Jump to content

Muzika na maternjem...


Preporučeni Komentari

  • Odgovora 274
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Rep muzika još u 1991. godini, kada niko ovde nije ni znao šta je to. Spoj tradicionalnog i modernog. Faca ispred vremena. :respect: (sa albuma "psihološko propagadni komplet" M-91, naziv prikladno prilagođen nadolazećem ludilu)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

А сада нешто сасвим другачије.Да ли неко зна где може да се нађе домаћа класична музика?Или још уже: класична музика на народне теме. Конкретно мислим на Петра Коњовића (Игре из Србије), Јакова Готовца (Еро с оног свијета) и Стевана Мокрањца (Руковети).Мокрањца имам на плочама, али више немам грамофон. Претраге на нету не дају резултат.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Мокрањца имам на плочама, али више немам грамофон. Претраге на нету не дају резултат.

Za to ima leka (ovo poslednje)... ili odeš kod nekoga ko ima gramofon i AD konverter i digitalizuješ ili za 30€ kupiš svoj Riz sa AT95 zvučnicom... :to_become_senile: Mislim, da ako me sećanje ne vara, da je onomad PGPRTS izdao celu seriju CD ploča baš sa ovim i ovakvim muzičkim delima... :scratch_head:Inače, na sajtu PTC u PGP sekciji je informacija da izdanja od pre 2006 nisu dostupna. To mu dođe da sve negde nestalo, pojeo mrak...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Boki jel` stvarno slusas ovo ili je ovo zajebancija?

Baš slušati, u smislu da imam CD koji slušam, ne.Od nove domaće muzike nemam praktično ništa u kolekciji. Super s karamelom mi je interesantan bend, ovako na prvu loptu, pa sam okačio par pesmica sa youtube-a.Valjda sam se preterao sa 3 okačena youtube-a, pa se stekne pogrešan utisak da je to nešto što slušam često.Slušao sam (početak 90-tih) bendove kao KUD Idijoti, Disciplina Kitchme i sl. Veći deo muzike mi je i ranije bio a i sada su stranjska izdanja.BTW, Popečitelji koje si naveo su meni lično možda tehnički ok, ali ja takvo nešto mračno i teško (textovi) ne bih mogao da izguram ni 20 sekundi. Ukusi su različiti.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

BTW, Popečitelji koje si naveo su meni lično možda tehnički ok, ali ja takvo nešto mračno i teško (textovi) ne bih mogao da izguram ni 20 sekundi. Ukusi su različiti.

Popecitelji su Instrumentalni band... :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Popecitelji su Instrumentalni band... :)

Onda sam pobrkao sa domaćim bendom koji ima sličnu svirku i teške smaračke textove. :blush:Ah, da, možda je Block Out, a možda i neki drugi. Takvih bendova ima i previše. Liče, i muzika i pesme su im teški ko crna zemlja.Od teških tekstova (ali na drugačiji način nego sadašnji bendovi) mi je ok nešto kao pesme sa albuma "Dum Dum" od EKV. Valjda sam se vezao 1991. godine za to jer sam slušao taj album i proživljavao "in vivo" sve to što je unapred opisano u pesmama da će se dešavati, i šta je bilo stanje u društvu i stanje svesti kod većine ljudi.Sumorno vreme uticalo je na pesme pa su "Zabranjujem", "Idemo", "Dum dum", "Bledo" direktan proizvod teške stvarnosti. Veliki umetnički senzibilet za ocrtavanje psihoze nadolazećih tmurnih događaja.Album je sniman u studiju krajem 1990. i početkom 1991. a ploča se u radnjama pojavima u proleće 1991. godine.Zato je 1991. bilo dobro nakon slušanja EKV-a, udariti red zahebancije by KUD Idijoti i/ili Ramba.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za to ima leka (ovo poslednje)... ili odeš kod nekoga ko ima gramofon i AD konverter i digitalizuješ ili za 30€ kupiš svoj Riz sa AT95 zvučnicom... :to_become_senile: Mislim, da ako me sećanje ne vara, da je onomad PGPRTS izdao celu seriju CD ploča baš sa ovim i ovakvim muzičkim delima... :scratch_head:Inače, na sajtu PTC u PGP sekciji je informacija da izdanja od pre 2006 nisu dostupna. To mu dođe da sve negde nestalo, pojeo mrak...

Хвала на великодушној понуди за грамофон. Нажалост, моја колекција плоча је десеткована, тако да нема смисла да се враћам на винил.На сајту ПГП нема ни речи о издањима класичне музике, а знам да их има. Остаје ми да погледам у њиховој продавници у Бгд.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Хвала на великодушној понуди за грамофон. Нажалост, моја колекција плоча је десеткована, тако да нема смисла да се враћам на винил.На сајту ПГП нема ни речи о издањима класичне музике, а знам да их има. Остаје ми да погледам у њиховој продавници у Бгд.

Мој предлог, спакујеш се и у недељу лепо одеш на берзу Далматинска 72, од 09:00-13:00. Можда и не нађеш оно што ти треба али информације неће изостати.Ево мали списак ПГП-а :http://www.discogs.com/label/PGP+RTB
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Onda sam pobrkao sa domaćim bendom koji ima sličnu svirku i teške smaračke textove. :blush:Ah, da, možda je Block Out, a možda i neki drugi. Takvih bendova ima i previše. Liče, i muzika i pesme su im teški ko crna zemlja.Od teških tekstova (ali na drugačiji način nego sadašnji bendovi) mi je ok nešto kao pesme sa albuma "Dum Dum" od EKV. Valjda sam se vezao 1991. godine za to jer sam slušao taj album i proživljavao "in vivo" sve to što je unapred opisano u pesmama da će se dešavati, i šta je bilo stanje u društvu i stanje svesti kod većine ljudi.Sumorno vreme uticalo je na pesme pa su "Zabranjujem", "Idemo", "Dum dum", "Bledo" direktan proizvod teške stvarnosti. Veliki umetnički senzibilet za ocrtavanje psihoze nadolazećih tmurnih događaja.Album je sniman u studiju krajem 1990. i početkom 1991. a ploča se u radnjama pojavima u proleće 1991. godine.Zato je 1991. bilo dobro nakon slušanja EKV-a, udariti red zahebancije by KUD Idijoti i/ili Ramba.

Navedeni bend nema apsolutno Nikakve veze sa Blok Out-om i slicnim besmisleno tmurnim bendovima. Nemam namere da se mesam u tvoj muzicki ukus ali ako vec o necem pricas, trebas da budes i upucen u to sto komentarises... Samo me je iznenadilo da nekom ko ima vise od 16 godina moze da bude zanimljivo da slusa Super s` karamelom...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Navedeni bend nema apsolutno Nikakve veze sa Blok Out-om i slicnim besmisleno tmurnim bendovima. Nemam namere da se mesam u tvoj muzicki ukus ali ako vec o necem pricas, trebas da budes i upucen u to sto komentarises... Samo me je iznenadilo da nekom ko ima vise od 16 godina moze da bude zanimljivo da slusa Super s` karamelom...

OK, ti ozbiljan čovek koji se bavi najvećim svetskim problemima, uvek namršet i ozbiljan a ponekad i zaheban u svome delovanju. :dubbio: Good for you.Što se tiče upućenosti, hajde ti napiši, zbog edukacije, jedan manji esej o domaćoj muzičkoj sceni, da nešto naučimo.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

А сада нешто сасвим другачије.Да ли неко зна где може да се нађе домаћа класична музика?Или још уже: класична музика на народне теме. Конкретно мислим на Петра Коњовића (Игре из Србије), Јакова Готовца (Еро с оног свијета) и Стевана Мокрањца (Руковети).Мокрањца имам на плочама, али више немам грамофон. Претраге на нету не дају резултат.

mozda ali mozda neko ima u flac-u ili wav-u..raspitacemo se...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Уз Салватореа, захвалност Зеону Шумахеру и Гаги.Постоји још један извор. Радио Смедерево, кућа са 50 година традиције, има велику архиву музичког материјала и, наравно, профи опрему за преснимавање. Када се музички уредник врати са годишњег одмора, надам се да ће се наћи нешто за мене.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Уз Салватореа, захвалност Зеону Шумахеру и Гаги.Постоји још један извор. Радио Смедерево, кућа са 50 година традиције, има велику архиву музичког материјала и, наравно, профи опрему за преснимавање. Када се музички уредник врати са годишњег одмора, надам се да ће се наћи нешто за мене.

ti bunari na tu, ja cu na drugu stranu.. ko pre nadje, drugarski share-uje... vidi ako ima sto jos od te stare stare, sa pocetka XX veka.. casticemo mi tog urednika :Viannen_loungelizard:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Уз Салватореа, захвалност Зеону Шумахеру и Гаги.Постоји још један извор. Радио Смедерево, кућа са 50 година традиције, има велику архиву музичког материјала и, наравно, профи опрему за преснимавање. Када се музички уредник врати са годишњег одмора, надам се да ће се наћи нешто за мене.

Мени ниси морао да се захваљујеш, био је то партијски задатак. Боље ти надзири брескве :laugh1:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne bih da namecem svoj muzicki ukus bas nikome ali mislim da je ovaj umetnicki spoj ( Na Maternjem ) odlican : Darkwood Dub & Bisera Veletanlic (2011) :

http://www.youtube.com/watch?v=NF4y4Jb41W4&feature=related

Uzivajte :good2:
http://www.exitmusic.rs/sr Darkwood Dub - Vidimo se... Free
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...