chakija

Interesantan kineski DAC baziran na ak4396

148 posts in this topic

Radi se o istom nazivu, popularno "Lampucera" a različitom tj. novijem DAC-u. U Fikusovoj Lampuceri su bili DAC chip - Cirrus Logic CS4397 i receiver chip - Cirrus Logic CS8416, radi do 24/96. Kod Zeona je DAC BB1798, u pitanju je dakle novija verzija "Lampucere" koja operiše sa 24/192. Koliko je meni poznato Fikus je prvi "namirisao" ove Kineske dac-ove i ovom modelu dao naziv "Lampucera". Takođe uradio je i niz modifikacija. Ima tome nekoliko godina. Da dodam, slušao sam kod Zeona ovaj DAC i bio prijatno iznenađen njegovim zvukom. Pre nabavke RME HDSP 9632 razmišljao sam i ja o kupovini pomenutog DAC-a. Mada sa druge strane, kod Zeona sve dobro zvuči.

Da dodam, slušao sam kod Zeona ovaj DAC i bio prijatno iznenađen njegovim zvukom. Pre nabavke RME HDSP 9632 razmišljao sam i ja o kupovini pomenutog DAC-a. Mada sa druge strane, kod Zeona sve dobro zvuči.

Захваљујем, видим да нисам сам који тврди да тај ДАЦ стварно добро звучи. Мада вредело би се поиграти са ОП-Амповима.А то што код мене све добро звучи је вероватно и пиво!Шалим се, само да раскрчим сувишне компоненте из собе звучаће још боље!

Ja sam imao taj stariji tip sa CS4397 ali sam stavio trafoe u izlazu umesto opampova.

Svira za sve pare, zagarantovano Postavljena slika

Evo jos malo finih skutijanih dac-ova,http://www.audiophonics.fr/matrix-minii-ad1955-dac-usb-spdif-xlr-rca-headphone-p-5034.htmlhttp://audio-gd.com/Pro/dac/NFB-2/NFB2EN.htmOvaj NFB-3 od ovih audio-gd je posebno interesantan, sto zbog cene, sto zbog karakteristika.

Pa i nije da su bas "malo" veci :DPomenudi audio-gd NFB-3 je po meni jedan od best buy varijanti. 300$ za takav uredjaj je sasvim korektna cena.Tu je takodje NFB12 sa ampom za slusalice je jako dobra vrednost za ulozeni novac.

U pravu si, duplo je skuplji. U svakom slučaju ovaj Zeonov DAC i Behringer su odlična rešenja za malo para. Pošto ovde na forumu volite da "švajsujete" od njih se mogu napraviti baš dobre mašine. Nažalost ja nisam švajser a i prilično mi se žurilo da upristojim izvor zvuka pa sam se odlučio za RME a ionako mi je PC jedini izvor zvuka.

Svajsovanje, naravno, uvek na prvom mestu !Ali za malo lenje ovo su odlicne varijante.