Jump to content

Phono


VukJov

Preporučeni Komentari

..upravo zato sam i pokrenuo ovu temu, dajte šemu koju ste pravili i nabacite neke zvučne utiske...ako bi još bila izvodljiva neka direktna poredjenja...

Ne znam koliko je RIAA u cevnoj izvedbi zanimljiva. Meni je to lični preferencijal, ali pošto je u solid state sekciji, onda nisam siguran da... Zato sam se i zaustavio sa Le Pacific. Više od toga ne smatram vrednim ulaganja s moje strane jer je konačni cilj RIAA sa cevkama.Poslednji favorit po pitanju cevki je opisan u članku na diya.com http://www.diyaudio.com/forums/diyaudio-com-articles/163570-his-masters-noise-thoroughly-modern-tube-phono-preamp.htmla šema, već koga zanima a nije na bigdiya:post-13-0-21196600-1304841687_thumb.pngSvakako je važno pročitati ceo članak i prateći tekst, komentare itd o ovoj spravici... (koga već, jel' uopšte zanima petljanje sa staklarijom)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 139
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ne znam koliko je RIAA u cevnoj izvedbi zanimljiva...

..vlasniku teme nije, samo tranzistori...imao sam svojevremeno na probi EAR 834P i to je sviralo dosta anemično, doduše nenametljivo i bez mnogo koloracije kao drugi cevni uredjaji ali sa MC zvučnicama dosta jadno..
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Можда ова шема побољша колекцију?!Превелико ево линк: http://boozhoundlabs.com/kits/jfet-phono/Boozhound-Laboratories-JFET-Phono-Preamp.pdfИ'>http://boozhoundlabs.com/kits/jfet-phono/Boozhound-Laboratories-JFET-Phono-Preamp.pdfИ на eBay: http://boozhoundlabs.com/kits/jfet-phono/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E sad još samo neko da napravi obe verzije pa da se proba...još jednom, postujte šeme koje ste pravili, čuli i uporedili sa nečim drugim...

A da ti ga neki slozi i donese doma pa da "isprobas", ca mislis

Pratin ovu temu i poprilicno mi gre na zivce nepovirenje koje iskazujes prema ljudima koji su ti postali podosta shema. Nemoj mislit da ako je tebi potribno da neku shemu "isprobas" da bis znal kako dela, da nima i ljudi koji vec iz same sheme mogu izvuc sve potribne zakljucke. Ili je mozda problem ca te sheme nisu postali neki koji se zovu John, Jack, George ili slicno vec neki koji govore istin jezikon ka i ti?

A i di bi ljudi tribali postat sheme nego na diy forumu? A ako si tel da "tvoja tema" bude cista od takvih shema onda je nisi moral ni otvarat nego po preporuki nekakvog casopisa kupit nec tvornicko.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Što smo probali. Pa puno toga. Ovo je samo djelić: http://www.accosijek.com/forum/index.php?PHPSESSID=7c0d4ef4b435a607e73b60e788dfdf58&topic=1211.0

već rekoh najmanje dvadesetak različitih. Što je to za Vulu, kao da će on nekome vjerovati.....:coffee:

Da citiram jednog forumaša: konja možeš dovesti na vodu, ali piti mora sam.:buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A da ti ga neki slozi i donese doma pa da "isprobas", ca mislis

Ne meni, sebi...ja samo da probam..

Što je to za Vulu, kao da će on nekome vjerovati...

Samo svojim ušima..
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nemoj mislit da ako je tebi potribno da neku shemu "isprobas" da bis znal kako dela, da nima i ljudi koji vec iz same sheme mogu izvuc sve potribne zakljucke...

..svi koji tako donose zaključke rekli bi da Pearl svira bolje od Leach-a, a nije tako...haj-faj uredjaji imaju samo jednu ulogu, vernu reprodukciju zvuka, sve ostalo nema veze...

A i di bi ljudi tribali postat sheme nego na diy forumu?

Zamolio sam da postuju šeme koje su pravili i čuli, a ne videli negde, to mogu i sam..
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

..svi koji tako donose zaključke rekli bi da Pearl svira bolje od Leach-a, a nije tako...haj-faj uredjaji imaju samo jednu ulogu, vernu reprodukciju zvuka, sve ostalo nema veze...

Ajd nemoj da se pocnu izvlacit postovi koji pokazuju tvoje shvacanje "vjerne reprodukcije zvuka". I ne donosi sudove o tome da li netko moze ili ne moze na osnovu sheme donit odredjene zakljucke. To ca ti ne mozes ne znaci nista

Vidis, dosta ljudi je iskazalo dobru volju da ti pomogne dodjes do preampa ali ti naravno nikome ne virujes. Tako da sama tema postaje besmislena. Neki su ti i naveli ca su sami delali ali su ustvari samo gubili vrime

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vidis, dosta ljudi je iskazalo dobru volju da ti pomogne dodjes do preampa ali ti naravno nikome ne virujes. Tako da sama tema postaje besmislena. Neki su ti i naveli ca su sami delali ali su ustvari samo gubili vrime

Od silnog znanja elektronike nemaš više nerava da pažljivo čitaš, meni preamp ne treba, imam rešenje koje sam ponudio odnosno preporučio i drugima...tema uopšte nije besmislena, veoma je poučna..

I ne donosi sudove o tome da li netko moze ili ne moze na osnovu sheme donit odredjene zakljucke. To ca ti ne mozes ne znaci nista

Jako malo ljudi može na osnovu šeme doneti zaključke kako neki uredjaj svira, a neki od njih čak pri tome i greše...gotovo svako može na osnovu slušanja reći koji uredjaj bolje svira...i šta sad treba, da svako ko voli muziku studira elektroniku?!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

meni preamp ne treba, imam rešenje koje sam ponudio odnosno preporučio i drugima..

Tocno, imas rjesenje sa opampom, kako se vidi iz linka u prvom postu, (doduse diskretnim i sa manjim ol gainom nego integriranim) ali to te nije spricilo da popljujes prijedlog koji si dobil od zbotica (Operacioni, pa da mi gramofon svira kao CD, užas... - citat iz tvog posta)

Ajd prvo se potrudi naucit od cega ti se sastoji ono na cemu slusas pa onda pljuj

Jako malo ljudi može na osnovu šeme doneti zaključke kako neki uredjaj svira,

Koliko takvih ljudi ima ti ne znas
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... Koliko takvih ljudi ima ti ne znas

E moj Slobo, ne možeš ti to objasniti ljudima. Oni razmišljaju u apsolutnim, a ne u relativnim vrednostima.Iako jeste tačno da niko ne može tačno znati kako nešto svira na osnovu šeme, takođe je tačno da neki od nas mogu dobiti i te kako dobru predstavu o opštem zvuku, ili drugim rečima, šta se uopšte može očekivati od nekog uređaja. Čudo jedno kakvu priču ume da ispriča niz testova sa četvrtkama (square wave analysis), ili pažljiva analiza rasporeda harmonika. Još ovi što posećuju Audiofil.net kao ja i znaju, ali ostali ne.Ali, pošto svaki dobar audiophool ZNA sve što ne zna, možeš se ubiti, ali im to objasniti nećeš. Džaba da pričaš koliko si ih i kakvih napravio ti, koliko i kakvih šjor Botić, ne vredi.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tocno Dejane, mozemo se i ti i ja i ovi i oni ubit od objasnjavanja nekih stvari ali na neke usi se to jednostavno ne lovi. A ca se moze, to je uvik bilo tako i ne bi bio problema da se ne daju iritirajuci komentari ka ca je Vule dal o opampu a sam ga koristi u preampu. Izgleda da neke stvari stvarno triba prepustit psihoakustiki i autosugestiji.

Ali, btw, ca ti je sa PM-om? Pokusal san ti poslat poruku ali mi sistem javlja da ne mozes primat poruke. Da ti ni inbox prekrcan?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A ca se moze, to je uvik bilo tako i ne bi bio problema da se ne daju iritirajuci komentari ka ca je Vule dal o opampu a sam ga koristi u preampu.

U kom preampu ja to koristim opamp?!

Uzgred, ovo je tema gde treba postovati šemu phono preampa koji koristiš uz neki komentar, izvoli...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U kom preampu ja to koristim opamp?!

Uzgred, ovo je tema gde treba postovati šemu phono preampa koji koristiš uz neki komentar, izvoli...

U onom iz linka u prvom postu. Ako si zaboravil, to je link sa nazivom MM.

Da si u stanju iz sheme i vridnosti komponenti prepoznat i ustanovit ca je opamp ne bis daval onakve komentare kakve si daval na zboticev post.

A ca se tice mog phonopreampa http://www.triodefestival.com/domace.php?what=1&tip=1&id=70&parentid=1&bck=1&list=

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da si u stanju iz sheme i vridnosti komponenti prepoznat i ustanovit ca je opamp ne bis daval onakve komentare kakve si daval na zboticev post.

Ja nigde nisam rekao da imam blage veze o elektronici, napisao sam kako su mi zvučali neki komercijalni i jedan DIY preamp sa operacionim...svi do jednog odvratno...phono koji slušam nema opamp već neke BC tranzistore kojima su menjani originalni iz šeme, šta se vidi i ne vidi u šemi ja pojma nemam niti me apsolutno zanima...meni samo nije jasno zašto više ni na jednom forumu koji ima veze sa haj-fajom ne sme da se napiše ništa o tome kako uredjaji sviraju?!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tocno Dejane, mozemo se i ti i ja i ovi i oni ubit od objasnjavanja nekih stvari ali na neke usi se to jednostavno ne lovi. A ca se moze, to je uvik bilo tako i ne bi bio problema da se ne daju iritirajuci komentari ka ca je Vule dal o opampu a sam ga koristi u preampu. Izgleda da neke stvari stvarno triba prepustit psihoakustiki i autosugestiji.

Ali, btw, ca ti je sa PM-om? Pokusal san ti poslat poruku ali mi sistem javlja da ne mozes primat poruke. Da ti ni inbox prekrcan?

Nemam pojma, ja nigde ni ne mogu da pronađem Mail Box. Iz moje korisničke perspektive, ovo je jedan jako čudan sajt.

Mikoriste, HELP! :crazyrocker:

Slobo, baci mi to na privatni e-mail, [email protected] . I obavezno mi pozdravi tojih boljih 101% . :Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja nigde nisam rekao da imam blage veze o elektronici, napisao sam kako su mi zvučali neki komercijalni i jedan DIY preamp sa operacionim...svi do jednog odvratno...phono koji slušam nema opamp već neke BC tranzistore kojima su menjani originalni iz šeme, šta se vidi i ne vidi u šemi ja pojma nemam niti me apsolutno zanima...meni samo nije jasno zašto više ni na jednom forumu koji ima veze sa haj-fajom ne sme da se napiše ništa o tome kako uredjaji sviraju?!

I iz toga si izveo zaključak da op ampvi ništa ne valjaju?To je kao kada bih ja tebi rekao da sam bio kod nekog otolaringologa koji je k****n, pa iz toga izvukao zaključak da su i svi ortopedi takvi. Bez veze.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...