Jump to content

Kupuj dok nije otišlo...


Zvu

Preporučeni Komentari

Ne znam baš, meni više deluju kao zvučnici sa zadnje police nekog auta iz osamdesetih. Oblik i dubina ruba korpe mi nagoveštava postojanje metalne mrežice za zaštitu karakterističnu za auto zvučnike... Fostex je koiko znam uvek na zvučniku ostavio potpis a ovaj više izgleda kao no-name kojeg je drndanje u kolima i sunce satrlo... Ali, ko zna ...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam baš, meni više deluju kao zvučnici sa zadnje police nekog auta iz osamdesetih. Oblik i dubina ruba korpe mi nagoveštava postojanje metalne mrežice za zaštitu karakterističnu za auto zvučnike... Fostex je koiko znam uvek na zvučniku ostavio potpis a ovaj više izgleda kao no-name kojeg je drndanje u kolima i sunce satrlo... Ali, ko zna ...

Stari Foster je ugradjivao Akai u svoje kutije,a on nije imao oznake  na taj transparentan nacin,kutija je bila trosistemska,a eno u drugim oglasima koje covek nudi je i ostatak srednjetonaca i visokotonaca. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ček' sad, FosteR ili FosteX? Sam' nemoj da mi kažeš da nije šija nego vrat...

Foster se u nekom periodu zvao Fostex za nemacko trziste.To je mislim vezano za njihovo opstajanje na nemackom trzistu,imali su recimo neke olaksice koje su vazile za odredjen vremenski period,i kad istekne,opet se oni pojave pod drugim imenom,ali olaksica traje.Recimo imali su carinske otezice za velicinu membrane,pa 300 nekih drugih zackoljica cime se stitilo domace trziste.Ovo je recimo exclusiva kako je Fostex usao na mala vrata prodajuci razglase u nemackoj,ovo je moj par,unutra fe 164 ,6.5 incha,jer je verovatno oslobodjeno neke lude carine,a i kocka je u minijaturi pa je ulazila pod nekim nazivom,da bi zaobisli takse.Morali su da zaobidju zakon,jer im se nikako nije isplatilo da bilo sta proizvode,a kamoli prodaju  tako daleko od kuce,u prvom redu zbog nepovoljnih kredita koje je davala amerika posle drugog svetskog rata.Tako je i Toyota sjebala konkurenciju 90-ih,pa su morali da uvedu anti damping zakon u evropi.Malim zutim se i danas mnogo toga ne isplati ,ali su puni lukavstina i trikova.

post-1130-0-60455600-1444051202_thumb.jp

post-1130-0-93055700-1444051256_thumb.jp

post-1130-0-57778500-1444051303_thumb.jp

post-1130-0-04016000-1444051347_thumb.jp

post-1130-0-94693600-1444051402_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovaj drajver je kreiran u saradnji sa porezom na membrane,tako bar pisu ...ovo ja cisto da potkrepim pricu,nema mnogo veze sa Fosterom,ali ima sa nasim snovima kako su te firme pravile svemirske proracune pa zvuk pa svasta nesto,a oni se od svog postanka samo borili kako da sto jevtinije prodju.i da izbegnu dodatne takse.

post-1130-0-83238000-1444053615_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ko su ovi farcom iz nis koji napravise ovaj LDR

nije da cu da kupim ali me zanima

i kakva je sprava, poslusa li ko?

Pisao sam softver  za ovaj uredjaj.

Ima  RC5 daljinac i inkrementalni enkoder sa prekidacem. Uredjaj su radili Tosa i Milance iz Nisa.

LDR se napajaju izvorima konstantne struje ( sa operacionim pohjacavacima ) koji su kontrolisani digitalnim potenciometrima.

Nisam imao prilike da poslusam napravu u nekom jacem sistemu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...