Jump to content

T-amp


chakija

Preporučeni Komentari

Pitanje je malo "s neba pa u rebra"... Kakva je trenutna situacija kad je T-amp u pitanju? Planiram da budzim neke kompjuterske zvucnike pa me zanima neko budget resenje za T-amp u Diy izvedbi. Imao sam Trends T-amp i bio sam poprilično zadovoljan kako to malo čudo svira. Sad bi da opet nabavim-napravim nesto slično.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 77
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Da li si razmišljao o savršeno dobroj alternativi (znam, ovo nije odgovor na pitanje, ali pošto si nešto spominjao kompjuter pa male zvučnike, pride rasprodaja svih kabastih stvari...) a ja sam probao, čuo u dosta PC 2.1 konfiguracija i moram priznati da je iznenađujuće dobro, a jeftino... http://www.national.com/mpf/LM/LM1876.html#Overview i zanimljivosti (ako znaš 'talijanski, a ako ne, ondak malo gugl trenslejšn... http://t-class.niceboard.net/t5111-progetto-lm1876-del-forum-sviluppo-e-domande

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stein, Hvala na predlogu. Pogledacu linkove, mada moram reci da mi trenutno najvise odgovara neka izvedba T-ampa koja je skutijana ili je bar veci deo elektronike zavrsen. Koliko vidim cene skutijanih T-ampica su toliko pale na ebay da se dovodi u pitanje opravdanosti(u mom slucaju) pravljenja citave plocice sa kutijom itd.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stein, Hvala na predlogu. Pogledacu linkove, mada moram reci da mi trenutno najvise odgovara neka izvedba T-ampa koja je skutijana ili je bar veci deo elektronike zavrsen. Koliko vidim cene skutijanih T-ampica su toliko pale na ebay da se dovodi u pitanje opravdanosti(u mom slucaju) pravljenja citave plocice sa kutijom itd.

Razlika u samogradnji je prvenstveno cena i dostupnost. Ovaj LM ne samo da je dostupan nego je i jeftin i sve možeš na parčencetu hladnjaka (manje-više, mini-gainclone) a ni ne zahteva neko elaborirano napajanje. Ja u svom Blueberry 2.1 setu za subwoofer imam baš taj čip.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ili jos bolje, zamalo da zaboravim, prijavi se, Christmas Raffle na big DIYaudiju by CigarBox, uz malo srece eto ti 2020 t-ampa gonjenog baterijama, spakovanog u cigar-kutiju (drvenu pa lepu)!http://www.diyaudio.com/forums/swap-meet/177805-cigar-box-audio-holiday-contest-2010-battery-powered-ta2020-amp-free.html :drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Neci nekog ko ima paypall ili ga otvoriti, odabrati nesto sa free shiping etiketicom...jedino sto se ceka i po 3-4 meseca ( ako uopce stigne)http://cgi.ebay.com/TK2050-Hifimediy-2-80W-CLASS-T-TRIPATH-T-AMP-Board-ALPS-/130406075583?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1e5cceccbf#ht_1701wt_1139 ima i ovo sa malo vise snage i ispraceno je na diyaudiu, i to i Helderovi modeli.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
:clap: Koja je razlika sa novim napajanjem? Ja sam imao trends 10.1 ali sam ga na zalost prodao(trampio). I dan danas mi nedostaje.Ono sto mi se nije svidjalo sto se zvuka tice to je nedostatak-suvoca bass-a i visoki koji su mi nekako "brasnjavi", nedefinisani... Kao da mu fali rezolucije preko 12-13 KHz i ispod 40HzPored svega toga, rado bih (trenutno) ziveo sa tim zvukom.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sa čime se napaja Trends 10.1? Proizvoljno, šta padne pod ruku?Ne znam, ja sam mu stavio potpuno overkill napajanje, stabilisano, ni jedan od ova dva problema mi ne stoji!Standardni T amp svira baš kao što si napisao, promenom ulaznih kondova dobijaš na finim visokima, takodje, pot koji je na slici je u medjuvremenu zamenjen Alpsom, plavim doduše, ali je u svakom slučaju mnoogo bolji od fabričkog! Kefovi T27 su baš osetljivi, meni to svra sasvim fino! :happy64: Ako uspeš da se dokopaš standardnog T-ampa pogledaj ovu modifikaciju:post-670-0-73826600-1294058471_thumb.jpgSve ovo sam odradio, i to radi :respect:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Ipak sam se odlucio za LM1876. Zvuk ovog cipa je sigurno vecini poznat. Po meni, zvuk je korektan i u klasi nekog solidnog integralca. Koketira sa zvukom A klase, odnosno lampi, ali mu fali jos dosta pasulja da bi dostigao neki korektan uredjaj tog tipa. Za razliku od T-ampa koji sam imao, ovde ima i bassa ima i visokih ali srednji nije tako transparentan i lagan. Nema pravi "kick" koji imaju vece mrge i nema "detaljnosti" ni u jednom svom reprodukovanom opsegu, ali sve sto svira svira ravnomerno i nenametljivo- moze se slusati satima bez prestanka. Ja sam zadovoljan... tnx Stein :matrix002:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 8 months later...

Jel neko imao prilike da cuje nesto od novije generacije T-ampova baziranih na T2050 cipu ? Ima jako puno pozitivnih komentara na racun ovih pojacala.Posto nisam uspeo da nadjem nikog ko ima T-amp u NS, najverovatnije cu da pazarim http://hifimediy.com/?wpsc-product=hifimediy-t4-2-x-180w8ohm-amplifier sa njihovim swicherskim napajanjem.Da ne bude zabune, veoma sam zadovoljan kako LM1876 svira, ali crv mi neda mira-hocu da probam i T4 sa alpairima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...