Anubisgrau prodaje neke od svojih DAC-ova. Ne znam koliko će ti se uklopiti u budžet ali pogledaj nešto od ovoga:http://www.lavryengineering.com/index_html.htmlhttp://yellowtec.com/PUC2-page-154.htmlhttp://www.weiss.ch/dac2/dac2.htmhttp://www.m2tech.biz/young.html

#56 chakija

chakija

Oficijalni forumaški ličer !!!

• Član
  • 1762 Poruke
  •   
    Serbia

Odgovor 23 May 2011 - 10:22

Nego, kad je u pitanju ak4396, da li se zaista moze uzeti signal direktno iz dac-a i spojiti preko kondova na SS amp ? Znam da je ovo radjeno na behringer DEQ 2496, ali me interesuje da li se moze i na drugim uredjajima sa ovim DAC-om ?

#57 shuca77

shuca77

Početnik

• Član
  • 234 Poruke
  • Interesovanja:HI-FI AUDIO
  •   
    Serbia

Odgovor 23 May 2011 - 11:54

Pretpostavljam da je u pitaju Lynx Aurora 8.Mozda jezivo dobro svira al je cena adekvatna i vrti se oko 1800e. Inače nisam čuo dotičnu đuntu, za te novce...  :0002trtum3:

Da kolega , u pravu si za cenu, ne znam samo da nije to previse para za tu igracku, mada bi najradije kupio neku polovnu za manje para, ali nisam video gde bi to moglo da se kupi, a treba racunati i na odgovarajucu karticu za master volume control. Mislim da nema jeftinije od 1850e-nove :scratch_head: (studio@thomann.de), kum mi zivi u DE, pa bi mogao to preko njega da uzmem :sporty095_2:

#58 Sipi

Sipi

Juma

• Član
  • 5645 Poruke
  •   
    Vanuatu

Odgovor 23 May 2011 - 12:22

Nego, kad je u pitanju ak4396, da li se zaista moze uzeti signal direktno iz dac-a i spojiti preko kondova na SS amp ? Znam da je ovo radjeno na behringer DEQ 2496, ali me interesuje da li se moze i na drugim uredjajima sa ovim DAC-om ?

Izlaz iz tog DAC-a, iako naponski, jos uvek sadzi nesto nusprodukata D/A konverzije koje bi trebalo filterom odstraniti pre nego sto dodju do pojacavaca.
ILI LAKO, IL' NIKAKO

#59 ninja

ninja

忍者

• Član
  • 1833 Poruke
  •   
    Sweden

Odgovor 24 May 2011 - 07:40

Koristi PCM1792.

Vidi se na fotografiji:
http://www.hllyhifi....260.html<br />

HLLY SMK-IV , Pure DAC will be available in one month!
Will use better power supply and ASRC and over sample technology

If you don't like funerals don't kick sand in a ninja's face.

#60 stoN_Cold

stoN_Cold

ex - ex

• Banovan
  • 10413 Poruke
  •   
    Serbia

Odgovor 26 May 2011 - 12:02

Ево нечег новог на тржишту:http://cgi.ebay.com/Crystal-CS4398-2-CS8416-Parallel-DAC-Decoder-DIY-Kit-/260783462264?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3cb7e7d778#ht_8828wt_962

0 Korisnik (a) čita ovu temu

0 članova, 0 gostiju, 0 anonimnih korisnika