Jump to content

Ma užas !


Mikorist

Preporučeni Komentari

Za umutvrljavanje kutija probati constrayned layer damping. Na zidove kutije se iznutra lepi tanja ploča elastičnim lepkom (silikon, imaju i specijalni lepkovi). Poenta je da se dve ploče spoje samo elastičnim slojem, bez eksera i sl. Te ploče unutra mogu i kruto da se spregnu međusobno. Energija vibracije mora negde da se potroši a to gnječenjem ove elastike ide samo tako. Bitumenom manje to ide.

Inače nedavno sam imao prilike da slušam koncepciju kao Linkwitz LX mini gde je cev za bas urađena od dve koncentrične kanalizacione cevi i usut pesak između. Za neverovati koliko je to mrtva kutija a 1cm peska između. 3x sam prilazio da kucnem on neverovanja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Klasika je dve tanje drvene kutije, jedna unutar druge, pa pesak izmedju. Jedino je pitanje kako centrirati unutrasnju kutiju za spoljnu, da se ne dodiruju a da stoji. Takodje, problematicno je mesto gde drajver izlazi napolje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...
  • 2 months later...

:wub::girl_ten: Awwwwwwwwww!!!!! :girl_ten:

- "We are featuring today the most desirable TT in the World"
- "Correct!"

https://insheepsclothinghifi.com/emt-927-the-holy-grail-of-broadcast-turntables/

https://www.jpvanvliet.nl/

EMT927
 



EDIT: Možda je ipak ovome mjesto u temi "Ma užas"?
EDIT mkII: Da, pripada u "Ma užasnu" temu. Prebačeno iz teme o youtube videima. :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sonido pravi elipse bar dve godine.... cini mi se da je neko to doneo kod nas, samo ne mogu da se setim ko i ne znam sta bi sa tim elipsama....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 18 minuta, Zen Mod reče

taj sam




Mislim, a tko drugi??? :D 
Ako se igdje pojavi neka ezoterija od drivera znamo da je sva prilika da će kod Zena na pretrage, pa dalje s gotovim "recepisom" do nekog sretnika. :thumbup:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...