Jump to content

Hafler 9505


DamirDj

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 120
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

stavi ga u gallery

Poslah ti emajl, ja sam pokusao ali nesto mi vi tu imate neka silna pravila, te ne moze ovo, pa ne moze ono... probaj ti ako mozes. Document je ceo manual sa shemom, PDF vredan bednih 760 kB...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Originalnu semu imamo. Radjena je sa SMD jfetovima koji ne mogu nikako da se nabave. Mi smo malo modifikovali semu gde smo stvljali 2sc3381 i njegov komplementarni na ulaz 9505 u kolo za nalansirani signal a jfet je 2sk389. Sve ostalo je isto. Ja sam na mom primerku stavljao uparene 2sk170, silver mice, stiroflexe... Trafo je U-I 1400W rucno motan, posle svakog sloja lakiran i na kraju oklopljen bakrom. Hladnjk je 130mm visine, 4cm visina rebara i 42,5cm dubina, pa takva dva, po jedan za svaki kanal. Elektroliti su Cornell dubilier 15000uF pa 8 komada. Mislim da sam ranije vec postovao sliku drajverske plocice ali mogu i ponoviti

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Poslah ti emajl, ja sam pokusao ali nesto mi vi tu imate neka silna pravila, te ne moze ovo, pa ne moze ono... probaj ti ako mozes. Document je ceo manual sa shemom, PDF vredan bednih 760 kB...

evo - ipak nema potrebe , jer znam da Impuls ( samim tim i Damir ) ima taj pdf .apropo pdf-a , zamolio sam Miku da omoguci zip/rar u galeriji ..... sad nisu odobreni zip/rar/pdf kao vrste fajlova ;sorry :clapping:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

apropo pdf-a , zamolio sam Miku da omoguci zip/rar u galeriji ..... sad nisu odobreni zip/rar/pdf kao vrste fajlova ;

Ne postoji opcija da se odobri ili zabrani zip/rar/pdf kaovrsta fajla u Galeriji - znaci samo su podrzani formati za slikei filmove.Svi ostali formati moraju da se provlache kroz attachmente.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ova sema mi je nesto sumnjiva: +/-24 V za VAS a 80-ak V za izlaz - sorsovi uzemljeni a izlaz sa drejnova kroz 20000uF filterske kondove...Nije bas logicno za amp na tako dobrom glasu - ne bi bilo lose videti alternativnu semu

Transnova - Strickland , Sipi ...... ; imas quadova koji imaju isti fazon spajanja zvucnik i napajanjato ionako nije najbitnije - spoji ako hoces na standardni nacin , isto ce raditi

post-2-125288110785_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sipi, zasto mislis da nije logicno da tako radi. Naprimer Quad 909 nema masu vec srednju tacku izmedju elektolita sto znaci da svira kroz mrezne kondove. Sto se tice pobude od +/-24V moras obratiti paznju da pobuda direktno utice na napon gejt sors izlaznih fetova i da time otvara i zatvara fet a ujedno pomera izlaz u odnosu na srednju tacku elektrolita. Mislim da ima jako mnogo pojacala koja rade na tom principu. Evo jos jedan primer koji je malo jednostavniji pa mozda i laksi za razumevanje http://drzlab.com/projekti/s2s.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sipi, zasto mislis da nije logicno da tako radi....

Nije mi logicno u smislu sto meni to ne zvuci bas sjajno - video sam takav spoj poodavno (VAS je fakat bio drukciji) i bio radoznao da probam, ali zvuk mi se nije svideo.9505 svi hvale (doduse, nisam ga licno slusao) iako koristi taj spoj.Verovatno su kod Haflera ulozili malo vise truda da sve valjano namikere...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9505 svi hvale (doduse, nisam ga licno slusao) iako koristi taj spoj.

Iz iskustva bih rekao da je to vrlo relativno sto se tice kvaliteta i opsteg misljenja. U mnogome zavisi od aplikacije i od toga sta se ocekuje. Ja koristim taj Hafler 9505 svakodnevno, u mom kompjuterskom sistemu, odnosno kao test pojacalo za sve sto pravim i da slusam nesto dok radim. Moglo bi se reci da je to OK pojacalo, ali jos uvek daleko od savrsenog. Normalno govorim o originalnom Haflery. Sto se tice snage i basa nije ni prineti Pasovoj X seriji, a pak sto se tice visokih i mids, takodje je daleko od bilo kog Alepha. Normalno ja poredim ono sto za poredjenje nije gledano po ceni, medjutim ukoliko ne uzmemo cenu u obzir onda nema razloga ne porediti. S druge strane zgodan je, jer je sto bi rekli well rounded, ima tu i snage i basa i prijatnih mids i visokih tonova. Original po meni bi trebalo da ima jace napajanje - veci trafo i vise uF zalihe da bi bio u stanju da izgura duboke basove pri vecoj snazi, ali normalno to je ono sto kosta.Govoreci o basu ja sam se napatio sa mojim zvucnicima i probao sam razne stvari, medju njima i tog Haflera 9505. To je sve zvucalo neozbiljno dok nije dosao X600... nakon toga Hafler je zavrsio u podrumu na kompjuteru. Opet kazem, ne veruj onom sto se kaze, a najmanje meni u ovom slucaju. Moji basovi su mnogo lenji u kombinaciji srednjih i ribona koji su pak super osetljivi, te u toj varijanti Hafler nije bas cvetao. Sad dole na drugim zvucnicima zvuci i radi sasvim OK ali to ne bih okarakterisao kao epohalno.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala na ponudi, ali ja sam ti slab trgovac. Taj Hafler mi sasvim odgovara u podrumu jer ima i balansiran ulaz, i dovoljno snage za razne testove, velicina mu je odlicna tako da sedi na dnu mog stola/kolica za kompjutere. (Lepoo greje noge zimi :clapping: ) Uz to lepo je upakovan tako da se ne mucim sa nekim nezavrsenim projektom... sto bi rekli zgodno. Vidim ovaj sa weba koji si postavio je prodat za "citavih" $140.00.To se isplati uzeti cak samo zbog kutije sa hladnjacima. Uz to ne bi bilo lepo da ti prodajem sumnjivu robu. Plocica na Hafleru je vise nego bedno uradjena, tako da je moja plocica izgorela na mestu dva driver tranzistora te sam morao zicama da prespajam. Sad je OK, ali siguran sam da ces naci bolji na ePay-u.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li neko ima semu X600 , Bas bi voleo da vidim sta je to.Osecam da je potpuno balansirani i da ima brdo trandza i brdo uF.I posto je nov?

em balansiran em bridzovan em Super Symmetrictrazi od Impulsa , ima je .
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li neko ima semu X600 , Bas bi voleo da vidim sta je to.Osecam da je potpuno balansirani i da ima brdo trandza i brdo uF.I posto je nov?

X600 i X1000 dele potpuno istu semu, koliko se secam razlika je u broju izlaznih Mosfeta i naponu napajanja. X350 ima nesto malo drukaciju semu, mada potpuno isti princip.Transformatori koje Nelson koristi u ovim monsterima su otprilike velicine trafo stanice. Mislim da su 4KW. Za X1000 koristi dva trafoa jednake velicine koji daju odprilike svaki po 95V, jedan za pozitivno i drugi za negativno napajanje, ukoliko me secanje dobro sluzi. Sto se tice izlaznih mosfeta moguce je smanjiti ukupan broj sto rezultira sa povecanom strujom kroz svaki ukoliko to hladjenje dozvoljava.Ne mogu da tvrdim ali mislim da X1000 koristi 48 MOSFETova.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

X600 i X1000 dele potpuno istu semu, koliko se secam razlika je u broju izlaznih Mosfeta i naponu napajanja. X350 ima nesto malo drukaciju semu, mada potpuno isti princip.Transformatori koje Nelson koristi u ovim monsterima su otprilike velicine trafo stanice. Mislim da su 4KW. Za X1000 koristi dva trafoa jednake velicine koji daju odprilike svaki po 95V, jedan za pozitivno i drugi za negativno napajanje, ukoliko me secanje dobro sluzi. Sto se tice izlaznih mosfeta moguce je smanjiti ukupan broj sto rezultira sa povecanom strujom kroz svaki ukoliko to hladjenje dozvoljava.Ne mogu da tvrdim ali mislim da X1000 koristi 48 MOSFETova.

Uppps,"mala" ispravka - X1000 ima 80 MOSFETa, 20 paralelnih na 4 strane
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...