Jump to content

Monolith


 krvimozak

Preporučeni Komentari

Gos'n Medo, do sada se da razabrati sledece:- M. Lazic pravi panele koje Vi imate i kojima ste jako zadovoljni.- D. Draskovic pravi neke druge panele koji su "inspirisani" Lazicevim ali se ipak razlikuju od njih i mnogo su skuplji. Kako sviraju ne znamo - niste ih slusali, ali prepostavljate da sviraju losije jer kopija nije stopostotna..- Vi se osecate zloupotrebljeno jer je Draskovic inspiraciju dobio gledajuci slike izrade Lazicevih panela u Vasoj kuci.Ako je poenta sadrzana u gornje tri teze, da odmorimo temu, bar dok jos neko ne kupi ili ne bude u prilici da cuje navedene zvucnike. I svakako, hvala na informacijama.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 71
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Medo, pokusaj da ponovo procitas sve sta si pisao. Sta ima da se shvati ako zvucnici nisu isti. Sta je tu pokradeno? Ideja, koncept, forma, oblik, dizajn ili nesto drugo.Ako tako razmisljas od koga je onda Lazic ukrao ideju? I Lazicev zvucnik lici na nesto sto je neko pre radio. Da li je onda ako primenjujes iste standarde i on nesto ukrao od nekoga pre njega i redizajnirao nesto vec vidjeno.U celoj prici nije jasno sta je pokradeno ako i sam tvrdis da zvucnici nisu isti. Da bi dokazao da je nesto ukradeno moras imati cvrsce dokaze od onih koje ti spominjes. Iz onoga sto ti pises moze se samo zakljuciti da su se dva partnera razisla i da se Draskovic povezao sa tim partnerom u pravljenju nekog zvucnika. Ko ce opstati na trzistu vreme ce pokazati ali tvoje optuzbe ne stoje jer ni Lazicev dizajn nije 100% originalan. Ne navijam ja ni za "L" ni za "D" tim, ja sam 12.000 milja od Nisa. Vise me je privukla prica o kradji dizajna.Pre trideset godina kad sam ucio dizajn moj mi je profesor rekao: " Nema mi da nista novo smisljamo kad je vec sve pre nas smisljeno. Mi samo treba da primjenjujemo i kombinujemo detalje koje je vec neko smislio." To ti se desilo u ovom slucaju. Dva tima su primenila razlicite poznate detalje i napravila dva razlicita zvucnika koji u sustini nisu nista novo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima li neki VB script koji posle znaka interpunkcije umece SPACE?

Ne, ali ima palac ili neki drugi prst koji se nađe u blizini da uradi posao... Ko ima prste... Možda samo neispravna tastatura... :sarcastic_hand:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma Medo nemoj se nerviras, ti zmijski zvucnici i tako imaju prodju samo kod onih turbo folkera slabijeg ukusa & sluha :sarcastic_hand:PS: inace i ja sam iz okruzenja izumitelja i znam kako je to kad te kucni prijatelj pokrade, stim sto ovaj slucaj i nije sigurno da je kradja neg samo kopija i to mozda i neuspela

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...