Jump to content

Philips CD 690


Zvu

Preporučeni Komentari

Dobio sam CD player od kolege. Problem je u tome što kada pritisnem taster za otvaranje vrata, ona se zaglave i onda ih moram povući da bi pomogao mehanizmu da ih izbaci. Inače je, sem toga CD ispravan i lepo svira (za moj ukus) pa mi je žao ne dovesti ga u ispravno stanje. Svi predlozi u vezi rešavanja gore pomenutog problema su dobrodošli (u to spadaju i preporuke servisera koji bi mogli učiniti nešto povodom toga). Ja sam ga otvorio i ne vidim nikakav očigledan problem pa nisam hteo da diram ništa. Pozdrav :P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 8
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Iskreno nisam ni video nikakav zupčanik sa strane. Kada je CD unutra i kliknem OPEN, otvori bez zaglavljivanja uz malo čudan zvuk. Kao da zakači nešto pri otvaranju. Kada je prazan dešava se scenario iz prvog posta :P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E ovako... Daljim pregledanjem uređaja našao sam mali zupčanik sa donje strane koji prelazi preko nazubljenog dela na fioci i tako otvara vratanca. U savršenom je stanju po onome što ja mogu (kao laik) da zaključim. Niti fali zubac, niti je oderano. Idemo dalje sa dijagnostikom. Da li postoji mogućnost da se kaiš olabavio jer elektromotor preko malog kaiša pokreće zupčanik ??? Kada treba da se otvori CD, laser se blago uvuče i vratanca izađu napolje. Ukoliko je nešto u tom mehanizmu nepopravljivo, ima li se kupiti negde ceo ili...???Pozz :P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako bi bilo da neku sliku stavis da moze da se vidi? Ono sto prvo uradim ako sumnjam na gumicu je njeno skidanje i ciscenje od masti i prljavstine a ako sumnjam da se uglacala od godina rada provucem je nezno kroz finu smirglu da se skine gornji sloj da bi trenje bilo vece.....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Posedujem isti cd player i meni se dešava da zaglavljuje i pri otvaranju i zatvaranju ali se problem desava ponekad ... radi 10 puta normalno pa 2 puta glavi i tako to ... rasturao ,gledao i nista nisam video sumljivo pa odustao. Inače svira vrlo lepo.Nisam ti bas od neke pomoći al' čisto da znaš da se to dešava još nekom

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sad sam gledao još malo. Kao da se laser ne uvuče dovoljno brzo da bi fioka izašla napolje nesmetano. @alex67... Slikaću ceo transport mada se na oko ne vidi ništa. Mislim sve više da je do gumice (malo je beličasta). Pokušaću da je odmastim pa javim. Možda snimim klip telefonom večeras pa postujem ovde da vidite kako se stvarno ponaša kad zaglavi.@Chakey... I meni se zvuk nenormalno svideo na prvi pust :mad: . Strašno topao bas @ Stein... :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...