Jump to content

Ma užas !


Mikorist

Preporučeni Komentari

On 12/7/2016 at 9:26 AM, Zen Mod said:

 

ne treba kredit

 

prodas stan , kupis ih , zivis u jednom a drugi izdajes .... :P

Ma jok,prodaš BUBREG,stan a onda živiš ko polučovek.....:D

ps: Čiko,pošto ona voda ispred kuće ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 12/21/2016 at 9:24 PM, Stradi said:

Pripreme za show, 

odlicna muzika ko voli blues

 

 

 

 

Spušta se toliko nisko kolko oš, da čistog bezobrazluka za sluh !

ps:nema ovde procenjivanja i ocenjivanja bez da se gledamo u oči i uši ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 4/1/2011 at 5:32 PM, dvv said:

Ma kako impresivno ovo sve izgleda, lično mislim da je ovo već bolest. Ili način da se stvori sopstveni muzej.

I ja obožavam vintage elektroniku, kupujem je i osvežavam i ponekada malo baš pa ludujem, ali još uvek sve to radim ne zato što je to možda sada "in", nego zato što volim taj zvuk. Samim time, relativno sam ograničen po polju interesovanja, zanima me samo jedna serija samo jedne firme, u trajanju od 2 godine, jer je to bio njihov vrh. Tada su bili najbolji, pa iako skuplji u ono doba od proseka, ipak još uvek u dometu nas običnih smrtnika i onda, i sada.

I dalje smatram da ovo bolje radi nego bar 90% novoga, naravno, kada se osveži, naštimuje i dovede u fabričko stanje.

Postavljena slika

Delim tvoje mošljenje kolega pa muzici i malo radio po tom pitanju(jedno 30setak g.)i...............ISPLATILO se !!!

20170223_130412.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ova serija Marantz uređaja obuhvata 1078-1980 godine i poslednja je koja je "Designed in U.S.A., Made in Japan". Pored toga, ona je i poslednja serija koju je projketovao (kao vođa tima) Sid Smith, čije se ime vezuje (pored drugih, ako recimo Dick Sequerra) za zlatna vrema firme, kada su bili vrlo ubedljivi lideti na tržištu po kvalitetu zvuka, istina po ceni većoj od proseak, ali još uvek dostupnoj mnogima. Ako pogledaš servisne sheme tvog i mog pojačavača snage, videćeš da se radi o jednom te istom uređaju, tranzistor na tranzistor, sa mnimialnim izmenama nametnuih drugačijim naponima napajanja. Predpojačavači su već drugačiji, mada u osnovi slični, ipak su to dva odvojena uređaja, što, sa obzirom na njihove cene, nije neko čudo neviđeno.

Moja jedina zamerka originalnom izdanju pojačavača jeste onaj izbor onih blentavih duplih koncentričnih elektroliita od 2x12.000 uF svaki. Mesta jer bilo koliko hoćeš, istina u ležećem položaju. Zato sam ih, prilikom osvežavanja kompletno zamenio sa dva BC Components (ex Philips) elektrolitima od po 22.000 uF svaki, što je povećanje u dnosu na original od lepi +83,3%, štose i te kako lepo odmah čulo, a dinamička snaga je takođe odmah porasla. I to bih svakome savetovao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 6 months later...
On 12/21/2016 at 10:22 PM, Stradi said:

Iskreno video sam se sa njim pre neki dan ali nisam pricao o tome, ja mislim da je zvucnik od Slovenca, kod Miroslava u stanu su one manje kutije sa sajma koje treba da odem da cujem u sobnim uslovima.

 Miroslav je samo prezentovao amplifikaciju (lampaski preamp i tranzistorski amp)  i DAC a Slovenac zvucnike, gramofon i kablove ako se ne varam. (mozda gresim). Oni jesu napravljeni ovde kod nas ali mislim da <slovenac  to hoce da proba da nadje trziste.

HORN SPEAKERS: Singidunum Horn loudspeakers TAD 2001 + TAD 1601
ALL CABLES: PM Acoustic made by Pashko ,Slovenia
MIRAUDIO: DAC , Preamplifier , Amplifier , crossover design for horns , Serbia 

Zvucnici su kreacija nekog Sase Stevanovica, a prodavao ih je Supreme-Analog iz Srbije, mislim da Miroslav i Slovenac nemaju nikakve veze sa tim zvucnicima ima objasnjenja i slika na mono and stereo portalu http://www.monoandstereo.com/2016/10/supreme-analog-20th-anniversary.html

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...
  • 4 months later...

mora aktivno posto je driver za plazmu cev ili neki drugi aktivni element. Slusao sam jednom neke fabricke. Nije lose ali su bile slabo efikasne. Moze sa napravii i diy verziji ima objasnjenja i primera. Prakticno neka vrsta malog teslinog transformatora koji pogoni cev. tako nesto...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 5 months later...
  • 2 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...