Jump to content

Ma užas !


Mikorist

Preporučeni Komentari

Eto, ko sad kaze da su cevi inferiorne :buehehe::)

To je ta Aladinova lampa, pa kroz hornu izadje onaj duh kako se bese zvao...i ispunjava ti zelje...

Malo van teme, ali sve kontam da su likovi koji su pisali bajke bili na nekim hemijskim elementima. Pa setite se Pepeljuge, to je u stvari zvucalo ovako: "slusaj mala, uzmi malo ovoga i sve ce ti biti bajno i sjajno, kresnuce te neki lik koji ce tebi izgledati kao princ, ali pazi vrati se pre dvanaes' tada popusta efekat i skontaces da si se samo kresnula i usput izgubila koju cipelu".

E sad da ne davim, samo hocu reci da ovi zvucnici i ove ceve imaju cudan efekat na mozak. Meni dosta samo da ih vidim :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

20 hours ago, Vix said:

Eto, ko sad kaze da su cevi inferiorne :buehehe::)

To je ta Aladinova lampa, pa kroz hornu izadje onaj duh kako se bese zvao...i ispunjava ti zelje...

Malo van teme, ali sve kontam da su likovi koji su pisali bajke bili na nekim hemijskim elementima. Pa setite se Pepeljuge, to je u stvari zvucalo ovako: "slusaj mala, uzmi malo ovoga i sve ce ti biti bajno i sjajno, kresnuce te neki lik koji ce tebi izgledati kao princ, ali pazi vrati se pre dvanaes' tada popusta efekat i skontaces da si se samo kresnula i usput izgubila koju cipelu".

E sad da ne davim, samo hocu reci da ovi zvucnici i ove ceve imaju cudan efekat na mozak. Meni dosta samo da ih vidim :)

Ima tu istine..kad popusti - stvarnost je truba.

ja sam jednom sanjao da je na tv-u neki politicar govorio vise od dva sata bez prestanka.

Nigde vile, zabe, ni carobne ribice da to stane...ni hemije...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

22 hours ago, Vix said:

E sad da ne davim, samo hocu reci da ovi zvucnici i ove ceve imaju cudan efekat na mozak. Meni dosta samo da ih vidim :)

To me, u antipodu, podsecana moj problem. Pola radnog veka sam proveo sa slicnim i raznim teglama, nazalost ne audio, mada je zabava druge vrste, pokraj raznih bombasticnih sprava i enormno skupe opreme(za pojedinca), pa me prosto ne fascinira ni velicina ni cena, niti neki narihtani "opaki" oblik. 

Izgubio sam tu vrstu "postovanja" prema tim elementima zabave.

Pa me fascinirani audiofili raspinju na razne krstove, ali sta da im radim, na kraju ipak ostaje finalni proizvod...neki pritisak vazduha modulisan prijatnom muzikom. :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne moras da pitas Miroslava

 

Miroslavu zelim sav moguci uspeh u komercijalizaciji , no me zanimalo cisto da malo popricamo o osnovnim fizickim principima - koja je gornja F koja izlazi iz bass horne i koja je donja F koju prenosi HT horna

cini mi se malo nategnuto ......... mozda ne postoji rupa , ali kod takve postavke lako dodje do faznih problema ako se siluje oko F0 sa elektricnim kompenzacijama

da pojasnim - donja horna (u konstrukciji  kao popularna i svima poznata Klipsch Scala , no svakako kvalitetnije uradjena , sa manje lomova) tesko da iznosi vise od kojih 500Hz

gornja ...... tesko da ce sidje do 500Hz

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

yup , xover na 1000Hz je classic VoT configuracija ,koja zahteva frontalnu montazu donjeg drivera , koji isto tako mora biti i sposoban da iznese taj 1K bez break-up-a

 

kod La Scale rezna je na 400 (i 6K izmedju squawkera i tweetera) ........ gde , iskreno , takodje postoji problem ..... ne sa odzivom bass horne , nego je Klispch srednjetonska horna takodje problematicna dole na 400Hz , da ne pominjem njihov Atlas ST driver

 

ponavljam , dao Bog da Mir nadje brdo musterija ....... kako god okrenes i sa tom zamerkom ovi zvucnik je 10 u glavu u odnosu sta se sve prodaje , i to za skupe pare

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iskreno video sam se sa njim pre neki dan ali nisam pricao o tome, ja mislim da je zvucnik od Slovenca, kod Miroslava u stanu su one manje kutije sa sajma koje treba da odem da cujem u sobnim uslovima.

 Miroslav je samo prezentovao amplifikaciju (lampaski preamp i tranzistorski amp)  i DAC a Slovenac zvucnike, gramofon i kablove ako se ne varam. (mozda gresim). Oni jesu napravljeni ovde kod nas ali mislim da <slovenac  to hoce da proba da nadje trziste.

HORN SPEAKERS: Singidunum Horn loudspeakers TAD 2001 + TAD 1601
ALL CABLES: PM Acoustic made by Pashko ,Slovenia
MIRAUDIO: DAC , Preamplifier , Amplifier , crossover design for horns , Serbia 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Zašto su digli tanjir 10 santima od baze kad može da levitira i na pola mm od baze pa mu treba ups da ne bi skrljao iglu i ploču ako nestane električna struja.

Meni ovo izgleda da je samo za oko, de su merenja neka, pa reklama tipa običan tt ima rumble ovaj nema itd, nešto mi se čini da i on krlja

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...