Jump to content

Konzilijum u Zrenjaninu


Zflazar

Preporučeni Komentari

Poštovani,danas je u Zrenjaninu kod člana @FFL održan interesantan skup na kom se prisustvovali cenjeni gost iz Beograda poznat pod nick-om @Doktor sa HifiForuma (ne zalazeći u to da je tamo banovan) sa svojim VT4C pojačalom radom Djoke Kenjala, domaćin sa svojim viđenjem Lowther/BD design crossovera i moja malenkost kao vlasnik CDMPRO2 transporta nakačenog na 1541 DAC.Kao dodatak sistemu treba da napomenem domaćinov TVC u ulozi atenuatora a kao interkonekte srebro i NAUK, svaki na svom mestu, jeli.Ja sam stigao poslednji, tj pojačalo je već sat vremena bilo uključeno, muzika je curkala na umerenim glasnoćama, pozdravio sam se sa @D i @FFL, zauzeo moje omiljeno mesto na desnoj strani zelenog kauča, i nakon razmene nekoliko rečenica malo naćulio za početak, oči.Mala digresija: nekoliko rečenica bez posebne pompe je sasvim dovoljno za razmenu u ovakvom sastavu, pošto jednog člana znam ceo život, a drugi mi je tako drag, kao da ga znam ceo život. Drugo, nakon jedne rakijice sramotno male kubikaže konzumirao sam isključivo Baka-Anin domaći sok od paradajza, da bi se alkoholna toplina cevnog zvuka isključila kao faktor pristrasnosti.Da pređem na stvar:Pojačalo koje je sviralo je u vlasništvu @D-a već izvesno vreme i NIJE taj primerak koji se pre par nedelja pojavio u oglasima. Ovaj koji je danas prezentovan je u optički i tehnički savršenom stanju, za mene veoma dopadljivog, a bezuslovno robustnog dizajna i izvedbe, koja svojom pojavom baca u senku sve skalamerije u radijusu od pola metra. Od cevi ima 2xVT-4C, 2xECC81 i 2x12BH7, solid state ispravljanje i poštedan režim discipacije izlazne cevke koji po rečima vlasnika daje 15W po kanalu.Slike pojačala (preuzete sa interneta):post-36-0-37246400-1304519450_thumb.jpgpost-36-0-25449300-1304519438_thumb.jpgU mojoj nazočnosti slušali smo post-36-0-89577600-1304519791_thumb.jpg post-36-0-66166400-1304519737_thumb.jpg post-36-0-02055400-1304519702_thumb.jpg post-36-0-46875100-1304519755_thumb.jpgMoj generalni utisak je bio kod Elegije da je zvučni spektar malo svetao, da pomalo nedostaje korpulentnosti kontrabasu, onako, kao da su Miša Majski i Serđo Tjempo zamenili instrumente pa je ovaj svirao violončelo shodno svom stasu, onda je domaćin reagovao, odvrnuo custom made phase plug, korigovao njegovu udaljenost od Lowthera sa za to predviđenim teflonskim spacer-om, pa se vratilo i malo sala na izvođača i nije bilo više violočeliranje našte.Nakon toga je @F predložio Pink Floyd koji je zgodan kako zbog rok muzike tako i zbog helikoptera dosta dobro snimljenog pogodnog i za razmatranje upotrebe ovog setup-u u svrhu audio podrške kućnog bioskopa sa preferencom akcionih filmova, i gde sam se tokom slušanja tog materijala tako izuo iz dosadašnjih audiofilskih cipela da mislim da mi sad sledi Guliver-shop na duže staze: ne bih da sladim i zagorčavam, ono što me se dojmilo je jedna skoro besomučna preciznost, držanje za testise celog spektra od subsoničnog do 10-tak kHz (na koliko sam limitiran kako zbog godina tako zbog namrtvo treznog stanja), kontrola @F-og BeDeLowthera, koji kao da je prvo napunio sobu sa zvukom, pa zatim nastavio da preliva i preko zidova, čineći da nestanu kako zvučnici, tako i ostali delovi sistema iz moje percepcije.Nakon toga sam nastavio u istom stilu, ovaj put koristeći telefonsku govornicu i kofer kao prevozno sredstvo kroz maštu i pustio nam P. Gabriel-a Across The River, Shaking The Three, Slow Marimbass, gde se uz navedene atribute iz prethodnog pasusa dodatno pojačao utisak fantastične lakoće prezentacije materijala, i to na "rokerskim glasnoćama" (citiram @D-a).Za kraj mog boravka slušali smo Reunion, materijal poznat (možda) Vama i sa live nastupa u Sava Centru pre oko 10+ godina. Sa ovog albuma bih izdvojio baladu Claudia (track4), koja se vrti kao starinski mlin na povetarcu ritam sekcije i klavira. Jedno veoma emotivno iskustvo.Moji lični zaključci (mimo konzilijuma):Pro- kontrola, kontrola, i kontrolaContra- kontrola, kontrola, i kontrolaGeneralno: VT4C definitivno bod u gostima -što se računa kao dva boda.Šta bih probao da poboljšam?Vlasničku strukturu u slušanom sistemu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

e bem ti tog majstora sto je vario (stein izvini :sarcastic_hand: ) te 211-ce, izmedju tog i onog drugog sa oglasa sto se isto vikaju, nebo i zemlja. izgleda da je slaba bila struja u kostolcu dok se ovaj iz oglasa termogeno zavarivao. ili je gasu isteko rok trajanja. ne znam sta je ali taj drugi nije toliko lose zvucao koliko je u svemu ostalom bio falican i kakva je bruka za varilacku profesiju - sustanje, zujanje, prdenje i ostali spec efekti, delovi s koca i konopca, iz kontanjara za djubre, kanibalizovani sa rashodovanih ves masina, sasuseni elektroliti, skrbava podnozja, kabel sa crknute pegle, strujni trafo koji zuji na 3 metra i slicno. uzas. u.z.a.s.pustanje banatske babushke posle toga je bilo ravno dekontaminaciji zvuka radikalnim ABH sredstvima, ko kad tifusara ubace u krecanu pa ako prezivi, cist je. :crazyrocker:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imao sam priliku da ugostim prošle nedelje @anubisgrau-a, doneo je amp Dj.K. 211, onaj sa oglasa. Danas su bili @Doktor i @zflazar. @Doktor je doneo svoj amp 211, takodje rad Dj.K. Da nisam slušao, video oba ampa, malo ko bi me mogao ubediti da je to rad istog autora. Dok amp od prošle nedelje krasi maksimalna štedljivost ( idealna antireklama za diy ) , ovaj primerak od danas je veoma korektan u svakom pogledu. @Doktor će staviti više slika, prilažem samo ovu jednu. Nažalost nismo uradili slike ni prošle nedelje ni ove. Fotku ampa sam dobio od @Doktora pre izvesnog vremena. Pojačalu treba dobrih pola sata za zagrevanje, posle toga svira punim plućima. Krasi ga izuzetna kontrola, ni u jednom momentu se ne gubi scena, sve je na svom mestu. Instrumenti, vokali su pravilno dimenzionisani. Pored naslova što ih je naveo @zflazar, slušali smo još : Toscho: Dinner At Woolfies, LW Beethoven: Pathetique, Peter Rösel piano, Josipa Lisac: Live in LAP.. i vreme je prosto proletelo. Proveo sam jedan izuzetan dan u društvu meni veoma dragih ljudi. Ne bi bilo loše kada bi se ovakva druženja češće dešavala. :)

post-205-0-15843400-1304538201_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Пише Пинк Флоид :punk:

Wala da znaš. A i onaj deda Piter prži za medalju... Eh, ne dočeka ja mladac kompletne Pink Flojde, al nije loše ni parcijalno bilo pre 20 dana :sarcastic_hand:Sviđa mi se izbor muzike, pogotovo sredina...

post-53-0-33450100-1304543505_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pozdrav svima,postujem slike po dogovoru .SET211 sa cevima ( mala ispravka @Zflazar-e ) - 2 x 211, 2 x 12BH7 i 2 x 6072.Ovaj amp posedujem od 2009. god. zahvaljujuci dobrom prijatelju @Srele koji je , na njegovu zalost, a na moju radost, ushao u pricu britanskog hi-end-a.U mom sistemu ovaj amp radi sa Magna Acoustica FR kutijama, osetljivosti 96 dB http://www.tnt-audio.com/casse/magna_acoustica_e.html .Jucerashnji susret sa meni dragim prijateljima @Zflazar i @FFL je bio domacinski, ugodan, spontan, a konstruktivan. Odushevljen sam sa razvojem @FFL-ovih kutija ... od Hedlund horne ( sa Lowther EX2 ) , pa sada kao Fat Horn ( iliti Half Heart Horn ) - Lowther EX2 i BD uz @FFL crossover. Jednom recju - sjajno ! Dogovoren je novi susret ...... u hodu se dogovaramo za komponentu koju slushamo - DAC, Phono ... neshto trece ?... nastavice se ...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pozdrav Zorane :) Zeone, utisci za Tannoy-e koje sam slushao kod @TIN-a su poodavno slozeni :) Nova skretnica je donela znacajno poboljshanje u zvuku, mada smo slushali amplifikaciju Solaja SET 2A3, umesto Accu-a koji je u domacinovom set-up-u.Moja sugestija je odbacena ( velicina sobe, oblik sobe , zidova i plafona .... dalje, Tannoy 15 inch-a u premalenoj kutiji , kakvoj kutiji ... etc ... ). Sve u svemu, @TIN je zadovoljan , a to je najvaznije :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Doktor, @anubisgrau, @zflazarУбићeте ме. 'ајде нег прође свадба па од поклоњеног новца да купујем лампе.Па да ме онда убедите да продам B&W. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Upravo se završilo današnje druženje. Bili su ZenMod i Zflazar, uspeo sam da ih uslikam :) . Iskoristio sam priliku i odveo ZenMod-a do radionice gde sam sastavljao Tannoy WMR. Kao i uvek, vremena je bilo malo, nismo uspeli sve teme da dotaknemo. Ostalo je dosta toga za neki sledeći susret, nadam se u skorije vreme.

post-205-0-12847200-1306074570_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...