Jump to content

Lowther driveri


milovan1963

Preporučeni Komentari

Da li su oni zaista tako dobri kao sto su i skupi ? Ima li neko da ih je slusao, ili mozda radio kakav projekat sa njima ? Ili je ipak za nas Fostex zakon u odnosu :ulozeno-dobijeno, sto se tice full-range drivera...Nesto razmisljam, da li je moguca ova kombinacija, i na sta bi to licilo:- Sonido SCW 300 (secen na 200 hZ) , BR , da li bi smetala manja litraza od fabr. ( 288 l),Da li bi tu trebala 6 ili 12 dB skretnica-na basu?-Fostex (166,167,168...) (secen na 10 khZ) , mali BR mozda 10 l-Super tweeter,moze i Fostex, ili drugi -od 10 khZOvo zbog toga-Fostex opstepoznato ima bas u tragovima, a srednjetonsko podrucje mu je predivno, i jos nije iseceno na 2-3 khZ sa skretnicom...A i ubacivanjem super tweetera bi se jos dodatno rasteretio...Verujem da bi ovo prosviralo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dva puta sam slušao Lowther zvučnike do sada. Prvi i nije bio nešto spektakularno, a drugi je zvučao fantastično. Taj fantastični je Lowther PM6C u Teresonic Integrum kutiji. Vrhunski čist i precizan zvuk. Naravno, pati od nedostataka svih FR zvučnika ali od Fostexa koje sam slušao do sada je, po mom mišljenju, bolji...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kao i kod svega - sto vise platis , vise dobijes ( ako pametno biras :rofl: )ima nesto o Lazar Lowthers u mom bloguLowtheri nisu moj cup of tea , ali iz par cudnih razloga - 1.ne dam toliko para ni za jedne zvucnike 2. imam vec dovoljno zvucnikaznam neke zvucnike koji predstavljaju bolji odnos cene/dobitka , ali je to druga prica skroz ; naravno - ne mislim na Fostex

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dva puta sam slušao Lowther zvučnike do sada. Prvi i nije bio nešto spektakularno, a drugi je zvučao fantastično. Taj fantastični je Lowther PM6C u Teresonic Integrum kutiji. Vrhunski čist i precizan zvuk. Naravno, pati od nedostataka svih FR zvučnika ali od Fostexa koje sam slušao do sada je, po mom mišljenju, bolji...

Koji je amp bio u pitanju cevni ili SS, ako se secas :coffee: Koliko su meni objasnili tu SS varijanta nema sta da trazi kad se uporedi sa cevom :unsure:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

trla baba ......dobar amp je dobar - nema veze koji aktivni elementi su upotrebljenie sad - sva ona pitanja - cime je lakse , sta manje greje , sta manje struje trosi - to je skup sasvim drugih pitanjacini mi se da rekose da se i od Ge pita ne pravi ? :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koji je amp bio u pitanju cevni ili SS, ako se secas :coffee: Koliko su meni objasnili tu SS varijanta nema sta da trazi kad se uporedi sa cevom :unsure:

Hiraga ali na neki način modifikovana, na čije se mesto spremaju ubaciti lampe :) po rečima vlasnika.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lowther je nesumnjivo dobar zvucnik, ali nije jedini i Bogom dani.ja sam koristio jedno vreme sasvim dobar PM6C, vrlo prijatan zacelodnevno slusanje. igrom slucaja, sasvim, sasvim slucajno samnabavio 8 incni Veb Funkwerk Leipzig L2153PBK. doticni zvucnikje zaista, stvarno fullrange. od Lowthera, ide nize, sto mu je velikiplus. sredina i visoki - fantazija. minus mu je to, sto mu je korpa odbakelita. hocu da reknem da je zajeban za montazu + nije predvidjen za montazu spolja, vec iznutra. jos da napomenem ovo, da uzavisnosti od muzike koju ko slusa, zavisi i da li ce mu fullrangebiti bas potaman. ja na primer sluzam pretezno jazz i zadovoljansam. :cheers: a evo i babaroge od zvucnika.

post-357-0-99957000-1294534105_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li se to moze primeniti kao " dobar zvucnik (=zvucna kutija) je dobar - nema veze cime se ćera..." ?PozdraV

Na zalost Vlado ne moze - zvucnik je pasivan uredjaj, moze da bude dobar kol'ko hoces ako ga pogoni brljivo pojacalo, brljivo ce i on da svira...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li se to moze primeniti kao " dobar zvucnik (=zvucna kutija) je dobar - nema veze cime se ćera..." ?PozdraV

osnovna pravila se podrazumevaju neces pojacalo 10W skopcati da gura ekseristo tako neces na ekser skopcati pojacalo od 10W , nego moras aparat za varenje u vidu pojacala
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nego, niko ne dade komentar na drugo pitanje...Je li uobicajeno dodavati bas na full range, zbog niskih frekv.,eventualno i super tweter.Ono sto bi ostalo je neokrnjeno srednje podrucje koje full range driver fantasticno odradjuje...Naravno, to bi onda bio klasican trosistemac.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sve je na kugli ovosvetskoj uobicajenoneko to zove bas helper , a neko dvosistemskom kombinacijommeni svejedno ....... :Viannen_loungelizard:s druge strane - ima ljudi koji svesno slusaju taj jedan i ne dodaju nista drugo ; stvar izbora .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Samo stari modeli sa alnico magnetom ovi novi su shit preagrasivno i preostronema veze sa originalnm lowtherom previse...Moje iskustvo nista agresivno i nije nuzno da sam ispravno procenio...(imam jedne od prvih modela P6M...).cheers

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 5 years later...
On 8. januar 2011 at 11:04 PM, Zvu said:

Dva puta sam slušao Lowther zvučnike do sada. Prvi i nije bio nešto spektakularno, a drugi je zvučao fantastično. Taj fantastični je Lowther PM6C u Teresonic Integrum kutiji. Vrhunski čist i precizan zvuk. Naravno, pati od nedostataka svih FR zvučnika ali od Fostexa koje sam slušao do sada je, po mom mišljenju, bolji...

 

On 8. januar 2011 at 11:28 PM, Zvu said:

Hiraga ali na neki način modifikovana, na čije se mesto spremaju ubaciti lampe :) po rečima vlasnika.

Kako sam se nešto uskopistio i intenzivno pretražujem FR polje i natrčah na ovu temu pa da iskomentarišem, verovatno ću i u nekim drugim. Ova dva posta dotiču mene, tj. kod mene je slušano. Ovde je istorija, nažalost nema fotografija, jedna koja ilustruje i odgovor na dilemu.

2_zpshw9zieab.jpg

U odnosu na ovo kada je slušano, sami drajveri su pretrpeli neke modifikacije, a mesto Hirage je Zauzeo SE GM70 i bez takvog pojačivača i čak te cevi, moj zaključak je da Lauter neće da pruži to što može. Pre neki dan sam uzeo par kabineta, TQWT al ispružen, trenutno su kod drugara gde je i moja bivša Hiraga, hoće da razluči da li je to izbor za njega, pa će potom kod mene da napravim jedno uporedno slušanje, 3 para Lowther drajvera i u odnosu na Teresonic Integrum, a možda i vrlo brzo uradim test kabinet. Naime, Gosn Dabić, konstruktor Teresonic linije mi je provukao jednu ideju i to je razlog kopanja po netu, kad budem sakupio meni dovoljno informacija upustiću se u projekat, tad možda i neka tema. Moj primerak kabineta je nulti, znači da je pažljivo izmeren i napunjen, međutim, nakon svog ličnog eksperimentisanja baš sa punjenjem, došao sam do zaključka da zvučnik može bolje da radi, ili da mi se više sviđa u krajnjoj liniji.

 

Pre neki dan sam slušao Nestorovićeve kutije koje sam žarko želeo pre x godina ali nisam mogao da ih platim uprkos povlašćenoj ceni, čuvši ih danas u vrhunskom sistemu, dobro je da je tako, bar za moje uši. U tom istom sistemu je drugar poslušao Lautere ali mu se ni malo nisu dopali, delom je u pitanju njegov ukus kog sam se ja odrekao sa Tanojem, a znajući problematiku, pre će biti da elektronika ne zadovoljava surovost koju Lauter ima i u tom smislu je Fostex mnogo poželjniji drajver i kad me neko pita, uvek usmerim na neki od njihovih modela, bar za početak.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moj predzadnji projekat je bio izveden kao FR sa Fostex 208 Sigma i 9" bas helper do 100 Hz u aktivnoj konfiguraciji. Sve je to krasno sviralo ali je cak i to zvucnik sa kompromisom.

Slusao sam jako puno varijanti sa raznim Lowtherima i mogu rec da sam određeni fan takvih zvucnika ali uvijek ce to biti zvucnik sa kompromisom. Odradit ce on skoro 80 % najbitnijig spektra ali kao sto rece moj prijatelj uvijek ce to biti zvucnik bez glave i repa. Govorim cak i o varijantama poput ogromnih horni preko 2.5 m sa velikm izlaznim ustima od preko metar kvadratni i par stotina kg tezine...uvijek tu nesto nedostaje.

Ne kazem da je tu nesto lose, dapace, ali svi ti zvucnici ne mogu sav glazbeni materijal docarati onako kako su zamisljeni. Ima tu i basa i visokih tonova i naravno srednjih u najboljoj izvedbi ali nedovoljno uvjerljivo da bi bio ultimativan.

Kao sto netko rece to je zvucnik samo neke glazbene materijale i za ljubitelje takvog zvuka i tu su nenadmasni. Ali su ipak zvucnici sa kompromisom u izvedbi.

fostex-208-sigma-klipsch-neodyum-kevlar-aluminijum-bass-slika-54704521.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...