Jump to content

Flat zvucnicki kablovi


machinori

Preporučeni Komentari

onda nema smirenja u ostatku sistema

 

Na što točno misliš?

Kakav je efekt? Čuje se svaka pica-boca pa zato nema smirenja jer te  stalno nešto smeta ili si mislio na nešto drugo? 

 

 

 

 

formula je prosta : zica kao paucina, a zvucnici kao regali .

 

 

Tako i treba biti da se slaže sa nickom. ;)

:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na što točno misliš?

Kakav je efekt? Čuje se svaka pica-boca pa zato nema smirenja jer te  stalno nešto smeta ili si mislio na nešto drugo? 

 

 

 

 

 

 

 

 

generalno - to je najneutralnija zica , tako da ne moze da posluzi za sakrivanje bilo kakve deficijencije u ostatku sistema

 

e sad , ciji je to cup of tea , ili nije , ne me briga

 

svak ima svoju felu glede brineta i plavusa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

generalno - to je najneutralnija zica , tako da ne moze da posluzi za sakrivanje bilo kakve deficijencije u ostatku sistema

 

e sad , ciji je to cup of tea , ili nije , ne me briga

 

svak ima svoju felu glede brineta i plavusa

 

 

Tenx! :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Napravio sam srebne trake (flat kablove), da površina poprečnog preseka (4mm*0,6mm) bude ista kao i kod mojih starih kablova  (srebro 1.7 fi žica u teflonu 3/5), i naravo iste dužine.

 

Turio sam ih u teflonsko crevo 5/7, kad su se usvirali namestio sam stari na A a novi na B izlaz. Upoređivao sam ih jedno popodne, posebno, baseve, stringove, vokale, itd....

 

Neki finalni zaključak je bio da je na trakastim čistiji zvuk, tj. da na kružnom pop. preseku ima više šuma...nervozniji je zvuk, i da se bas linija malo spuštila na trakastim niže. Najiskrenije nisam čuo neku ogromnu razliku. Samo mi je prijatnije da slušam ove trakaste pa sam ih ostavio.

 

Mada očekivao sam puno više, pa đavo ne da mira...reko' aj da pustim na oba kabla A+B....kad je to prosviralo, pao sam na dupe!!! Više detalja, dublji i čistiji (iskontrolisaniji) bas, topliji vokali, ne može čovek da veruje...novi svet, a već su ovi "tanki" od 1.7fi-a svirali dimenziju iznad bakra...:D

 

 

A pošto sam već ranije upoređivao više žica u odnosu na jednu (i jedna je OSETNO bolji izbor), ostaje mi da zaključim da je količina tu dobitnik!

 

Naravno sad pravimpuno duplo deblji trakasti, da bude oko 4,5* 1mm pa ćemo videti šta će to da kaže... :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema potrebe za tolikom debljinom trakastog kabla, bolje je ici na vecu sirinu,i manju debljinu

 

Prema onome što sam čitao sklon sam pretpostaviti istu stvar.
Gdje se ono pričalo o 20 ili 25 mm širine uz neku zanemarivu debljinu? To ide u prilog Zoranzu-ovoj ideji. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napravio sam srebne trake (flat kablove), da površina poprečnog preseka (4mm*0,6mm) bude ista kao i kod mojih starih kablova  (srebro 1.7 fi žica u teflonu 3/5), i naravo iste dužine.

 

Turio sam ih u teflonsko crevo 5/7, kad su se usvirali namestio sam stari na A a novi na B izlaz. Upoređivao sam ih jedno popodne, posebno, baseve, stringove, vokale, itd....

 

Neki finalni zaključak je bio da je na trakastim čistiji zvuk, tj. da na kružnom pop. preseku ima više šuma...nervozniji je zvuk, i da se bas linija malo spuštila na trakastim niže. Najiskrenije nisam čuo neku ogromnu razliku. Samo mi je prijatnije da slušam ove trakaste pa sam ih ostavio.

 

Mada očekivao sam puno više, pa đavo ne da mira...reko' aj da pustim na oba kabla A+B....kad je to prosviralo, pao sam na dupe!!! Više detalja, dublji i čistiji (iskontrolisaniji) bas, topliji vokali, ne može čovek da veruje...novi svet, a već su ovi "tanki" od 1.7fi-a svirali dimenziju iznad bakra... :D

 

 

A pošto sam već ranije upoređivao više žica u odnosu na jednu (i jedna je OSETNO bolji izbor), ostaje mi da zaključim da je količina tu dobitnik!

 

Naravno sad pravimpuno duplo deblji trakasti, da bude oko 4,5* 1mm pa ćemo videti šta će to da kaže... :D

 

Aj da i ja potrvdim ovo tvoje pošto sam došao do istih rezultata samo sam to malo drugačije izveo....

Koristim za bi-wire kombinaciju: tanku žicu za HF a trakaste za LF.

 

E sad ono što sam još otkrio je da srebro u svakoj kombinaciji "vrišti" i to na svakom sistemu koji sam

imao prilike čuti a i kod mene u mom sistemu (koji se često menjao) najbolje se pokazao bakar - Goertz 

je radio odlično kao i Cardas (flat) a svi ostali kablovi su bili ili žice ili licnasti kablovi i zaista su se jako

malo razlikovali, izdvajali su se samo Draka računarski LAN kablovi i njih koristim i dan danas  za visoke

(za niže tonove definitivno ne valjaju kod mene) jedino sam srebrnu žicu :training1:  zadržao kao IC za gramafon - tamo je lego "ono" baš odlično  -_-

 

Voleo bi kad bi još neko ovo isprobao i podelio utiske sa nama  :blink:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema potrebe za tolikom debljinom trakastog kabla, bolje je ici na vecu sirinu,i manju debljinu

 

jedino bi išao na tu debljinu zbog teflonske izolacije...pošto sam ovaj presek našao "kao jeftino"...a te široke nemam u šta da turim :D

 

mada razmišljam i o tome već da mu sašijem negde bužir od svile ili vune....al otom potom....

 

 

E sad ono što sam još otkrio je da srebro u svakoj kombinaciji "vrišti" i to na svakom sistemu koji sam imao prilike čuti a i kod mene u mom sistemu

 

pošto ja nisam imao takvog iskustva....tj. testirao sam na par sistema, pa je na jednom vrištao, al posle sam shvatio da je to zbog male količine tj. zbog malog prečnika žice (jbg. puno je to para ipak), mogu i detaljnije ako te zanima šta je bio problem....

 

a ako ti nije problem, napiši malo detaljnije, na kojim sistemima si čuo (kolko wati zvučnici, ili je dovoljno čak i kolki je bas i visoki kakvi su, alu, titanium, plastika fantastika :D  itd ) i koji kablovi (prečnici ili tip ako je fabrički)...i kolko dugo si ih slušao/testirao?

 

Hvala ti unapred, pozdrav!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

razmišljam i o tome već da mu sašijem negde bužir od svile ili vune....al otom potom....

 

Mislim da je ona traka koju koriste u traumama u gipsaonama pamučna i šuplja, odnosno cjevasto je tkana. Dakle, dielektrik će biti zrak, a cijena takve trake (zaboravio sam kako se to točno zove) je smiješna. 
Samo razmišljam na glas. Nemam iskustvo niti čvrst stav. ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pošto ja nisam imao takvog iskustva....tj. testirao sam na par sistema, pa je na jednom vrištao, al posle sam shvatio da je to zbog male količine tj. zbog malog prečnika žice (jbg. puno je to para ipak), mogu i detaljnije ako te zanima šta je bio problem....

 

Ja nisam hteo da se mešam u celu priču (utoliko više što imam sistem sa kojim sam toliko zadovoljan da još od susreta u Boljevcima (FAK2014) nisam povezao sve komponente) ali bih pljucnuo par reči o uticaju srebrnih kablova za zvučnike... Ali ne bih o kablovima.

Kupio sam (šta mi bi?) Sonus Fabere da uz elektrostatike koji su kao sistem poprilično gabaritni, imam neke zvučnike sa dinamičkim drajverima a da nije opet neki low-cost Jamo ili šta ne-referentno. I pajz kad sam zažalio prvo odmah a posle žalio sve do dana kada sam ih zamenio u akciji G-za-G za Dynaudio...

Problem koji sam imao sa Sonus Faberima je bio prost: nema daha života no samo mrak, mrak, mrak...

Da skratim, nije bilo šanse da bilo kako iskombinujem a da iz malih prcvoljaka (6" midbas) izađe ona lepa i čista sredina i visoki koji bi trebali da budu tamo...

Tek kasnije, sedim ja tako sa frendom koji se kune u Sonuse i odavno ništa drugo kod njega niti može da se vidi niti čuje da svira... Kaže on meni... Pogrešio si prijatelju, ume to da svira ALI... uz Sonuse (koji su, jel, 'talijanski proizvod), mora, dakle MORA da ide i 'talijanska amplifikacija pa često i izvor... kaže mi čovek koji trenutačno ima 96kg Unisona za pogon svojih Sonusa (437€ po kilogramu pojačala)... i doda na to: ...  i mnogo, ali mnogo srebra od pojačala do zvučnika. Otprilike jedna lilava €... minimum...

Mislim se ja, ali mi se ne uklapa u budžet koji sam nakon završetka rada na amplifikaciji srezao na 0,00€ mesečno za audio opremu...

 

Ono što sam hteo da ovim kažem je veoma veoma izvesni fakat da ima skupih zvučnika koji ni ku*u ne valjaju ako im se ne daju kablovi (i amplifikacija) koji im nisu primereni... Kod mene na srednje-visokom području trči neki pleteni Jamo "Silver" (cenim 99% bakar i malo nekog srebra da to sve poplaši zarad vizuelne pojave) i to tako štima a bas područje (<150Hz) je recimo čist bakar... sa možda takođe nekih 0,nešto srebra ali nije pleten nego plosnato naslagane licne da se može lepo sakriti ispod tepiha...

 

Treba experimentisati (kome je do toga) ali izgleda mi simptomatično da srebro u zvučničkim kablovima pomaže da se istakne srednje -visoki deo spektra pa bih ja definitivno bio oprezan po tom pitanju...

 

Može po Dynaudiu da piša i kaki ko hoće ali oni, koliko sam do sada imao iskustva, savršeno dobro funkcionišu i sa bakarnim zvučničkim kablovima...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Stein

Da tako je i Sonusi rade brutalno kod Danijela, on koristi za sve srebro, dao je bogatstvo za to

i experimentiše već deceniju i više sa srebrnim kablovima  :)

Moje mišljenje je da je to najbolji sistem sa tako malim kutijama koji sam ikada čuo ali nažalost i jedini sistem

gde je srebro zablistalo a slušao sam i Valhalu i Odin u još jačim sistemima pa nije valjalo u poređenju sa bakrom!

 

Po meni je srebro dobro samo za Jazz i to isklj. u sistemu sa cevima i gramafonom, klasika i rock mora da bude

preko bakra  :spiteful: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

za 5 minuta sam kod Danijela izmanjao 4 razlicita kabla i zakljucak je bio da je Goertz takav ekvilajzer koji istura samo srednje i dobijete osecaj cistine. Iz tog razloga kod Danijela mozete slusati samo stringove i zvuzdukanje jer kompleksnija muzika nema basa. Slusao sam i u svom sistemu i interkonekte i zvucnicke Goertz i imam o njima isto misljjenje kao i o Transparent, to jest nikakvo. Ako zelite da cujete dobro srebro poslusajte Igorov Oehlbach, nema kabla koji za manje para daje vise muzike

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

za 5 minuta sam kod Danijela izmanjao 4 razlicita kabla i zakljucak je bio da je Goertz takav ekvilajzer koji istura samo srednje i dobijete osecaj cistine. Iz tog razloga kod Danijela mozete slusati samo stringove i zvuzdukanje jer kompleksnija muzika nema basa. Slusao sam i u svom sistemu i interkonekte i zvucnicke Goertz i imam o njima isto misljjenje kao i o Transparent, to jest nikakvo. Ako zelite da cujete dobro srebro poslusajte Igorov Oehlbach, nema kabla koji za manje para daje vise muzike

 

Ne bih se baš u "potpunosti" složio sa tobom, bas fali jer su te sonusice manje od makovog zrna šta se tu uopšte može očekivati od niskih tonova, goertz sam spomenuo za rock i klasiku (ja NE posedujem goertz kablove) a naročito

su loši njihovi interkonekti...

Transparent sam takoše slušao kod sebe (drugar poseduje ULTRE i prodaje ih za 500.-) i poprilično sam zadovoljan

sa onim što sam čuo mada je jasno ko dan da je sve to farbanje kompletnog zvuka (neko to jednostavno tako voli)...

 

Ovde je bilo reči o srebru a i Igorovi vdh kablovi sviraju isto samo što je sistem drugačiji od Danijelovog  :D a nisam ni

imao prilike da čujem njegov gramafon...  sve u svemu FLET je odličan za basove - treba guglar da ih napravi i testira

kad već ima volje i mogućnosti za to  B)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...