Jump to content

Interesantan kineski DAC baziran na ak4396


chakija

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 147
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ja nemam. Ništa od navedenog. Ni ne znam koji je čip u DAC-u... Neki AD što radi 24/192... AD1853 (prema nekim informacijama sa nekog francuskog foruma)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kod mene od nedavno svira AD1852 i to iznenađujuće dobro, iako nemam nikakvih saznanja o njemu za razliku od drugih AD, BB, AK čipova:http://www.analog.com/en/digital-to-analog-converters/audio-da-converters/ad1852/products/product.htmlpost-579-0-07523500-1306010060_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Auuu kolege ala se utrkujete oko DAC-ova , a meni gori pod nogama i hocu nesto da kupim a da ne pogresim. Mislim da bi se najpre odlucio za neki sa veoma diskretnim izlaznim stepenom(bez povratnih sprega i bez opa) i po mogucstvu sa cs4398 ili wolfson 8741 . Jel ima neko ideju i gde bi to eventualno moglo da se kupi..Da li ste culi mozda za firmu Links (nisam siguran da li se ovako pise) model je aurora 8, u pitanju je studijska verzija DAC-a, cuo sam da jezivo dobro svira, samo nemam ideju kako da dodjem do njega. :drinks::cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pretpostavljam da je u pitaju Lynx Aurora 8.Mozda jezivo dobro svira al je cena adekvatna i vrti se oko 1800e. Inače nisam čuo dotičnu đuntu, za te novce...  :0002trtum3:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Auuu kolege ala se utrkujete oko DAC-ova , a meni gori pod nogama i hocu nesto da kupim a da ne pogresim. Mislim da bi se najpre odlucio za neki sa veoma diskretnim izlaznim stepenom(bez povratnih sprega i bez opa) i po mogucstvu sa cs4398 ili wolfson 8741 . Jel ima neko ideju i gde bi to eventualno moglo da se kupi..Da li ste culi mozda za firmu Links (nisam siguran da li se ovako pise) model je aurora 8, u pitanju je studijska verzija DAC-a, cuo sam da jezivo dobro svira, samo nemam ideju kako da dodjem do njega. :drinks::cheers:

Mislim da Anubisgrau prodaje neke od svojih DAC-ova. Ne znam koliko će ti se uklopiti u budžet ali pogledaj nešto od ovoga:http://www.lavryengineering.com/index_html.htmlhttp://yellowtec.com/PUC2-page-154.htmlhttp://www.weiss.ch/dac2/dac2.htmhttp://www.m2tech.biz/young.html
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nego, kad je u pitanju ak4396, da li se zaista moze uzeti signal direktno iz dac-a i spojiti preko kondova na SS amp ? Znam da je ovo radjeno na behringer DEQ 2496, ali me interesuje da li se moze i na drugim uredjajima sa ovim DAC-om ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pretpostavljam da je u pitaju Lynx Aurora 8.Mozda jezivo dobro svira al je cena adekvatna i vrti se oko 1800e. Inače nisam čuo dotičnu đuntu, za te novce...  :0002trtum3:

Da kolega , u pravu si za cenu, ne znam samo da nije to previse para za tu igracku, mada bi najradije kupio neku polovnu za manje para, ali nisam video gde bi to moglo da se kupi, a treba racunati i na odgovarajucu karticu za master volume control. Mislim da nema jeftinije od 1850e-nove :scratch_head: ([email protected]), kum mi zivi u DE, pa bi mogao to preko njega da uzmem :sporty095_2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nego, kad je u pitanju ak4396, da li se zaista moze uzeti signal direktno iz dac-a i spojiti preko kondova na SS amp ? Znam da je ovo radjeno na behringer DEQ 2496, ali me interesuje da li se moze i na drugim uredjajima sa ovim DAC-om ?

Izlaz iz tog DAC-a, iako naponski, jos uvek sadzi nesto nusprodukata D/A konverzije koje bi trebalo filterom odstraniti pre nego sto dodju do pojacavaca.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eto prvi porucio i prvo stiglo, uvazenim clanovima foruma jedno veliko Prc ! :buehehe::my2cents:

Doslo je fino upakovano , bez troskova carine .

Od ranije sam posedovao SSDAC plocice pa u poredjenju sa istim i sa sitnim smd elementima tamo , ova deluje pedantnije uradjena.

Sa tehnicke strane gledano mogu vam reci da je prethodna plocica bila plava a da je ova nova zelena :eek: i da ne znam kako ce to da se ogleda u zvuku i da se slaze sa mojom novom haljinom :hipi: ....cisto zamisljam sta bi moja riba rekla pa da napishem...eee ludosti :dodo:

Ne znam koji su elementi na plocici, voleo bih da me neko uputi...ima crvenih plavih zelenih :clap: ... i koji bi bio zreo za zamenu... posto imam viska nekih OScona i BG :ban: pa bar da popravim napajanje oko chipova kolko tolko...

Slusne impresije kad mi bude gotov amp i kad polemim ovo a ako nekoga kopka znatizelja do tada bice kod mene ili kod dragog nam kolege sto voli (2SK i 2SJ) trandze. :D

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

:hi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...