Jump to content

Interesantan kineski DAC baziran na ak4396


chakija

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 147
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

  • 2 months later...

И мени изгледа интересантно и волео бих да га упоредим са овим мојим Кинезом:

http://cgi.ebay.com/...q5kjNk0dTk%253D :sarcastic_hand:

Imaš ovo?

Pričaj nam malo. Je li sve radi? Bruji? Zuji? Zvuči? Iskustva drugih? Tema na forumu?

Имам Postavljena slika, нит шта бруји нит шта зуји само свири :hyper: .

Шалим се, по мени свира одлично а то подразумева да има ширину звучне слике и да ми је распоред музичара како треба. То овај смешни :buehehe: ДАЦ ради.

Пробано једино са Yamaha CDX 880 оптички и аналогни излаз и Grunding CD 904 коаксијални и аналогни.

Оптички ми је за класу лепши од коаксијално по звуку, а разлог не знам!

Чека као и све ствари које сам почео: " Скутијавање "!

Некако ми се ДАЦ-ови са ТДА звучно не свиђају.

Evo ga i kod mene svira već nekih pola sata, prvi jeftini DAC koji probam da zvučno može da parira Philips-ima sa TDA1540...ima energije, basa koji nije muljav, gore gotovo da i ne krešti...

Koristim koaksijalni izlaz iz Technics SL-770 plejera, optičku žicu ne posedujem, poredim ga sa Philips CD100...nisam pripremio nikakav visokorezolutni materijal da bih ga poredio sa gramofonom, bilo mi je bitnije kako radi sa 16-bitnim snimcima..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma bitno je uživati u muzici, u slušanju iste... Optički kabel je inače inferioran coax kablovima jer na obe strane ima po jedan dodatni stepen konverzije: iz električnog, konvertuje se u optički, a potom, iz optičkog u električni. Ja sam sad već prilično dobro oporavljen od razmišljanja na suvišne teme. Našao sam si CD plejer koji zadovoljava moje želje i potrebe. Svira dovoljno dobro svu muziku koju slušam i to mi je dovoljno da stavim tačku na taj deo priče :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Optički kabel je inače inferioran coax kablovima jer na obe strane ima po jedan dodatni stepen konverzije: iz električnog, konvertuje se u optički, a potom, iz optičkog u električni.

Zenon je pomenuo da mu japanci tako bolje isporučuju digitalni signal..
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Druze Stein,konverzija koju pominjes se odvija u digitalnom domenu, te nema nikakve inferiornosti optickog kabla u odnosu na bakar! Gubitci informacija na konvertovanju iz elektricnog u opticki i obratno ne postoji jer se informacije prenose digitalno.

U idealnom slucaju, u laboratorijskim uslovima, bez smetnji i nesavrsenosti karakteristicnih za realan svet - to je tacno. Svako premetanje iz jedne fizicke velicine u drugu je sansa za gresku
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma jeste, ali kolika je verovatnoca greske pri prenosu signala od 200 kHz preko medija koji je inace predvidjen za prenos GB linkova... Dakle ne postoji! Optika je veoma pouzdana, a i konvertori su dobrih karakteristika... Sve u svemu da je u pitanju analogni signal pa i da posumnjam, ali kako je u pitanju digitalni signal, pri konverziji nema greske!!!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...