Jump to content

Ciscenje lasera (sociva) na CD plejeru


Blade

Preporučeni Komentari

gaga stapic u alcohol ( max 70%) , pa kruznim pokretima milokliz po socivu ;prestatisacekati 30-ak secponoviti milokliz suvom stranom gaga stapica , da se skine film/skrama od osusenog alkohola

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dve opcije:1. Kupiš pumpicu (pozajmiš), liči na komadić cevke na jednom kraju gumeno jastuče, kao na trubicama ili onim "okvasivačima" što su nekad berberi/brice koristili2. Kupiš TDK ili sličnu izvedbu CD ploče sa metlicom... ili treće, prodaš CD pošto svakako mrziš digitalni zvuk... :sarcastic_hand: ...(ili odneseš do nekog stručnog lica da uradi operaciju čišćenja)...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jel smem da preporucim Fikusov sajt? Lepo objasnio.

Daj bre, moze na pp, nisam nikad radio. Hocu da probam.Stein: taj CD sa cetkicama imam (Philips), to je glupost, ne radi nista.Ove ostale tvoje ideje ne kapiram.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nikad mi nije bilo jasno zašto ne alkohol izuzev ako je oko rađeno od plastike a i mnoge vrste plastike ne reaguju na alkoholdobre su tećnosti za čišćenje sočiva na objektivima brzo isparavaju i ne ostavljaju tragovemože i poliranje sa antistatik krpama za sočiva objektiva
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Daj bre, moze na pp, nisam nikad radio. Hocu da probam.Stein: taj CD sa cetkicama imam (Philips), to je glupost, ne radi nista.Ove ostale tvoje ideje ne kapiram.

Jel se kod tebe duvani, loži gde je CD? Ako je reč o naslagama, onda ko zna kakav ti se smog nataložio na sočivo... Smola...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jel se kod tebe duvani, loži gde je CD? Ako je reč o naslagama, onda ko zna kakav ti se smog nataložio na sočivo... Smola...

Duvani se solidno, posebno kada ima gostiju (sto je cesto). Neko mi je cak rekao da je najbolje cistiti pljuvackom?!Bez sale, kao to je najbolje?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zemljak de ne prećeruj. :diablo: Mada ko zna kad dobro preladiš može bit da je djelotvorno :msn-rofl: :msn-rofl:

Oli kad prethodno gutnes jedno pola oke 13-to julke, tad je najbolje! :buehehe: No salu na stranu, ovo za pljucu sam cuo od ozbiljnog coveka, kaze to cisti najbolje.Bem li ga, ne znam, zato i pitam, vidim i ovde razlicita misljenja.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:msn-rofl: :msn-rofl: :msn-rofl:

Ozbiljno pricam avetinjo! :dash1: Kaze, najbolje je liznes par puta onaj stapic za usi,pljuvacka ima neke enzime koji rastvaraju, sta li, to cisti socivo najbolje.Jos mi je rekao da je najbolje od dece da uzmem jer ne puse, ne piju, ne jedu zacinjeno, itd.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ozbiljno pricam avetinjo! :dash1: Kaze, najbolje je liznes par puta onaj stapic za usi,pljuvacka ima neke enzime koji rastvaraju, sta li, to cisti socivo najbolje.Jos mi je rekao da je najbolje od dece da uzmem jer ne puse, ne piju, ne jedu zacinjeno, itd.

Zemo,brinem da već ovaj radioaktivni oblak - made in Japan - nije dobačio do tebe :buehehe: :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja sam cistio lasere bez alkohola - na terenu - pljuvackom a vi samo zaebavajte Blade-a mada je Blade djetic - treba krstenicu da mu donesem od recepta - ne bi li poverovao sto napisah za alkohol ...... :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

čuvaj cedeplejer kanda će Japanci jadni imati preča posla nego da proizvode slične zezalice!

Trenutačno 358 komada u ponudi na KP. Od toga, teško da je i deset posto japansko... Čak ni moj Ex-CD63SE nije bio made in Japan...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.

Može se koristiti set za čišćenje optike fotoaparata i objektiva.

http://www.odigledolokomotive.rs/proizvod/set-za-ciscenje-optike-i-objektiva-iz-5-komada-tecnost-2x-krpica-stapici-i-cetkica-sa-pumpicom-05934/

Ako ne oštećuje optiku objektiva, koja nije jeftina, sigurno neće ni optiku plejera. Naravno ne treba preterivati kao ni sa 13-julkom.

.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako znači nešto, ja sam CD romove vraćao u život sa nekim platnom-papirom iz 3,5 inch disketa. Plastični disk na koji se upisuju podaci se nalazi između dva lista tog papira-platna. Rasturim disketu koja mi i onako ne treba, dobijem dva listića za čišćenje. Taj listić stavim na sočivo lasera, blago pritisnem štapićem za uši i izvlačim polako listić dok ga svo vreme blago pritiskam štapićem na sočivo. Nekoliko CD romova se tako privremeno vratilo u život.A da, brisao sam na suvo, pa potreban broj puta...Poz.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...