Jump to content

P: Soltanus Elektrostatici


stein

Preporučeni Komentari

Rekoh već hiljadu puta, i evo, prso sam...Prodaju se Soltanus Elektrostatici, rad našeg lokalnog majstora za zvučnjake bez zvučnjaka :)Da, to svira. Trenutačno se nalaze kod Zoltana na temeljitoj proveri i eventualno potrebnim faceliftingima, a sve u cilju vraćanja (ako je to uopšte potrebno) u stanje novo. Već sam negde lajao na temu da je garancija na ove sprave u adekvatnim uslovima upotrebe praktično doživotna iliti neograničena glupim rokovima.Odlučio sam da u kući moram da imam najbolje što Zolika može da proizvede, ili makar najnovije (ako je najbolje) pa sam voljan da ove moje predam nekom drugom na uživanje a da se još potom malo dodatno isprsim za razliku u ceni za novi model.Dakle, par elektrostatika koji se mogu smestiti u svaku prostoriju najmanje 2m visine i makar nekih 18-20m2 zarad raspoređivanja u prostoru. Za pogon može da bude neko korektno AB pojačalo koje ume da sviri i na 4 oma. Prezentacija umeća zvučnika može i kod mene, a može i kod zolike. Stvar dogovora i malo vremena da se pripremi/preseli na adekvatnu lokaciju.Asking prajs 1000€Zbog prirode same ideje o prodaji, zamena za nešto osim novca nije zanimljiva.PP ili 0600 432 379. Slike svuda okolo po forumu. U slučaju da se neko drzne, možemo da organizujemo prevoz do Beograda. Ko je dalje, bolje bi mu bilo da ima ili pozajmi/iznajmi poveći auto :)post-13-0-13133000-1300999451_thumb.jpgpost-13-0-92630000-1300999461_thumb.jpghttp://www.kupujemprodajem.com/Soltanus-ESL-596205-oglas.htm

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 25
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ma batali prodaju, ostavi ih za spavacu sobu. :coffee:

Super ideja. Oćeš na PP da ti pošaljem broj tekućeg gde možeš da uplatiš razliku do ESL150 koji treba da zameni ove u potkrovlju? :rofl:Inače, spavaća soba je 3x3.15m, unutra ormari sa svom garderobom koju žena i ja imamo, TV, stolić sa laptopom i krevet za spavanje (nesklopiv)... Taman bi me žena ubila pre spavanja... Panelima... :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koji je opseg učestanosti, i gabariti, veličina osnove...?Zašto pojačalo u AB...? Zašto ne bi moglo F3...?(sad' ja da Tebe propitujem, ko Ti mene kada ja nešto pišem... :))Moraš, makar malo, da ih hvališ... I detalje da daš.Use Your own medicine...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koji je opseg učestanosti, i gabariti, veličina osnove...?Zašto pojačalo u AB...? Zašto ne bi moglo F3...?(sad' ja da Tebe propitujem, ko Ti mene kada ja nešto pišem... :))Moraš, makar malo, da ih hvališ... I detalje da daš.Use Your own medicine...

60Hz-20KHz (+0/- 1dB) -3dB na oko 30 i 22kHz...Površina panela 1500x250mmOsnova tela gde su paneli 305 (širina) i 90mm (dubina/debljina)Visina 1930mm - 1950mm (4 nožice se mogu podešavati po visini i može se podesiti i ugao nagiba panela nekoliko stepeni)Osnova ne znam tačno, zvučnici su, kao što rekoh na kontroli i eventualnom faceliftingu da bi novi vlasnik dobio garantovano dobio 100 od 100.AB pojačalo je dovoljno. Sve bolje je bolje. Bitno je da može da se nosi sa 4ohma opterećenjem.Težina: ja sa svojih 55 telesne, mogu da ih podignem i nosim, ali jedva i ne jako daleko. Dakle, oko 30kg/komSviraju fenomenalno...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Пошто су, ако смем да питам, ти референтни ESL150?

ESL150 ne znam pošto su inače. Ja pucam na ex-demo par a što se tiče referentnosti, suštinski gledano, i ovi su isti takvi, razlika je više u dizajnu okvira, kućišta. Sa subwooferima se prodaju za 2150€, meni ne trebaju subwooferi u kutijama, ja imam moje open baffle rešenje bez prizvuka kutije... U sobi manjoj od moje (a moja je 75m2 podne površine/oko 50m2 iskoristivog prostora) subwoofer nije neophodan. Ja za veće glasnoće moram da dodam dosta snage pa zato moram da koristim sub, da se paneli ne preopterećuju u donjem segmentu - ponekad tako glasno razvalim da su mi F5 upadali u clipping :) Sa modifikovanim Quadom na high pass sekciji i posebnim sub-pojačalom na basovima, membrana je rasterećena od ekstremnih ekskurzija i može soba da se očas napuni muzikom :)Jedina, uslovno rečeno, "mana" ovih je činjenica da su vizualno replike AudioStatic DCM-5 što je lepo za videti, ali pošto želim da pomognem Zoliki koliko realno mogu, a to je prezentacijom kako svira ono što on proizvodi, smatram da za to treba da u posedu imam takve zvučnike (i vizualno) kakve Soltanus Acoustics može da ponudi potencijalnim novim klijentima, a multipliciranje kopija nekog drugog proizvođača baš i nije originalno niti pametno rešenje, posebno imajući u vidu činjenicu da Zoltan ima dobre ideje i ume da ih adekvatno realizuje :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Niko nije iskoristio priliku, pa se vraćamo na hiljadarku. Nakon faceliftinga, odziv se popravio i kreće sa 50Hz linearno do 20KHz-a... Žao mi samo što nisam uslikao graf... Ajmo narode, još samo jedan par je preostao od ovih unikatnih, predivnih i jedinstvenih obelisaka... :Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Guest
Ova tema je za sada zaključana i nisu omogućeni budući odgovori.
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...