Jump to content

Zanimljive, smešne i čudne fotografije


Preporučeni Komentari

Ove od milju skovila koriste za skidanje hrdje, uljane boje, ciscenje rostilja, EGR ventila i slicno. :D 


Nisam znao da ljute paprike skidaju secer! Moram reci svom starom! Siromah je od proljetos na inzulinu. Nadam se da mu stvarno mogu pomoci.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 14.5k
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

ja (za sad) nisam na insulinu.

pijem lek.

ali kad mi je pre par godina 'buknuo' secer, bio malo preko 27,

bilo je jel ima nesto osim lekova za skidanje secera.

jer lekovi jedno porave, a drugo pokvare.

u zadnje vreme retko jedem ljute paprike, pijem samo jedan lek, Amaryl 4 mg.

pola izjutra, pola popodne.

sa ljutim paprikama oprezno i kontrolisano.

Izmenjeno od чика-Брка
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ko voli da se naljuti, ima i ovo: 

FATALNIZACINI.COM

Svi naši proizvodi na jednom mestuVidi kompletnu ponuduPRONADJITE SVOJ PUT DO NASDetaljnijeSve naše prodavniceDetaljnijeSvi naši proizvodi na jednom mestuVidi kompletnu ponuduPRONADJITE SVOJ PUT DO NASDetaljnijeSve naše prodavniceDetaljnije Prethodna Sledeći Prodajna mesta Beograd, Stari Grad, Čumićevo sokače, lokal 45 ‘Zdravac’...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 8/21/2023 at 9:13 PM, zerowaf said:

Siromah je od proljetos na inzulinu. Nadam se da mu stvarno mogu pomoci.

Zero,

od napitaka neka pije samo vodu,eventualno kiselu vodu,nista drugo ni vocne sokove.

Od voca malina,kupina,jagode i borovnica i to umereno 50 do 100 grama dnevno,orasasti plodovi orah,lesnik,badem (ne i kiki riki,on je mahunarka mada ima nisku glikemiju)

Baziraj mu ishranu na mesu,govedina prvenstveno,zatim na jajima,grckom jogurtu,feta siru,kupusarkama,spanacu,boraniji,umereno sa pasuljem.

Izjutra po ustajanju neka uzme kasiku maslinovog ulja.

U salatu maslinovo ulje i jabukovo sirce.

Izbaci mu iz ishrane secer i sve rafinisane proizvode,hleb(bilo koji beli,crni),krompir(bilo koji beli,slatki),pirinach(beli,braon),obavezno trans masti kao margarin i suncokretovo ulje.Hranu przi na maslacu.

Neka proba sa dva obroka dnevno,prvi oko 10 ujutru,drugi do 18 uvece.Bez grickalica izmedju.

Pola sata pre obroka casu vode i sat vremena posle.Neka uzima do 2,5 litara vode dnevno,voda snizava nivo secera u krvi.

Nabavi mu merac secera u krvi(ako nema) i neka kontrolise nivo sat i po vremena po obroku.Ako je visok(u pocetku ce biti) visi od 8 ta mu hrana ne odgovara.

Neka bude strpljiv,pad secera nece doci preko noci,jer se tako brzo nije ni popeo,ali sledeci hba1c ce biti sigurno znacajno nizi ako se bude pridrzavao svega ovoga.

Ako bude imao svoga insulina(c peptid test) skinuce ga sa "penkale" brzo,a doktor(endokrinolog) koji ga leci ce biti iznenadjen sa rezultatima.

Izvinjavam se za off.

Pozdrav  :phil_04:

Izmenjeno od D i g i t a L
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 29 minuta, D i g i t a L reče

Zero, .....



Hvala prijatelju! 
Poduzeli smo mjere koje su nam dostupne, a ukljucuju bas to sto si naveo!
Imamo i igle i trakice i uredjaje i strogu kontrolu unosa hrane i pica.***



Secer mu svakodnevno varira, ali je stalno iznad "dozvoljenog". On je 83 godine star. Prije 20 godina je imao mozdani udar koji mu je mozda spasio zivot jer se krv izlila u tumor na hipofizi. Nije ni znao za tumor i bila je sreca u nesreci da je dospio u bolnicu taman kad je u njoj bila Vida Demarin koja se osobno zauzela za taj slucaj i angazirala tim strucnjaka koji su po hitnom postupku pripremili starog za operaciju, te ga je kasnije provela kroz oporavak. Operirao  ga je dr Gnjidic.
Rezultat je bio takav da je stari nakon samo mjesec dana opet bio na poslu!
Naravno, nije da je morao - htio je to!
Kad sam ga vec smio posjetiti nakon operacije nasao sam ga sa svim onim cijevcicama u nosu, spojenog na uredjaje koji rade: "Bip", kako na lezecki pise u notes.
Pitao sam ga sto radi, a on je prostenjao da ne smije nista zaboraviti, pa trenira i zapisuje sve brojeve telefona i imena suradnika u Njemackoj, Madjarskoj i Hrvatskoj.
Nakon oko 5 godina je dozivio jos jedan mozdani udar nakon kojeg mu se malo objesila lijeva strana lica, usna, a i ruka mu je izgubila finu motoriku.
Oporavio se i nakon toga, pa opet otisao raditi. On i danas zali sto ne moze raditi!
No, zbog gubitka hipofize je poceo koristiti hormonalne nadomjestke, a s vremenom je razvio citav niz stanja koji mozda i nisu povezani s ta dva mozdana udara, pa uzima terapije za tlak, razredjivanje krvi, rad bubrega, mjehura, prostate, ritam rada srca i ni sam ne znam sto sve ne.
Krajem zime se poceo zaliti na jak svrbez po citavom tijelu. Odlasci dermatologu i pretrage nisu otkrile nista, a svrab je bio stvaran.
Tada su opet kombiniranjem privatnih i drzavnih klinika zakljucili da kombinacija tih silnih lijekova uzrokuje to, pa su ga prvo htjeli skinuti s nekih od lijekova sto je rezultiralo skoro totalnim kolapsom organizma, te su napravili neke izmjene u lijekovima. Ako se ne varam, dobio je lijekove za iste stvari, ali od drugih proizvodjaca.
Za detalje me ne pitaj jer nisam ja taj koji mu ih daje nego o tome vodi racuna moja mati. 
Cinimo ono sto mozemo svjesni da je taj organizam potrosen i da ga na zivotu odrzava bas ono sto ga vjerojatno i ubija - kokteli lijekova za razna, potpuno razlicita stanja.
Ono sto sam vidio da ga je svaki put vratilo s ponora je maticna mlijec!
Ovdje ju ne spominjem u kontekstu povisenog secera koji je tek jedno od njegovih brojnih stanja, nego u kontekstu da maticna mlijec stvarno moze pobuditi onemocali, iscrpljeni organizam.
Na koncu sam poceo i sebi praviti povremene terapije od po mjesecdana sa maticnom mlijeci i nema sumnje da se ukupno osjecam bolje uz nju nego bez nje - bolje spavam****, pa sam time i generalno odmorniji, a kako sam odmorniji tako se i osjecam zdravije.


..................................................................

***Neki dan je mati otkrila da je iz vinarije (tako zovu ljetnu kuhinju u kojoj u soskama drzi kolekciju raznih vina) popio bocu vina i vratio u sosku da ne bude praznina izmedju drugih boca. 
Bez obzira na ovo, inace je stvarno korektan i poslusan kao pacijent, ali iako ga nikada nisam vidio pijanog, uvijek je uzivao u casi dobrog vina. Doslovno u casi. Uz drustvo do tri case.
****Profesionalna deformacija - radi prirode posla nemam nikakav ritam spavanja, pa upadnem u vrzino kolo da ne mogu zaspati kad imam vremena, a kad moram raditi mi dusa spava. Rad u nejednakim ciklusima je najgori moguci izbor. Radio sam godinama u turnusu 12-24-12-48 i to je mila majka za ovo kako rade i zive strojovodje kojima smjena pocinje bilo kad u danu, zavrsava bilo kad u danu (i bilo gdje u drzavi!) i imaju nejednake odmore izmedju smjena.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...