Jump to content

Tweak Denon-a DCD1460


Impuls

Preporučeni Komentari

Denon DCD1460 kao i vecina ostalih Denona sa dopadljivom spoljasnjoscu, zavidnom tezinom i odlicnim zvukom za komercijalnu klasu ne moze nikako da pridje gornjoj klasi uredjaja bez ozbiljnog tweak-a. Ovde cu opisati jedan jednostavniji tweak koji je doneo zavidne rezultate.Denon DCD1460 ima u napajanju ukupno dva elektrolita od 2200uF od kojih se pravi +/-5V. Interesantno je da skoro ceo uredjaj (izuzev drajvera za motore i socivo lasera) radi na 5V p0a cak i operacioni pojacavaci. Elektroliti su fabricki kvalitetni Elna Silmic. DAC je PCM61P dva komada. Zvuk dopadljiv, nenapadan, skoro prijatan ali muljav i bez detalja. To je bila i osnovna zamerka vlasnika cd-a.Zapoceo sam prvi deo i najveci deo modifikacije cd-a a to je zamena elektrolita na napajanu kod stabilizatora sa Panasonic Fc a u digitalnom felu sa Nipon Chemicon PSE 470uF/6,3V (ovo napominjem jer se radi o vrhunskom kondenzatoru na bazi conductive polimera i specijalno je radjen samo za digitalne sisteme). Zatim su svi integralci, i digitalni i analogni, na napajanje dobili blokove od 100nF. Tog trenutka se zvuk otvorio ali je bio izuzetno naporan zbog digitalije. Sledeci korak je bio stavljanje elektrolita (Panasonic FM) direktno na nogice chipova na napajanje kako bi se produbio bas, Tad je zvuk dosao na svoje mesto ali je jos uvek bolela glava kad se slusa a to je znak da smeta nesto iz digitalnog dela analognom delu. Sledeci korak je bio secenje stampanih veza i stavljanje induktivnosti na sve elektrolite koji su vec bili zalemljeni na nogicama. Na Dac-u koji ima 4 razlicita napajanja, 2 za digitalni deo a 2 za analogni stavljene su 4 zavojnice prema svakoj nogici i svaka nogica je imala svoj blok 100nF i Panasonic FM 33uF. Ovo je ubolo pravu stvar. Sve je doslo na svoje mesto u tonalitetu ali sa malim ekstremima u muzici na nekim tonovima pa je klavir nekad znao da bude dopadljiv a nekad naporan. Poslednji korak je bio stavljanje operacionih pojacavaca LM6172, koji su moji favoriti za HIFI, u, na pocetku postavljena podnozja. Ovaj operacioni je za nijansu utisao celu zvucnu sliku ali je neutralna i prirodna. Svi instrumenti imaju svoj prirodni tonalitet.To je bilo u prvom koraku i usledilo je slusanje. Potpuna neutralnost ali uz zelju da osetim malo onog gornjeg spektra visokih sto daju boju tona i malo otvore cinelu, dodao sam paralelno izlaznim Silmic elektrolitima Wima MKC od 10nF. I na napajanje operacionih i Dac-ova umesto postojecih Silmic 100uF stavio sam Silmic2 220uF. Rezultati ovog elka ce se videti posle stotinak sati slusanja ali poznaju konacan rezultat, navescu kakav je sad rezultat odnosno kakav ce biti kada se usvira kond. Visoki su postali malo glasniji a srednjotonsko podrucje malo dobilo prizvuk odjeka ili kako ja to kazem bureta. Usviravanjem ovaj odjek ce nestati, basovi ce se pojacati i postati meki u donjem podrucju (ko je slusao Kimber 8TC zna o kakvom basu pricam)a visoki ce postati svilenkast. ovo je inace opsta karakteristika Silmic2 kondova u napajanju operacionih. Na mnogo mesta sam ih izbacio iz uredjaja ali u ovakvim uredjajima koji imaju prilicno neutralan ton dodaju malo energije u zvuk.Upravo sam slusao Barbru Streisend -Guilty, i mogu reci da jos nisam iz komercijalnih cd-ova osetio takvu prisutnost izvodjaca. Kao da je tu pored mene. jedina moja zamerka je Silmicu koji daje malo vecu kolicinu basa ali nakon konsultacija sa vlasnikom uradicemo konacni tweak.Postavljam i fotke sa zaokruzenim delovima koji su zamenjeni odnosno dodani.I da napravimo konacnu listu radova:1. Postavljena podnozja za operacione (4 komada)2. Na napajanje pre stabilizatora stavljeni Panasonic Fc 330uF/25V (2 komada)3. Silmic 100uF zamenjen sa Silmic2 220uF/25V (4 komada)4. 330uF/16V Nipon u napajanju digitale zamenjen sa Nipon PSE conductive polymer 470uF/6,3V5. Na sve nogice napajanja chipova naletovani 100nF blokovi (20 komada)6. na napajanje DAC-ova stavljeni Panasonic FM33uF/35V (8 komada)7. Na napajanje DAC-ova prema Panasonicima stavljene zavojnice 33uH (8 komada)8. Na izlazni elektrolit Silmic paralelno spojen Wima MKC 10nF (2 komada)9. Izlazni operacioni 4558 zamenjeni sa LM6172 (2 komada)

post-15-125266786065_thumb.jpg

post-15-125266787958_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koliko je izasla cela modifikacija?

Koja? Technicsa ili Denona? Nije problem izracunati, svi su delovi napisani, pregleda se par sajtova i vrlo brzo se dodje do cene. Iscrpno je napisano sta je radjeno tako da svako moze sada to da uradi po ovom uputstvu ako ima takav cd. Problem je sto pored gomile cd-ova koje sam radio nisam nasao pravilo sta treba menjati. Svaki cd zahteva slusanje nakon izmena i doradjivanje prema ukusu vlasnika cd-a. Naravno da treba imati u vidu i ostatak sistema da bi se moglo uraditi kako treba. ne kazem da svaki drukcije svira. Svi treba da su detaljni i realni po tonalitetu a samo se nakon toga zvuk doteruje prema ukusu. kao sto neko voli da naglasi neke tonove dok tonalitet ostaje isti a to je prirodan.Interesantno je kada sam pricao sa Damirom za njegovog Technicsa da li ga je modifikovao i on je rekao da jeste. Moje pitanje je bilo: nista nisi dobio sa tim sto si uradio? To mi je Damir i potvrdio. Njegov cd smo uradili drukcije od ostalih jer je cd to zahtevao jer nijedno dosadasnje pravilo pri modifikaciji za technicsa ne vazi, i ispalo je dobro. Najinteresantnije je sto sam mu rekao da donese starih delova sta ima da uradimo cd. Ja sam malo dodao i rezultat ste culi od Damira.Najvece iskustvo u modifikaciji cd-ova je da se iz prakse nauci koji deo na kom mestu daje kakav zvuk i uspeh nece izostati.Revox-e, nisam do sad radio taj model. Moracu prouciti semu da bih video sta se moze uraditi a fotografija unutrasnjosti bi dosta pomogla. Mozes poslati fotke u vecoj rezoluciji na [email protected] . Mislim da je kod njega problem sto je dac ispod transporta a analogni deo daleko u cosku kod chincheva. Deo modifikacije bi obuhvatio i izradu kompletnog analognog dela odmah iza transporta sa novim chinchevima na sasiji. velik zalogaj ali u njemu ima dovoljno mesta da se svasta doda. Trebalo bi ga posle obavljenog posla uporediti sa Revoxima i Philipsima. jedina je mana isplativost celog posla na cd od par desetina evra koji se posle opet moze prodati za jos manji par desetina evra.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jedina je mana isplativost celog posla na cd od par desetina evra koji se posle opet moze prodati za jos manji par desetina evra.

ako se modifikuje - raditi samo za sebe , jer je sve drugo samo bacanje para kroz prozor . Cim sledeci kupac cuje da je diran ili nece da kupi ili nudi manje nego sto vredi u fabrickoj verziji. Onih 200-250 eura koje sam utukao u modifikaciju mogu da zaboravim da ce se ikad vratiti sto mi i ne smeta - jos treba da nadjem fabricku masinu koju cu slusati sa toliko uzivanja kao ovaj neugledni filips. :clapping:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Revox-e, nisam do sad radio taj model........................ jedina je mana isplativost celog posla na cd od par desetina evra koji se posle opet moze prodati za jos manji par desetina evra.

Mislim da si 100% u pravu - što se tiče isplativosti.Čisto sam pitao kad je pomenut tehnics da se ne radi o ovom modelu pa ako je rađen i tema apsolvirana onda ok.Ovako da se neko maltretira oko modifikacije ove klase uređaja ne isplati se.Od cd -a koje imama Zen je modifikovao revoxa 225, i to je ok. Tehnics se definitivno ne isplati, tascam cdrw 700 takođe - ne radi toga što je loša mašina nego nešto mi se ne dira u njega jer je tringo nov i prvi sam mu vlasnik a nema ni 1000 sati rada, mada je kod mene već par godina.Jedino je ostao nad 5355 a i to ne znam isplati li se, on je 16 bita i dosta je star mada radi bez greške.Beocord cdx je 14 bit kao i ravox pa ne vidim da bi išta dobio bolje nego što je revox.Bitno je da znam da si tu tome i ako mi uleti kakva dobra sprava, u kompenzaciji ili povoljno, pogodna za modifikaciju javljam se.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pare ulozene u modifikaciju + cena cd-a ce uvek biti daleko manje nego kupovina fabrickog cd-a a da isto zvuci. Pre par dana mi je bio Denon 2560, cd koji je nekad kostao 2500DM. Ja bih ga nazvao cista prevara. Dobra osnova ali je uskrtareno u fabrici maksimalno. Sta reci kada kompletna digitaloja dobija napon sa jednog napajanja sa kog se napaja i analogni deo. Najstrasnije je sto od Dac-ova (4 komada) do elkova ima nalmanje 5cm a uz DAC-ove nema ni jednog kondenzatora i bloka kao ni uz prethodna digitalna kola. Onaj ko se bavi digitalijom zna kakav je ovo propust.Inace sam ja spremio za moj Rotel rcd855 e88cc telefunken i audincap plus. Cena samo ove dve stavke vec premasuje cenu jednog solidnog cd plejera a oglasu a da ne spominjem ostale delove. Najteze mi je dati pare za clock ali mislim da bi uz kvalitetno okruzenje i obican quartz dobro radio. Pri tom mislim na grejanje, dampiranje i kvalitetno napajanje i jos sve na gumice da ne kupi vibravije.Svidja mi se da ove teme o cd-ovima dominiraju ovde i da se lepo razvijaju. Zao mi je sto je Pooya stao sa radovima ali Pile i Borko imaju isto kvalitetne teme.Kad bi jednu soba na HIfi show dali samograditeljima, mislim da bi uvoznili minirali sobu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako može jedan savjetTrenutno se nudi brdo polovnih cd po nekim smiješnim cijenamaKoje su to mašine koje se isplati kupiti i kasnije im uraditi modifikaciju, čime bi se dobio jedan zvučno i mehanički kvalitetan cd plejer. Mislim u odnosu na nove koji se sad nude i u rangu su cjena 1000e pa naviše.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja imam Nad-a 5440. Ulozio sam u nJega oko 70€. Ima ga u oglasima sa fotkom pa mozes pogledati deo radova koji daju uspeh. Nije vrh ali se Gidjga odusevio njegovim zvukom kad je bio.http://www.hifi-forumi.com/forum/viewtopic.php?f=21&t=13706&p=217366#p217366

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stalno gledam kupujemprodajem ali nista interesantno se ne pojavljuje. Ima jedan interesantan na hifi-forumu iako je povoljan mnogo mi je da dam toliko para u ova krizna vremena i da u njega ulozim jos 150evra http://www.hifi-forumi.com/forum/viewtopic.php?f=21&t=15547 Kada biram cd sa oglasa koristim spisak cd-ova sa DAC-ovima i biram one koji imaju kvalitetan DAC. PO meni svi dacovi dobro sviraju ali bih ipak da mogu izabrao sa PCM63 ili PCM1704.I obavezno gledam da je laser jeftin i nabavljiv a dampiranje transporta ce uraditi ono sto imaju skuplji transporti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo da se javi i vlasnik modifikovanog Denona, odnosno ja.CD je stigao u nedelju podne i od tada ga neprestano slušam. Prvi utisci su više nego pozitivni. Iako nova elektronika nije ni blizu usvirana, Denon sada radi u jednoj potpuno drugoj klasi. Zvuk nakon modifikacije nema nikakve veze sa zvukom fabrickog playera.Ono što je Impulse postigao gore opisanim tweakom (čovek je ako se ne varam uradio 50 zahvata), može se ukratko opisati ka luksuzan, potpuno otvoren sa velikim presencom u svim frekventnim područijima, izuzetno niskim i preciznim basom, neutralnošću svih tonova, preciznom i uverljivom zvučnom slikom sa verno pozicioniranim instrumentima u prostoru, odlično izbalansiran da bude krajnje detaljan ali ne i naporan za slušanje. Ali možda najvažnije od svega, barem meni, ekvilizacija i neutralnost samog zvuka su takvi da CD zvuči krajnje interesantno za slušanje, što bi rekli strani hifi kritičari - involving.U poređenju sa referentnim Sony 302es CD-om, razlike su čujne već na prvim zvukovima. Iako se Sonyju nema šta zameriti u toj klasi (ja lično obožavam taj zvuk) u odnosu na Denona Sony zvuči siromašno i jednostavno dosadno. Kada se disk zavrti na njemu dobija se osećaj povlačenja muzike u kutije, to je najupečatljiviji utisak. Takođe, Sony ni u jednom frekventnom područiju ne može da se takmiči sa tweakovanim Denonom, a pogotovo ne u zvučnoj slici i neutralnosti. Da napomenem da je prilikom poređenja na Sony bio zakačen Siltech London interkonekt, dok je na Denonu nekoliko desetina puta jeftiniji Neotech. Kada sam kasno sinoć na Denona zakačio Siltech kabl, razlike su bile još izraženije i može se reći da Denon zaista ume da iskoristi skuplji kabl.Toliko za sada, opis ću nastaviti kada se nova elektronika na Denonu usvira. Mislim da je i suvišno reći da je Impuls odradio zaista jako dobar posao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo još jednog vlasnika modifikovanog Denona 2560 od strane impulsa. Sačekao sam nedelju dana kako bi se delovi malo usvirali i kako bi ja nazad odlučio koje OP ampove da stavim. Nakon kona;ne odluke evo i utisaka. Prvo što sam primetio je da se povećala dubina zvučne slike, t.j. treća dimenzija. Zvuk nije dopirao samo iz zvučnika već sam neke instrumente čuo bliže ili dalje od mesta slušanja. Bas je sigurno dobio još nekoliko tonova niže, ali kontrolisan i definisan. Pošto sam muzičar, primetio sam da prvi put jasno razaznajem svaki ton bas gitare, C. D, G, E, ...Srednji su prirodni, nenametljivi a u isto vreme izraženi i jasni. I kod slučaja zahtevnijih muzičkih albuma, npr YES, ELP, Pink Floyd, instrumenti se nisu sudarali i preklapali, već se svaki jasno i razgovetno čuo i imao je svoje mesto u celoj slici. Klavir je realan, dinamičan, u nekim numerama se može čuti i zvuk lupkanja prstiju po drvenim dirkama. Ono što me najviše dojmilo je zvuk tenor saksofona kod Erika Bardona u numeri "Home dream". Šuštanje vazduha koje proizvodi saksofonista je fascinantno i imate utisak da sedi tu pored vas i svira. Na kraju su ostali visoki. U prvoj varijanti su bili malo u pozadini ali nakon stavljanja još dva kondenzatora koje sam dobio od impulsa, sve došlo na svoje mesto. Činele su lepršave, i čuje se sustain do kraja, što ranije nije bio slučaj. Ovim putem mogu samo da se i javno zahvalim impulsu na tweaku mog CD plejera i korisnim savetima koje sam dobio. Pošto imam negde preko 1,000 naslova na kompakt diskovima, počeo sam da ponovo preslušavam omiljene naslove. Zvuče drugačije, poletnije, svežije ... Moram da završavam pisanje pošto sam spremio Otisa Spanna i album - "Blues Never Die!" Album je iz 1964. godine. Remek delo.p.s. Iako sam bio skeptik da različiti kondenzatori različito sviraju, ovaj tweak me je ubedio.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo i ja da dodam neke utiske. Denona ne gasim od nedelje kad je stigao, znači već 5 dana, ne bi li se što pre usvirala nova elektronika.Napredak u zvuku je, čini mi se, svakodnevan. Razlika u odnosu na Sonyjevu 3-jku ES, koji mi je referenca, je sada već baš dosta čujna, pogotovo u kompleksnijim izvođenjima, živim snimcima i materijalu sa izraženom dinamikom, pogotovo dinamikom na basu. Denon naoružan Elna Silmich2 kondovima ima dinamiku koja izaziva strah - na brzim bas deonicama tipa solo bubanj sessioni diže se kosa na glavi jer bas pogađa takvom snagom i takvom preciznošću kao laserski navođena bomba. Kod živih snimaka osećaj prostora je neverovatan i zvučna slika ide daleko u dubinu i širinu.Jedini drawback urađenog tweaka su diskovi sa relativno lošijim kvalitetom snimka ili produkcije. Ovakvi diskovi na tweakovanoj mašini paraju uši i postaju gotovo neslušljivi, odnosno da bi se slušali glasnoća muzike mora biti na minimumu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jedini drawback urađenog tweaka su diskovi sa relativno lošijim kvalitetom snimka ili produkcije. Ovakvi diskovi na tweakovanoj mašini paraju uši i postaju gotovo neslušljivi, odnosno da bi se slušali glasnoća muzike mora biti na minimumu.

Probaj malo da eksperimentišeš kablovima za interkonekciju. Meni su diskovi 70% iz rzdoblja 1968-1973, jer se tada pravila najbolja muzika a snimci su analogni na lampašima. Pošteno rečeno više volim te snimke nego ove današnje nabudžene raznim kompresorima. Jedan Erik Bardon zvuči maestralno na primer. Nadji neki njegov CD pa poslušaj pravu PAISTE činelu, pravi saksofon i prave Ludwig bubnjeve sa Remo kožama.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Probaj malo da eksperimentišeš kablovima za interkonekciju. Meni su diskovi 70% iz rzdoblja 1968-1973, jer se tada pravila najbolja muzika a snimci su analogni na lampašima. Pošteno rečeno više volim te snimke nego ove današnje nabudžene raznim kompresorima. Jedan Erik Bardon zvuči maestralno na primer. Nadji neki njegov CD pa poslušaj pravu PAISTE činelu, pravi saksofon i prave Ludwig bubnjeve sa Remo kožama.

Road road ...... talkin 'bout .... :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Evo i konačnog unosa sa moje strane vezanog za ovu temuNakon mesec i više dana svakodnevnog slušanja Denon je potpuno usviran i njegov zvuk je sada onakav kakav treba da bude.Uglavnom, razvojni put zvuka nakon modifikacije išao je preko prijatnog ali neusviranog starta, gde se odmah videlo da je modom postignuto dosta, preko sve većih efekata dobijenih usviravanjem, do neočekivano potpunog pada svih performansi nakon otprilike dve nedelje, pa do praktično ponovnog usviravanja i dolaska svega na svoje mesto. Uglavnom, sve je bilo upravo onako kako je Impuls predvideo :buehehe:Napominjem da je svo vreme kao referenca sa kojom sam non stop vršio poeđenja služio Sonyjev 302es.Potpuno usviran zvuk modifikovanog Denona sada zvuči tonski potpuno neutralno. Bas je nenametljiv, dubok i prilično precizan, čak toliko da overall bass područije mog sistema i pored poslovične nepreciznosti Harman pm665 ampa koji je primoran na 4ohm-sku svirku i relativno male sobe za velike Dayens floorstandere, ipak zvuči prihvatljivo precizno - i to upravo zahvaljujući Denonu i kombinaciji Siltech-Supra Ply kablaže. U komplikovanim udaračkim pasažima pokazuje veliku brzinu i tačnost. Kontrabas i bas gitara zvuče izdefinisano, duboko i što reče popaj gore, svaka žica zvuči prepoznatljivo. Ono što se da prigovoriti bas područiji, a to je ujedno i jedina manja zamerka Denonu u poredjenju sa Sony espritom - je tzv. attack koji bi mogao biti malko izraženiji ali bi pitanje onda bilo kako bi to uticalo na opštu neutralnost tonaliteta, tako da...odlično je i ovako.Srednji spektar je izražen u skladu sa novijim tendencijama u hifi (verovatno zbog modernih komponenti ugrađenih tweakom) uz veliki presence, odličnu zvučnu sliku koja dočarava tačan raspored instrumenata i vokala po širini i dubini. Muški i ženski vokal su fascinantni sa potpunom prirodnošću i prezensom. Teški gitarski tonovi i oštri rifovi nisu prenaglašeni niti iskaču i bodu uši, što je slučaj sa dosta digitalnih izvora. Sve u svemu, srednji opseg je ono gde je ovaj cd sada najači.Visoki tonovi su lepo iskazani i uokvireni, ne štrče, ne bodu, ima ih dovoljno i takođe su jako dobro oslikani po sve tri dimenzije. Činela i udaračko-visokotonski instrumenti zvuče prirodno i precizno.Ono što mene najviše oduševljava sa ovim cd-om je jako dobra prostornost. Svaki snimak u kome je to produkcijski omogućeno dočarava prisustvo prostora u kome su instrumenti i vokal i pruža iluziju uživog izvođenja. Ovo npr. nikako nije slučaj sa Sonyjevim espritom, koji je iako jako dobar cd - potpuno dvodimenzionalan.Objektivno gledano u poređenju sa referencom, Denon je pre tweaka bio primetno inferioran cd u odnosu na esprita. Nakon tweaka Denon je superioran i teško uporediv sa ovom referencom. Dakle, ugradnjom delova koji ukupno koštaju oko 35-40eur, uz znalačke ruke i dobro "uvce" tweakera, ovakvom modifikacijom postignut je performans uporediv sa kupovinom cd-a iz jedne dosta više klase.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 years later...

po Impulsovom zahtevu , post prebacen iz novootvorene u ovu temu

 

ZM

 

 

Sad mi stigao nazad u naslovu pomenuti cd-player sa modifikacije by Impuls, pa reko ako nekog interesuje da radi nešto slično, čisto da opišem kakav je bio i kakav je sad.

 

Ja sam pre najiskrenije bio zadovoljan sa ovim cd plejerom, sasvim je solidan u odnosu na konkurenciju u istom cenovnom rangu. Došao je kom mene veoma jeftino i uglavom sam i uložio tolko u njega...što se tiče upgrade-a.

 

Želeo bi da opišem i prve utiske (iako nisu relevantni u kasnijem periodu kad se usvira):

 

-kad sam ga uključio "hladnog" dobrih pola sata je svirao kao cigani kad lupaju u kante koje su čak malo napunjene vodom da ni onog čistog zvečanja nema, ali čak i u ovom periodu u gornjem srednjem opsegu sam čuo neke detalje kojih pre nije bilo

 

-ostavio sam ga da svira i vratio sam se kući posle 5-6 sati, počinje da se javlja neka dinamika (okruglost tonova), neverovatan mir dok se sluša muzika, dok basevi idu dosta duboko ali i dosta muljavo, tačnije ima odjek na basu, i visoki su zatvoreni (u smislu kao da se sluša muzika u kutiji) iliti da ne ide iznad određene hercaže

 

-posle konstantnog rada od oko 70 sati, više nisam skeptičan u isplativost uloženog novca, bas linija se lepše razaznaje nego ranije i ide dublje nego ranije (i dalje ima odjek na basu ali dosta manje), visoki su se otvorili, ali po meni još uvek ne dovoljno...ali vidim da se vremenom još uvek menja zvuk, i malko je zvuk još sterilan (ne mogu reći hladan, nego sterila...moguće da ta reč nekom nešto drugo znači ali jbg :D), sa tim da ima mnoštvo detalja kojih pre nije bilo, šira i definisanija je zvučna slika, mnogo tačnije se čuje pozicija instumenata, linearno izbacuje sve frekvencije, pre je imao malko isturen stomak na srednjim...

 

-iako cd-u treba da se usvira 300-400 sati, za sad je već bolje nego u originalnom stanju, gledao sam da ne dužim i što tačnije da opišem moje utiske (ništa drugo) sa tim na umu da sam ograničen rečima i da ne mogu da opišem tačno to što čujem i osećem, nego samo približno...ipak se nadam da če nekom ovaj moj skromni opis pomoć

 

Pa kako Gutović kaže, Ne škodi, a ako ne škodi...znači koristi :D

 

Što se tiče "detaljnijeg hardwera" još uvek nisam stigao da ga pitam šta je tačno i gde zamenio pošto je ovo ipak DIY forum, to ćete njega pitati u ovoj temi, naravno ako nekog interesuje...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

čisto jedna mala dopuna:

 

posle oko 200-250 sati "usviravanja" cd plejer zvuči fenomenalno!

Nema preklapanja instrumenata kod većeg orkestra, bas se spustio dublje i jasan je, čisto se čuje svaki ton na bas gitari ili kontrabasu, nema muljanja kao pre!

 

(da ne bude komentara uši su ti se navikle i to...bio sam na moru a cd je radio kod mog matorog "neprestano" da bi se usvirao dok se vratim)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cool!

Impuls je stari maher za odabir kondenzatora i vjerojatno ima datoteku kako svaki od poznatijih kondova zvuči u kojoj namjeni. ;)

A i ima iskustvo u sređivanju cd playera - što napajanja pojedinih chipova što u odabiru pravih elemenata.

Već je o tome dosta pisao i ovdje ali i na big diya.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...