Jump to content

Panasonic mic kapsule


Zen Mod

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 76
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Ma znam za njih... nemaju to vec godinu dana ili ko zna koliko. Bio sam pre nekih dva meseca i pitao kad ce biti, a oni odgovorise u fazonu, ma, necemo ni narucivati, boli nas q, narucivacemo ako dodje neko i hoce vecu kolicinu (?!?)Da imaju odmah bi sutra otisao i iskeshirao.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

necemo ni narucivati, boli nas q, narucivacemo ako dodje neko i hoce vecu kolicinu (?!?)

Poznat mi je taj sindrom faca koje svaki dan u kafani pričaju o milionskim poslovima.:sarcastic_hand:Ti likovi su me skorije nanervirali za jednu M-Audio zvučnu, i rekao sam sebi da ću nabaviti bilo šta drugo, može i sa Amazona, sa shipping-om, carinom i PDV-om, nek' izađe više, samo da ih ne gledam.BTW, nisam ni razmišljao da toga nema. I ja sam trebao da kupim. Eno na Amazonu za 50$ i free shipping unutar USA. Ako neko ima shemu iz USA, mogli bi kupiti 2-3 kom. Kutija od mic-a nije baš malena. A direktno, ako bi kupili 4 komada, i shipping je max 40$ za sve, pa +10% carina i +18% PDV trebalo bi da izađe oko 53 € komad.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, ja sam totalno za. Mislim da bi bilo još zainteresovanih, ipak bez ovakve stvari bukvano ne mogu ni da se prave zvučnici... a da valja ;)Jedino je mali problem, čitao sam da ove serije koje se prodaju u zadnje vreme, nisu baš fabrički kalibrisane, pa je potrebno kalibrisati ih. Nisam siguran da bismo to mogli da uradimo ikako u domaćoj radinosti, sem ako neko ima provereno linearne kutije ili već kalibrisan mikrofon. A možda na netu mogu da se naruče i kalibrisani nekako

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pošto smo kao dijeri jel , onda neko kaže cigla .....i zatim jedno pedeset verzija cigle sa oblicima od okrugle do 888 ugaone , tak'i smo . Svojevremeno sam preko mikro princa iz Amerike naručivao kapsule i stigle sve do Italije . Još 2007 sam uradio sklop koji evo i dan danas funkcioniše .....nedavno sam prešao sa baterija na mrežu i nisam nešto zadovoljam jer ima šumova ......prošle godine sam video da su dve firme uradile isto što i ja , znači sve stavile u jednu kutiju i to . U mojoj verziji može da se ide na zamenu TDA sa LM 3886 jer je po malo bolji a i CLIO ga je svojevremeno koristio . Ono šta je najvažnije od svega je sama kalibracija .....i tu sad treba biti lukav pošto mažnjavaju na sve strane :hammer: .......nekih 30-tak eura košta kalibracija kapsule i pošto mažnjavaju onda treba iz makar dva izvora uraditi kalibraciju , da bi se naknadno uporedila na istom zvučniku . Dakle moj predlog je da se ako već moja verzija nije dobra , razvije neki drugi sklop / mene bole uvo jer mi je dosta i ovaj / i da se urade svi isto jer se onda može kontrolisati kalibracija .....ako Đani uradi ovako a Nani onako onda je to sve do qrca verzija . Za cenu jednog beringera se može imati ceo sklop @ nesrećo Boki Voki Toki ,takozvani guverneru Tasmanije da mi vratiš štampe za ARTU koje sam ti dao pre tri godine i sa kojima ništa nisi uradio ...a dao sam ti da napraviš i da radiš na opismenjavanju regiona a i šire :icon_u_cosak:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@ nesrećo Boki Voki Toki ,takozvani guverneru Tasmanije da mi vratiš štampe za ARTU koje sam ti dao pre tri godine i sa kojima ništa nisi uradio ...a dao sam ti da napraviš i da radiš na opismenjavanju regiona a i šire :icon_u_cosak:

Uređaj je tek skoro napravljen. Kao što si mogao videti po forumima, nije to tako jednostavno. Retko ko je završio sklameriju. Ima tu dilema raznih. Malo ko se interesuje za ozbiljan rad sa zvučničkim projektima. K tome ovako nešto nije moj fah (elektronika), pa je potrajalo dok sam naleteo na adekvatne konsultacije na temu. Zato je na kraju napravljena druga verzija uređaja bazirana na ARTA projektu. Pločice nisu iskorištene jer je rađeno P-t-P po pomenutoj verziji. Hteo sam to da ti kažem kada okačim slike gotovog uređaja. I da predložim da ti vratim pločice, ili ako hoćeš da ih nekome poklonim.

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa bre nema veze ko je važno je da dobro radi ......ja sam se nedavno prebacio sa baterija na mrežu i nisam nešto preterano zadovoljan .....ne mogu visokotonce da snimim iz cuga ....ali :to_become_senile: se sa tim Kad radiš sa impedancijom , nije loše da se kalibriše svaki put , tj za minut prođeš proces i proveriš kolika je razlika u kanalima .... :crazyrocker:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ok, znači ko je zainteresovan za GB gotovog mikrofona, za sada Boki, Neskor i ja?Što se mene tiče može i kapsula samo, ali bojim se oko ovog oklopa tj cevi kako bi to sve ispalo, možda je ipak prevelika igrarija sa osetljivim instrumentom za ne tako veliku uštedu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Trebalo bi da nas bude barem 4-5 za kupovinu. Možemo da krenemo sa listom za GB. Ko je ozbiljan, neka se upisuje.Inače, da li neko zna procedure? Šta će oni naši na carini da nam rade? Vremenski, pa neka ležarina, pa neke administrativne usluge,..? Da ne bude kuku&lele? Ako je samo +10% carina i +18 PDV, će preživimo.BokiTokiVoki - 1 kom.edit: Rekli mi u Artistu da će ECM8000 imati krajem ovog meseca, ako im je verovati.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...