Jump to content

Atacama Europa Reference


Leonardo

Preporučeni Komentari

.

Poznata je činjenica da je i polica važan deo HiFi lanca, ne koliko i sami uređaji, ali makar kao podrška i čuvar dobrog rada osetljivijih delova sistema.

Tržište nudi razna rešenja, od konstrukciski jednostavnijih i skromnijih do ekstremnih inženjerskih rešenja, koja ste viđali na raznim stranicama.

Došavši u fazu da treba da pronađem adekvatno rešenje za smeštaj mojih uređaja, poigrao sam se na ovu temu.

U duhu samogradnje sam doneo odluku da sam uradim policu, ali kakvu?

Odabrao sam konstrukciono rešenje Atacama Europa serije ali izvedeno na moj način i prema mojim merama.

Dakle, ovako izgleda original polica.

post-11-0-02542600-1296292532_thumb.jpg

post-11-0-19305900-1296292533_thumb.jpg

post-11-0-60161300-1296292536_thumb.jpg

Ovo su bile polazišne osnove za izradu Leo HiFi police.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 29
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

.

Kao što primećujete, na originalu je korišćeno staklo kao materijal police.

Moj izbor je bio Univer velike gustine debljine 25mm, mat srebro-siva, tekstura hrapava.

Ploču su sečene na meru 500 x 1000mm i veće su od originalnih dimenzija Atacama police. Mogu da prime i dva standardna uređaja na jednom nivou.

Kod lokalnog prodavca je kupljena količina za sve police, isečena perfektno na CNC-u zbog krivoliniskih stranica i R50 na ćoškovima i istovremeno izbušeni otvori Ø20 pri ćoškovima.

Ploče su kantovane ABS trakom debljine 2mm, u dezenu ploče. Cena po jednoj ploči ~ 1900din.

post-11-0-77811600-1296294587_thumb.jpg

Elementi stubića, šiljaka i gnezda za šiljke su skoro kao na originalu što se tiče razmere, ali rešeni na moj način.

Stubići su kupovni i uradjeni su od Alu.Ø50mm, eloksirani u prirodnoj boji sa kvalitetnim plastičnim čeonim čepovima, u kojima je navoj M8.

Ima ih u dužini 200 i 250mm. Cena im je ~300din. komad.

Šiljak i gnezdo za oslonac su urađeni od Alu. Ø50mm, obrađeni fino na strugu a zatim blago ispolirani.

Cena za materijal za šiljak ( gnezdo ) iznosi ~ 190din. komad.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odlicno Leo!Dobro bi bilo da predvidis i mogucnost da moze relativno proizvoljno da se rascatali i po horizontali - mnogo nas vec ima ovakav neki namestaj u dnevnoj sobi:post-20-0-90170300-1296295098_thumb.jpg

Ima načina da se omogući i sloboda montiranja po horizontali.Razmišljao sam i o tome, bilo bi malo cik-cak ali je sasvim ostvarivo.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.

Ovo je moj prvi rad ovog tipa (HiFi polica) i veoma sam radostan postignutim.

Iznenađen sam čvrstinom konstrukcije.

Iako se pojedinačne police lako postavljaju i sklanjaju, naleganje u gnezdima je izvanredno.

Sami elementi police, svaki posebno, imaju težinu približno 8,5kg a ukupna dodirna površina šiljaka je ~1,5mm kvadratni.

Opšti utisak u tehničkom smislu je veoma zadovoljavajući.

O uticaju na zvučne performanse uređaja nemam informacije, možda uskoro.

post-11-0-45491100-1296296933_thumb.jpg

Ali to je neka druga priča.

Prijatnu subotu vam želim. :drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odlicno izgleda, svaka cast :ok: .Siljci, sipke... to je sve radjeno na strugu ili nekim cudom ima negde da se kupi?

Zare, šiljci i gnezda za šiljke rađeni na strugu iz pune šipke Ø50mm.Stubovi su kupljeni u prodavnici i urađeni su od Alu. cevi Ø50mm, eloksirani u prirodnoj boji .Stubovi bi mogli biti napunjeni peskom ili olovnom sačmom.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

daj samo momcovima nevicnim poslu - ako bi krenuli u avanturu organizacije istog - koliki je zahvat plasticnog cepista u cevija kontam 50mm je dovoljno , uz neizvesno naleganje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...