Jump to content

Zanimljive, smešne i čudne fotografije


Preporučeni Komentari

Da je to sa očitavanjem tablice pouzdano ne bi postajale rampe i naplatne stanice pa ni ENP terminali.

Vozi Miško, račun stiže!

 

Ali nije baš tako.

Doduše ne bi onda moglo ni da se krade.

 

Kažu da pare ukradene od putarine imaju svoj strogo određeni put . Zna se kolko ide inkasantu, kolko vodji smene ( sa mnom) , šefu , direktoru JP Putevi, kolko ministru saobraćaja a kolko u stranku.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 14.6k
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

40 minutes ago, sir Oliver said:

NA KARTICI KOJU NEMAŠ NE PIŠE NIKAKAV BROJ

Piše. Doduše, kad kad nije pouzdan.

Meni registraciju NI096XM upisivao kao XN, ili 086XM... svakako nije pouzdano, ali piše.

Anyway, dok sam vozio fiestu 120km/h mi je bilo pojam, moglo samo nizbrdo, kad se zaletim :D (prastari 4-brzinac, 1000 kubika). Sad, novi autić začas dogura do 160, al ne vidim prednost stizanja 10 minuta ranije... Kad u Nišu opet uletim u gradsku vrevu gde se zaglaviš po 5 minuta na jednom semaforu. Pa puta 5 semafora...

Drugo, ne vidim prednost jurenja preko 120, sav kulturan svet po autoputu drži negde oko 120, a ovi što se zaleću (Sirov drugar iz BG-a) koče non stop, jer gotovo uvek ima nekoga ko pretiče na 120 kamion koji ide 110.. tako da je i ta treća traka više zauzeta nego slobodna. Pogotovo po letnjim gužvama, tada su stvarno retki oni koji teraju preko ograničenja... Jednostavno - ne mogu, i da hoće.

Treće, 120 je bre brzina ihaha..... kome je to malo, pravac Nirnburgring :Laie_68:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

120 na sat je brzina koja pruža potpunu sigurnost da se izreaguje na vreme ako se nešto desi, naglo kočenje, gumi defekt, a i potrošnja je optimalna.
140 je još uvek sigurno ( ako se ne desi nešto baš iznenadno) potrošnja je veća ali ne preterano i tako se i vozi recimo u Grčkoj. Policija toleriše do 140, svi voze toliko pa i da hoćeš ne možeš sporije (kud svi Grci tu i mali Mujo). nije neka ušteda u vremenu ( na recimo najdužu srpsku relaciju Bg -Niš to je 10ak minuta samo. Beš to putovanje koje si planirao sa cajtnotom od 10 minuta, izgubićeš ih kasnije u Bg gužvi sigurno. Više puta mi se desilo da me , dok vozim 120 preteknu kola 50 km na sat brža ( odokativno ocenjeno prema brzini kojom projure pored mene) a da ih na naplatnoj rampi sustignem ( izaberu sporiju kolonu) ili su samo par automobila ispred mene, tako da se malo vremena dobije a vozi se prebrzo i ugrožava bezbednost.
Problem je ako se cepa 160-180 ili nedaj bože 200 i više. A to se dešava, makar u nekom delu putovanaja a to ova praksa kažnjavanja prosečne brzine neće rešiti. maksimalna brzina je jedno a prosečna sasvim drugo. I dalje će ostati presretači i radari.

Ni u Švabiji nije bolje

a_Dz7jy_B_700b.jpg

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, vladd said:

Nece proci tako lako. Kada se uzme kartica ocitava se tablica. Sve je pod kamerama. Jos nisu sredili bazu podataka i komunikaciju, ali cim to odrade, trikovi nece pomoci. Osim sto ce da poraste prodaja kafe i sokova...

navodno još uvek nemaju zakonsku osnovu za naplatu kazni na osnovu prosečne brzine - po važećem zakonu, prosečna brzina se ne razmatra ni u kakvom vidu, ali rade na izmenama zakona.. a tada - ćeraćemo se oko baždarenja satova na naplatnim rampama, tačne dužine deonice itd..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

17 minutes ago, Woland said:

navodno još uvek nemaju zakonsku osnovu za naplatu kazni na osnovu prosečne brzine - po važećem zakonu, prosečna brzina se ne razmatra ni u kakvom vidu, ali rade na izmenama zakona.. a tada - ćeraćemo se oko baždarenja satova na naplatnim rampama, tačne dužine deonice itd..

Da, a onda ce da uvedu "presretace" ( interceptor-e ). :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

38 minutes ago, Woland said:

navodno još uvek nemaju zakonsku osnovu za naplatu kazni na osnovu prosečne brzine - po važećem zakonu, prosečna brzina se ne razmatra ni u kakvom vidu, ali rade na izmenama zakona.. a tada - ćeraćemo se oko baždarenja satova na naplatnim rampama, tačne dužine deonice itd..

Nemaju pravo ni da naplacuju kamatu na kamatu, pa to radi prvenstveno poreska uprava, pa ostali.

Ceracemo se, naravno, nego pravosudje funkcionise...fuj..

 

Au ala si divljao na putu :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

17 minutes ago, Woland said:

uveli su ih, imao sam čast da me zaustave još prošle godine, i to na smešnih 132 kmh

Mmcu im  . . . :angry:

 

Podseti me to na vec daleku 2003 god. Autoput Oslo - Halden ( Norveska ).

Na svakih 5-10 km postavljene kutije sa kamerama. Ima neko pisanije. Pitam prijatelja koji zivi u Oslu vise od 30 god. sta pise na tom panelu.

Stanemo. Pise nesto ovako : " Postavljeno je xxx kamera po autoputevima Norveske. Svaka stota je sa filmom, pa vi izvolite i vozite preko dozvoljene brzine. "

I verujte mi, videh jednu tu kutiju sa kamerom i kako je skljocnuo blic sa susedne strane u toku putovanja.

Sto se tice interceptora u Norge - i to mi je bilo originalno.

Neki Volvo. Karavan. Gore metnuta dva para skija. U kabini "zaljubljeni" par ( naravno, musko-zensko ;) ). U skijaskim dzemperima, perjanim jaknama.

Voze 5-10 km/h brze od propisane brzine.

Ko ih pretekne, odma' ide ona sherpa sa rotacionim na krov i nastavak je poznat.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Paaa, vozite normalno i nece biti problema, ne vidim u cemu je problem sa prosjecnom brzinom na autoputu. Sama statistika pokazuje da je potrebno a jos da mogu da uhvate one koji piju dok voze bilo bi jos bolje.

 

132 kph sa presretacom je malo bez veze, svaki brzinomjer laze zakonski ali samo na gore.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...